Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bez sil, bez pomocy

Nieustanna walka z kurzem, POMOCY!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość bez sil, bez pomocy

Mam wielki problem z kurzem w mieszkaniu. Nie posiadam dywanow, a panele i musze co 2 dni odkurzac lub zmywac podloge. Kurz osiada na wszystkim w szybkim tempie ale najgorzej jest z podloga. Juz kilka godz po umyciu osiadaja na niej takie ciemne klebki kurzu. Nie jest to brud tylko kurz, takie pylki jakby. NBie wiem od czego to cholerstwo ale ogarnia cale mieszkanie! Gdy wieczorem robie demakijaz i zmywam twarz tonikiem to na waciku kosmetycznym mam pleno widocznych takich nmalutkich niteczek kurzu juz powoli nie wytrzymuje tego nie mam pojecia skad sie to bierze? Podejrzewam czarne ubrania meza, bo tylko taki kolor garderoby nosi, ale sa one tylko w 1 pokoju i szafie, a mimo to w calym domu podlogi wyglada strasznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem może tak to
otwarte okna i kurz z zewnątrz np z ulicy ? albo zatkana klimatyzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sil, bez pomocy
latem wietrze pomieszczenia ale np zima i jesienia okna sa prawie zawsze pozamykane. a kurz i tak w calym domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z netu dowiedziałam się,że panele dobrze jest umyć pierwszy raz woda z płynem do naczyń,dla czystości.Drugie mycie z użyciem płynu do płukania tkanin,wtedy kurz mniej osiada.Od tej pory tak właśnie robie i skutki są dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja z tego samego powodu co Autorka muszę podłogę myć i odkurzać co dzień. Choć z natury jestem leniem w domu to zmuszam się bo nie lubię syfu itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolałabym na dywanie żeby osiadało niż na panelach szlak by mnie trafiał mieszkałam w mieszkaniu z panelami nic gorszego !!! zimna podłoga okropność i właśnie te kłęby kurzu dzieci jak się bawiły na podłodze wszystko ubraniami wycierały ja tam wolę wykładzinę przytulniej cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a już jak panele są w kuchni masakry ciąg dalszy wystarczy jedna kropla oleju lub czegoś tłustego żeby spadło na panele ślizgasz się po całej kuchni okropność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam panele w pokojach
i w kuchni i nie mam takich problemów, wręcz bardzo sobie chwalę. W dywanach dopiero gromadzi się syf, którego niby gołym okiem nie widać ale jest go mnóstwo. Campari jak w kuchni chlapnie olej na podłogę to biorę ścierkę i wycieram :o nie ślizgam sie po tym. Poza tym po płytkach niby olej nie ślizga? Co do kurzu to ja od zawsze myję podłogi najpierw płynem do mycia naczyń a później plynem do płukania i na podłodze kurz w ogóle się nie osiada. Nawet płynem do płukania przecieram meble i też zdaje egzamin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Campari jak w kuchni chlapnie olej na podłogę to biorę ścierkę i wycieram ta jak widzisz gdzie prysnęło ale jak nie zauważysz to się ślizgasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×