Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ankleeeeeeekt

Czy można mieć za dużo znajomych??

Polecane posty

Gość Ankleeeeeeekt

To trochę może głupio brzmiące pytanie, ale nie macie problemu z tym, że brak Wam czasu dla wszystkich znajomych? A jeśli tak, to jak pielęgnujecie te znajomości i przyjaźnie? Bo ja nie wyrabiam. Nie mam oszałamiającej liczby znajomych, ale tak: - 3 dobre koleżanki z dzieciństwa, - paczka z liceum, - paczka ze studiów, - przyjaciółka z drugich studiów. Do tego facet, rodzina, studia... Z żadnej z tych znajomości nie chciałabym zrezygnować, choć z niektórymi osobami spotykam się po trosze z takiego poczucia obowiązku, bo znamy się już całe lata, wiele sobie zawdzięczamy, mamy masę wspomnień i nie wyobrażam sobie, żeby urwać kontakt. A wszystkich po prostu bardzo lubię. No i tu jakieś kino z przyjaciółką, tu impreza, tu druga impreza z innym kręgiem, tu inna przyjaciółka ma problem i potrzebuje pogadać, tu się z kimś nie widziałam 2 miesiące, no to wypada iść na piwo itd. I leci czas, lecą pieniądze i często muszę się od jakiejś propozycji wykręcać albo dokonywać dziwnych wyborów między jednym a drugim znajomym. Rośnie we mnie poczucie, że za jakiś czas, idąc do pracy czy zakładając rodzinę, z części tych znajomości po prostu będę musiała zrezygnować i skończy się na smsie raz na rok albo czymś takim. Jak to się odbywa? Wy zerwaliście kiedyś kontakt z kimś, kto był przyjacielem albo dobrym znajomym? Da się tak? Teraz skręciłam nogę i w sumie trochę się cieszę, bo sobie siedzę i mam świetne usprawiedliwienie, żeby nie wychodzić. A to nie jest zdrowe, nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×