Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiaczek 007

Renowacja stołu prosze o pomoc

Polecane posty

Gość gosiaczek 007

W moim nowym mieszkaniu po starych lokatorach został stół z litego drewna bezbarwnie lakierowany chce go zostawic bo jest solidny prosty i bardzo duzy,ale niestey zżółkł i jest mało ciekawy. Jak go odnowic ?Co zrobic zeby znowu był atrakcyjny?Mysałam zeby go pomawolac np na szaro? Jak mam sie za to wziac? Dodam ze jako kobieta niewiele wiem o stolarce:) Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozez pomalowac na jakis kolor
który ci pasuje. Spytasz w sklepie z fatbami ( najlepiej duzym typu castorama) jaka farnaba nadaje sie na lekier, kjest duzy wybor, powinni dorac=dzic. Przed pomalowaniem troche trzeba ztowic ppierem sciernym. Blat najlpeije malowac waleczkiem z gabki,zeby bylo rowno. Troche trdbniej maluje sie nogi, uwazaj, zeby pokrwac rownoienie, bez zacieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozez pomalowac na jakis kolor
sorry za literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na lakier sie nie maluje, najlepiej taki stol zeszlifowac do zywego drewna. Wtedy uzywasz podkladu, tz primer, lekko przecierasz papierem sciernym, takim drobnoziarnistym i dopiero wtedy malujesz na kolor. Ewentualnie mozesz jeszcze druga warstwe wlasciwego koloru nalozyc. Najwazniejsze jest by przed nalozeniem koloru zawsze zeszlifowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pamiętaj, żeby szlifować zawsze wzdłuż "słoja", bo inaczej pozostawisz nieatrakcyjne rysy ma powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w życiu drewna bym nie malowała kolorem! mody się zmieniają, a drewno to drewno przetarłabym papierem lub opalarką i pociągnęłabym lakierem bezbarwnym serweta czy dodatki zmienią wystrój stołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×