Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
krisana

SZUKAM SPECJALISTY KTORY ZNA SIE NA RZECZY :) DZIEKUJE

Polecane posty

Witam Problem wyglada nastepujaco : Ciocia mojego meza (dokladnie siostra babci) zaoferowala wykupienie na wlasnosc jej mieszkania mamie mego meza.Z racji braku funduszy tesciowa zaoferowala to mezowi. Mieszkanie zostalo wykupione 2,5roku temu i przepisane na babcie (siostre cioci) aby uniknac podatku :/ Ciocia niestety zmarla kilka tygodni temu i mieszkanie jest puste nikt w nim nie mieszka, poniewaz jest o 400km od miejsca zamieszkania calej rodziny My z mezem od 8 lat mieszkamy w UK i chcielismy wziasc kredyt na dom w Londynie ,jednak potrzebujemy wiecej gotowki na pierwsza wplate dlatego narodzil sie pomysl na sprzedanie mieszkania po cioci ktore prawnie nalezy do babci a nie prawnie-umownie do nas 1.czy babcia moze sprzedac teraz mieszkanie?przed uplywem 5lat?jesli tak to ile zaplacimy podatku?zakladajac za mieszkanie jest warte np.100.000 i czy mogla by nam przekazac te pieniadze w formie darowizny?jesli tak to ile podatku bysmy byli winni zaplacic? 2.jesli nie mozna sprzdac przed uplywem 5lat, to czy dobrym rozwiazaniem jest spisanie testamentu na meza?celem unikniecia problemow z rodzina w razie naglej smierci babci? 3.jesli testament to dobre rozwiazanie to czy bedziemy musieli czekac az sie dopelni 5lat jesli babcia by umarla po spisaniu testamentu lecz przed uplywem 5lat? I ostatnie pytanie slyszalam ze istniala ustawa pozwalajaca sprzedac mieszkanie przed uplywe 5 lat jesli pieniadze zostana wydane na inne mieszkanie w ciagu nastepnych 6mc.Czy to prawda? Jesli tak to czy pieniadze za mieszkanie mogly by byc wydane na dom w UK? Jest to dosc zagmatwane ale licze ze jakis specjalista mi pomoze w tej kwesti i podpowie cenne wskazowki jak najlepiej(najtaniej )rozwiazc ta sprawe. (prosze mi wybaczyc brak polskich znakow ) Z gory dziekuje pozdrawiam sedecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×