Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia2327

Przedszkole publiczne - małe sale a dużo dzieci !!!

Polecane posty

Czy publiczne przedszkole musi spełniać takie same warunki co prywatne? Chodzi mi konkretnie o powierzchnię sali a ilość dzieci ? Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja....................
Tak, musi. U mojego dziecka w przedszkolu w młodszej grupie jest 25 osób bo sala jest duża, natomiast w grupie starszej tylko 18 bo sala jest mniejsza i dyrektorka mówiła że nie może więcej dzieci przyjąć do tej grupy bo takie są wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana musisz wiedziec
Z tego co wiem to wg prawa musi być wysokosc pomieszczenia 3 metry, - Sale- ok. 80 m2 - Łazienki- ok. 20 m2 - Szatnie- ok. 30 m 2 - Kuchnia, biuro, pokój socjalny. także jak ma mniej zgłaszaj do kuratorium oswiaty!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana musisz wiedziec
prywatne raczej nie wchodzi pod nadzór kuratorium,ale Niepubliczne już tak,a Publiczne tym bardziej! dlatego wypisalam ci kryteria jakie ma spełniac pomieszczenie placówki. Co do dzieci max 25 na grupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana musisz wiedziec
prywatne raczej nie wchodzi pod nadzór kuratorium,ale Niepubliczne już tak,a Publiczne tym bardziej! dlatego wypisalam ci kryteria jakie ma spełniac pomieszczenie placówki. Co do dzieci max 25 na grupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, Ja też znalazłam te kryteria,ale myślałam,że dotyczą tylko prywatnych przedszkoli. Jestem załamana tym co zobaczyłam jak zaprowadziłam synka dziś do przedszkola. Mała sala wielkości malutkiego pokoiku na 18 dzieci. Rozumiem,że przedszkole publiczne to nie to samo co prywatne ale to już chyba przesada żeby dziecko nawet nie miało miejsca żeby pobawić się na dywanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi tu nie pasuje z tymi 80m2 sal, może wszystkie łącznie tyle muszą mieć? Bo takich dużych to nawet w prywatnych nie ma, to więcej niż całe moje mieszkanie. A ta sala mojego synka to chyba nie ma nawet 12m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×