Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamamam

czym zastapic ser feta

Polecane posty

Gość mamamamam

hej dziewczyny. potrzebuje szybkiej porady. mam przepis na fajne danie ale jednym ze skladnikow jest ser feta. czym moge go zastapic zeby bardzo nie zmieniac smaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mascarpone lub mozarella może? przy pierwszym może zmienić się smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam
maskapone sie nie nada na pewno, bo nie cierpie mascapone pod zadna postacia niestety:( nad mozzarella sie zastanawialam ale ma inna konsystencje od fety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
Feta jest słona, a mozzarella i mascarpone zdecydowanie słodsze- absolutnie nie pasują jako zamiennik! Proponowałabym ser kozi albo bryndzę. A jakie danie będzies zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam
robie filety z kurczaka nadziewane suszonymi pomidorami wymieszanymi ze swieza bazylia, pietruszka no i wlasnie w przepisie jest feta ale nie uzyje fety, musze ja czyms zastapic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz zastąpić zwyklym
twarogiem, pikantnie doprawionym bryndzą tymi ziarenkami sera z serka wiejskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
W taiej potrawie sprawdziłby się też ser pleśniowy, jeśli lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam
niestety ser plesniowy sie nie sprawdzi. juz probowalam serem plesniowym nadziewac piersi z kurczaka i smazyc na patelni, w calym mieszkaniu bardzo dziwnie pachnialo, jedzenie tez pachnialo nieprzyjemnie. nie dostane u mnie bryndzy, wiec moze ten twarog? kurcze nie wiem co wykombinowac, wydawalo mi sie to duzo prostsze juz obiecalam obiad a tu teraz taki zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie chcesz fety? wydaje mi sie, ze bryndza albo miekki ser owczy -cos jak niewędzony oscypek, byloby OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam
nie to, ze nie chce. po fecie i wlasciwie jedynie po fecie mam okropna biegunke (przepraszam za wdawanie sie w szczegoly). ogolnie nigdy nie musialam fety niczym zastepowac bo nie gotowalam niczego co mialo fete w przepisie. teraz pomyslalam, ze zrobie i uda sie ja latwo zastapic ale problem jest duzy a do kolacji raptem 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
no to ser kozi albo bryndza, tak jak pisałam wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamam
dzieki za rade, poszukam tego sera koziego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz dokładnie proszę
Czy masz biegunkę po fecie prawdziwej (czyli serze z mieszanego mleka koziego i owczego lub wyłącznie z owczego), czy też masz biegunkę po "fecie" z firm takich jak mlekovita, które produkują produkty fetopodobne? Bo jeśli masz po tej prawdziwej to użyj po prostu jakiegoś twardego sera białego z mleka krowiego tylko czymś go dopraw, a jeśli po tej oszukanej to spróbuj prawdziwej fety lub sera bałkańskiego (bardzo podobny owczy ser, tyle że z Bułgarii, więc nie może nazywać się "feta") i zobaczysz sobie jak ci podpasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×