Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bleufille

Przepisy na ZUPY! Mniam

Polecane posty

Szukam dziś od rana przepisu który by mnie zaciekawił, którego po prostu chciałabym skosztować. Fajnie by byłomieć tu na kafeterii taki zbiór przepisów na zupy. Ja podam pierwszy przepis, którego jeszcze nie wypróbowałam ale mam zamiar to dziś uczynić. Ciekawe co powie mąż... A więc: ZUPA RYBNA Z GRZANKAMI(dla 4 osob) -300g filetów z ryby -1.5 l wywaru z warzyw -3 pomidory -2cebule -2 łyżki oleju -łyżka masła -4 kromki pieczywa tostowego -2 ząbki czosnku -sok z cytryny -natka -pieprz ziarnisty -sól Filety kroimy na mniejsze kawałki, skrapiamy cytryną,odstawiamy na 30 min do lodówki. Cebulę kroimy w cienkie krążki, podsmazamy na oleju, dodajemy rybę, sól, pieprz. Zalewamy wywarem, gotujemy przez 20 min. Czosnek rozcieramy, pomidory parzymy i obieramy ze skórki, kroimy na kostke, wszystko to dodajemy do zupy. Gotujemy przez 5 min. Kromki pieczywa tostowego podsmazamy na masle. Kazda kromke przekrajamy na pól, układamy na talerzach,zalewamy zupą. Posypujemy natką. Można dodać kwasna śmietane lub jogurt naturalny. Smacznego Piszcie swoje przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy przepis, jeszcze nie robiłam rybnej. Może tylko nie zalewałabym grzanek/nki zupą, tylko dałabym na wierzch- wolę chrupiące :) Moja ulubiona, robiona wtedy gdy brak weny, a jeść sie chce, choć i tak najlepsza na 2 dzień: -wywar warzywny (cebula przypalona nad ogniem, zielona część pora, 2 marchewki, lubczyk, liście selera, ziele angielskie, liść laurowy) -na maśle podsmażam surowe cząstki ziemniaków aż zrobią sie złociste, dodaję pokrojony por (ilość zależy od domowników- dla 2 osób 2 duże ziemniaki, 1 duży por) i zioła prowansalskie. Można dorzucić czosnek. Smażę jeszcze chwilę, zalewam wywarem, gotuję do miekkości ziemniaków, blenderuję, zabielam śmietaną/jogurtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa z groszku i z czosnkiem
nastawić bulion warzywny ( tak z półtora szklanki wody ) dodać w całości puszkę groszku w zalewie (tzn. groszek + zalewę nie puszkę :P) zagotować. W miseczce zmieszać 3 łyżki śmieatany 12% z roztopionym masłem ( 2łyżki) i 3 ząbkami czosnku -do tego wlać z łyżkę gorącego wywaru i wlać całośc do zupy :) posolić ,dodać pieprzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
ja mogę podać przepis na zupę gulaszową ...super sprawa na wszelkiego rodzaju imprezy domowe żeby podać coś na ciepło do zimnych przystawek zupa jest dość droga ale raz na kiedyś gotuje nawet na obiad ...ja zawsze gotuje większą ilość produkty : ok 1 kg. dobrego mięsa gulaszowego 4-5 kiełbasek śląskich 2 czerwone surowe papryki 1 paczka mrożona żółtej fasolki szparagowej lub jak ktoś ma swoją w słoikach to też ale dodaje się na sam koniec marchew 2....pietruszka 2....kawałek selera....4-5 ziemniaków....por....wszystko kroje w kostkę wykonanie mięso kroje w kostkę wrzucam do garnka i podsmażam na odrobinie oliwy jak mięso się podsmaży podlewam wodą przykrywam pokrywką i na małym ogniu gotuję ok 1/2 godz......w miedzy czasie podsmażam sobie na patelni kiełbasę pokrojoną w kostkę z tym że nie dodaje tłuszczu a jak już odrobinkę ...kiełbasa sama w sobie ma tłuszcz i wodę jak mięso jest prawie miękkie dodaje kiełbasę ....wszystkie warzywa i fasolkę na koniec dodaję pokrojoną w kostkę paprykę i oczywiście dolewam przegotowanej wody żeby zupa nie była zbyt gęsta przyprawy to liść laurowy 2-3...ziele angielskie....pieprz w ziarnkach....2-3 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę ...sól gotuje jeszcze ok 1/2 godz....jeśli ktoś nie lubi zbytnio rosołowych zup można dodać śmietanę z odrobiną mąki żeby delikatnie zagęścić zupa jest bardzo pożywna i pyszna ...polecam szczególnie na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę się czepiać,ale
gdzie jest cebula?(cebulę smaży się z papryką,żeby zupa miała szczególny smak) pomidory? galuszki albo zacierka? to nie jest gulaszowa,a raczej wariacje na temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
nie chcę się czepiać,ale...wiesz każdy ma swój smak ja akurat robię tak i nam smakuje ....cebuli nie daję ponieważ daję por.... a co do pomidorów cóż można dać jak ktoś lubi czemu nie a i przyprawy każdy dodaje pod siebie tak na marginesie co to są galuszki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz ja:) Zupa tajska:) mały brokuł - zblanszować podzielony na różyczki małe 1 duza pierś z kurczaka podsmażona 1 papryka peperoni w kostkę 1 małe mleko kokosowe sos sojowy i chili wg uznania z tym ze zupa ma byc ostra bulion ryż lub drobny makaron Wrzucamy do bulionu, brokuł makaron lub ugotowany ryż i kurczaka, papryczkę, potem na koniec dodajemy mleko kokosowe:) polecam, bardzo treściwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purpura_to_moj_płaszcz
zupa chilli kroję różne rodzaje mięsa w kostkę (np. piersi, łopatka, gulaszowe, itp) można też dodać podsmażone mielone i boczek. Do tego ze dwie cebule (zeszklone), pokrojona w kostkę włoszczyzna bez kapusty. Dodaję jeszcze 3 różnokolorowe papryki, pomidory, czerwoną fasolę w puszce i kukurydzę. Przyprawiam solą, pieprzem, papryką, kuminem, chilli i oregano. Można też dac gotową mieszankę przypraw do "chilli con carne". Na koniec sypię posiekaną pietruszkę i podaję z ryżem lub lanymi kluskami. Pyszna na zimę, ale zecydowanie jako jednodaniowy obiad, bo bardzo syta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Szafałowicz Northampton
Srasz do wrzątku i gotujesz, aż zabulgocze! Smacznego Panie i Panowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliinka
kasza, włoszczyzna, grzyby, fasolka szparagowa,udka z kurczaka mniam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
2 litry wywaru (bulionu) ,Kilka dużych cebul cienko pokrojonych w plasterki ,lekko przyrumienionych na maśle gotować 10 minut w bulionie .Dodać świeżo zmielony pieprz .Na talerz zupy kłaść garść grzanek (bagietka lub bułka pokrojona w kostkę i zrumieniona na maśle ),posypać gorącą zupę startym żółtym serem lub na dno talerza kłaść grzankę zapieczoną z plastrem sera i zalać zupą .Na wierzch odrobina pokrojonego szczypiorku i szczypta mielonej papryki dla dekoracji .W wersji exclusiw można do gotującej zupy dodać trochę białego wytrawnego wina -ale ja wolę bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska156
Drogie Panie ostatnio z nudów zaczęłam wrzucać do garnka to co mi przyszło do głowy i okazało się, że wyszła z tego bardzo dobra zupa, którą zachwycają się moi bliscy:) Składniki: 500g mięsa mielonego kapusta włoska puszka kukurydzy 2-3 ziemniaki zupa grzybowa w proszku sól, wegeta, pieprz śmietana 18% Kapustę obieram z liści i szatkuję (bez łodyżki). Ilość wedle uznania. Następnie wrzucam do wywaru z kostek rosołowych i gotuję do miękkości. W między czasie obieram ziemniaki, kroję w kostkę i wrzucam do zupy. Następnie dodaję kukurydzę. Gdy to się wszystko ładnie gotuje przysmażam posolone i popiepszone mięso mielone na odrobinie oleju. Gdy się usmaży dodaję do zupy. Następnie doprawiam wegetą i dodaję rozrobioną zupę grzybową. Gdy zupa się zagotuje wlewam śmietanę (również wedle uznania) i zupa gotowa:) Mówię Wam pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska156
Przepraszam za pomyłkę! Śmietana kremówka a nie 18%. Osiemnastkę dodaję do zupy czosnkowej z grzankami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chlop krowie przy rowie:
droga kasko, po pierwsze pochwala za wlasna inwencje :), ale po drugie, zupa z kostek, proszku i wegety niestety zawiera taki natlok glutamianu sodu (i innych malo apetyznych skladnikow), ze przytloczy on wszystkie inne smaki warzyw, wiec niestety smak takiej zupy bedzie tracil tanim barem. a smakowac osobom, ktore takie smaki preferuja. zastanow sie, jesli oczywiscie masz ochote, czy podobna zupa, bo ogolnie pomysl brzmi swietnie, nie moglaby powstac przy doborze naturalnych przypraw ziolowych i smakow wyplywajacych z czosnku i cebuli? to tylko moja sugestia, nie obraz sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska156
Owszem również gotuję na wywarach naturalnych, ale tak jak powiedziałaś każdy robi to co lubi. Nie używasz kostek rosołowych i zupek w proszku - Twoja sprawa. Ja lubię, używam i wiem co to jest, więc nie potrzebuję lekcji z "tego co jem". Ale dziękuję ze próbowałaś uświadomić społeczności skład takich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Gotowałam już kilka razy zupę rybną z tego przepisu i jest naprawdę rewelacyjna . Z tym , że zamiast podanych ryb w przepisie dawałam szczupaki lub okonie, lub też mieszałam te rybki w jednym garze. Ale zupa rewelka, talerz można wylizać było :p http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/ryby/-zupa-rybna-po-kaszubsku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×