Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nadia1987

4 ciaza i co dalej

Polecane posty

Witajcie jestem 24letnia kobieta od 6 lat mezatka uklada nam sie dobrze mamy 3 maluchow 5letnie 3letnie i 18miesieczne jestesmy normalna rodzina nie zamozna ale od 1 do 1 nam starcza ale okazalo sie ze jestem w 4 ciazy po minelam pare tabletek usunac nie mam sumienia ale nie damy rady wychowac 4 dzieci mieszkam daleko od swoich rodzicow do tesciow mam nie daleko ale na nich nie moge liczyc mieli pretensje jak okazalo sie ze jestem w 3 ciazy rzucali teksty typu "po co wam nastepne" niewiem co robic mysle o oddaniu dzidzusia ale czy dam rade :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALABAMA CITY
Jak to co? Poród, to chyba oczywiste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
masz pewnie ciuszki z poprzednich dzieciaków, to jakoś dasz radę. Mówi się trudno. A antykoncepcję powinnaś zamienić na inną. W Waszej sytuacji kiedy macie już dużo dzieci proponuję zastrzyk antykoncepcyjny, tanio wychodzi, bo około 60zł na 3mies! Potem po 3 mies. trzeba ponownie dostać zastrzyk i tak w kółko. W ciągu roku wychodzą tylko 4 zastrzyki, a nie musisz myśleć o wzięciu tabletki, przecież łatwo ją pominąć mając tyle obowiązków co Ty. Tabletki są w Twoim przypadku nieporozumieniem. Nawet jak zwymiotujesz, czy miałabyś biegunkę to mogą nie zadziałać należycie i co wtedy? Piąte dziecko urodzisz i oddasz? Przemyśl to co napisałam. Ja stosuję zastrzyki, bo mam dwoje dzieci i nie planuję na 100% więcej. Nic mnie nie zajmuje, nie musze pamiętać o tabletkach, poza tym zastrzyki mają wyższy niż tabletki procent pewności nie zajścia w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porodu sie nie boje . Boje sie tego ze nie dam rady z 4 dzieci maz pracuje 10godz dzienie a to sa maluchy jestem zupelnie sama . Mysle o oddaniu ale nie wiem czy dam rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dacie rade zobaczysz
Trudno, stalo...urodzisz, odchowasz. Tylko pozniej wez na powaznie zacznij sie zabezpieczac. Masz na pewno pelno rzeczy po starszych dzieciaczkach, takze duzo wydatkow ci odpanie. Dacie rade. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze pomysle o tych zastrzykach. A ciuszki to najmiejszy problem. Wszystko dochodzi pieluch itp . . . Od nie dawna wynajmujemy mieszkanie corka zaczela chodzic do 5 latkow maz ja za wozi a ja chodze ja odbierac teraz jest mi cieszko isc na zakupy spacer a co z 4 . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
Nadia - teraz nie myśl o oddaniu, zajmij się maluchem, jak musisz, to poradzisz sobie. I koniecznie zmien zabezpieczenie, nie zostawiaj tego na potem, bo znowu się zdziwisz kolejną ciążę. Mały zastrzyk w pupę to naprawdę nic wielkiego a masz niemal 100% zabezpieczenie i nie myślisz w ogóle o wzięciu tabletek, masz psychiczny luz, koniecznie zmień zabezpieczenie na zastrzyk antykoncepcyjny, bo serio obawiam się że tak co roku będziesz zachodziła w ciążę... a mi strasznie szkoda dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
wierzę że bardzo Ci ciezko, Jak uważasz że na pewno nie dasz rady to może faktycznie oddaj, wielu ludzi czeka na dzieci, z drugiej strony jak pomyślę że pomęczysz się parę lat, ale dziecko będzie w pełnej rodzinie, to sama już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurdeee no
nie każdej zastrzyk pomaga ,... mojej koleżance rozregulowało organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasz rade.... bo... musisz czy tego chcesz czy nie - i nie zastanwiaj sie teraz bo potem bedzie ci glupio jak urodzi sie twoje dzieciątko ze takie mialas watpliwosci :) masz pewnie duzo ubranek + doswiadczenie + meza + fajna rodzinke... wiec glowa do gory :) ps. a nastepnym razem serio nie pomijaj tabsow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
Zastrzyk antykoncepcyjny to żadna tajemnica, dziwi mnie że tak mało ludzi o nim wie. Poza tym to że komuś rozregulowało to organizm, nie znaczy że autorce też rozreguluje. Nie spróbuje, to się nie dowie. Mi nic nie rozregulował. Tak samo jest z tabletkami, jednym służą, innym nie, trzeba spróbować i tyle. A te zastrzyki, to nic innego jak DEPO PROVERA, zadna tajemnica. http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=647 http://www.maluchy.pl/forum/lofiversion/index.php/t699.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
Taki zastrzyk może zrobić sam ginekolog, lub idziesz ze skierowaniem do zwykłego lekarza i on robi Ci zastrzyk. Kosztuje tanio, obecnie 60zł na 3 miesiące. Takich zastrzyków jest tylko 4 w roku, co 3 mies. trzeba zgłaszać się na zastrzyk, to chyba wygodniejsze niż łykanie codziennie o tej samej porze tabletki i jeszcze trzeba pamiętać, co przy tylu dzieciach jest raczej mało prawdopodobne. Ja mam dwójkę, masę obowiązków i na pewno którąś bym ominęła, a nie uśmiecha mi się zachodzić 3 raz w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
Ten zastrzyk odradzam kobietom które planują jeszcze w przyszłości ciążę, bowiem aż rok od czasu odstawienia, a w praktyce nawet przez 2 lata nie można zajść w ciążę. Ja osobiście stosuję tę formę antykoncepcji i jestem BARDZO ZADOWOLONA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
tabletki antykonc. też mają mnóstwo wad, każdy organizm kobiety toleruje rózne tabletki inaczej i o tym też nie należy zapominać :) Jak ktoś nie spróbuje, to się nie dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plaza tu i tam
Przeciez to prowokacja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dacie rade zobaczysz
yyyhmyyya - mam pytanie do ciebie: wyczytalam gdzies, ze po zastrzyku sie tyje jak po tabletkach (ja niestety to przerabialam i chcialabym tego uniknac). Zauwazylas to u siebie? Kurcze, szukam jakies antykon. odpowiedniej dla siebie (zadnych tabletek), ale w tej chwili najbardziej podchodzi mi spirala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooo
Spokojnie dacie radę, jak urodzisz czwarte dzieciątko, to dwoje starszych będzie już poro podrośnięte, jeszcze Ci pomogą przy maleństwie ;). No i pomyśl o konkretnej antykoncepcji, skutecznej, skoro ma płodność nie narzekacie ;). Kiedyś 3, 4 dzieci, to była norma, a teraz ludzie się dziwią, ale kiedyś się dziwili, jak się miało tylko 1, czy 2, tak się zmieania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzienkuje. Musze to wszystko przemyslec. To juz 18tydz ciaza staje sie widoczna:-( a co do zastrzykow wlasnie rozmawiam z kolezanka po 1 dziecku stosowala je przez 2 lata a teraz od 1 roku stara sie o nastepne i bez efektu do tego przytyla ok 20kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dacie rade zobaczysz
No i co, ze prowokacja? :) A gdyby nawet to co, autorka sie spodziewala, ze bedziemy rzucac miesem? :) My kurturarne osoby jestesmy ;), do tego matki i mozemy rozumiec pewne dylematy, nawet jesli to prowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
Nie przytyłam ani grama po tych zastrzykach, do tego schudłam sporo!!!!!!!!! Tyle że nie mam pewności czy to po nich, ale na pewno nie przytyłam z ich powodu. Tyle ża każdy organizm inaczej znosi dany rodzaj antykoncepcji, można wypróbować go nawet przez 3 miesiące, a potem zmienić. Ja jak wspomniałam, jestem bardzo zadowolona i nigdy nie przejdę na nic innego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak myslalam - poczytalam na forach o tych zastrzykach - to dosc niebezpieczna metoda - bo wieleee kobiet potem ma problemy z zajsciem w ciaze ... wiec radze jednak z glowa podchodzic do tego - zeby potem nie zalowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dacie rade zobaczysz
Hm, czyli dla mnie metoda idealna, bo mam dwojeczke i wiecej raczej nie planuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
Nadia, koleżanka mogła przytyć nawet choćby z powodu stresu, w końcu stara się już sporo czasu o ciążę i jej nie wychodzi, więc nie ma co zrzucać winy na zastrzyki, bo nie one muszą być powodem. A jak już wyżej wspomniałam, nie powinny ich stosować kobiety, które w przyszłości planują ciążę, bo długo nawet po zaprzestaniu tej formy antykonc. nie można zajść w ciążę. Czy to prowokacja czy nie, mi to obojętne. Sam nick może wskazywać na prowo, bo kojarzy się od razu z okto-mamą Nadią Suleman ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
żona-swojego-męża - to przeciez pisałam juz na początku, że kobiety planujące w przyszłości ciążę nie za bardzo powinny korzystać z tej formy antykoncepcji., Ja dałam tu radę naszej autorce, która ewidentnie nie planuje już więcej dzieci!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam bo nie ogarniam
Wytłumaczcie mi dziewczyny bo nie ogarniam. Jak macie już taką ilość dzieci jaką byście chciały i zapieracie się że już więcej dzieci nie chcecie i koniec i kropka (!) to po co się męczycie z antykoncepcją, zamiast podwiązać sobie jajniki??? Facet może tez się poddać wazektomii..... Możecie odpowiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×