Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jeszczerazjaa

Czy ktoś sie orientuje w przepisach kuratorium oświaty o ilości opiekunek na gr?

Polecane posty

Gość jeszczerazjaa

Chodzi mi o przepis na temat ile opiekunek powinno być na grupe 25 dzieci? Przedszkole niepubliczne-podlegające kuratorium czyli musi sie trzymac ich przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 na 25
przynajmniej tak mi się obyło o uszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0-00---99
ustawowo wedlug przepisow, prawine na jedną panią nie moze wypadac wiecej niz 10 dzieci, no ale czesto to jest naginane ..niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0-00---99
przedszkola niepublkoczne, jak nabardziej ztkze mają inspekcje i kontrole, muszą spelniac wszelakie kryteria aby mogly oficjalnie dzialac bez zarzutow, pewne wymogi musza byc spelnione , w przeciwnym arzie w razie lamania przepisow wten czas zostale insytytucja zamknieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
czyli złamanie przepisu??? u nas jest wlasnie 1 opiekunka,i nie chca dac drugiej.Jestem tym oburzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
up up kto sie zna?????? pisalam do kuratorium-bez odpowiedzi. To jest naprawde wazne,ogladam sobie inne przedszkola i jeszcze nigdzie nie natrafilam zeby na tak liczna grupe byla tylko jedna opiekunka! i to jeszcze tyle pieniedzy sie placi!a w panstwowych jest przewaznie na taka grupe po dwie opiekunki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.....
z portalu "Przedszkolak"-wypowiedź eksperta: "Przepisy oświatowe zalecają, a przedszkolom publicznym wskazują za właściwe aby w grupach przedszkolnych było nie więcej jak 25 dzieci. Jest też najczęstszą praktyką, że w grupie jest pomoc lub woźna które pomagają nauczycielce. W przedszkolach małe dzieci częściej niż w szkole chorują lub zwyczajnie nie przyjdą ileś dni do przedszkola. Jest to też normalność powodująca, że faktyczna ilość jest mniejsza nawet o 20%. Reasumując trudno tutaj postawić zarzut naruszenia prawa. Może też to była jedyna możliwość zapewnienia tej trójce dzieci przedszkola. I jeszcze. W grupie mieszanej dzieci 5 letnie doskonale wspomagają maluchy, a te małe mają świetne wzorce ze starszych dzieci, co znacznie ułatwia pracę nauczycielce. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 dzieci jedna opikunka ,jest też pani która w razie czego pomaga dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
czyli co? moze byc jedna pani dla 4 latków w grupie 25os?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden wychowawca na 25 dzieci- własnie zapytałam sąsiadki, która jest przedszkolanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
Minia85 czyli jednak... a jesli place 700zl na miesiac przedszkole niepubliczne nie mam prawa zadac pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna małpa27
żądać możesz ale czy ktoś cię posłucha...wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
Moja córka chodziła do państwowego przedszkola 3 lata. Nigdy grupa nie była 25 osobowa zawsze powyżej. Raz było 29 osób raz 32 osoby a ostatni rok 28 osób. Zawsze jedna nauczycielka. Tak nakazuje Urząd Miasta dyrektorom który utrzymuje przedszkola. Argument jest że dzieci chorują i rzadko jest komplet. Ale nigdy się nie zdarzyło żeby działo się coś niedobrego. To raczej kwestia podejścia do dzieci niż liczby nauczycieli. Było bezpiecznie, przyjaźnie i sympatycznie. A 700 zł za niepubliczne przedszkole to nie jest dużo. Poza tym nauczycielki nie pracują tak jak w państwowym przedszkolu wg karty nauczyciela tylko normalnie. Do takiej pracy więc nikt się nie garnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arabika38!!!!
pracuje w Radzie Miasta i popieram wszystko to co napisala 0-00---99 To co pani opisuje jest beprawne i karalne.Prosze interweniuiowac w tej sprawie, chociaz by zglosoic fak do rady/urzedu maista.Przedszkola niepubliczne takze podlegają pod Urząd poniewaz znajduja się terenie gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
Arabika ! Skoro pracujesz w RM to zapewne wiesz jakie finanse są przeznaczane na utrzymanie szkół i przedszkoli. W Twoim miescie wszystkie klasy w szkołach liczą mniej niż 25 dziecia a na 10 osób w przedszkolu przypada jedna opiekunka ? Skąd dyrektorzy mieliby wziąć pieniądze ? Z własnej kieszeni płacić zatrudnionym nauczycielom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arabika38!!!!
w moim miescie ilosc dzieci w przedszkolu NIGDY nie przekroczyła 21 osób , od kiedy pamietam zawsze byly 2 panie w kazdej grupie i maksymalnie 21 dzieci , nie wiecej ,przewaznie do 20 dzieci , ale niekiedy jeszce jedno dziecko do 21 sie zapisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
arabika mam nadzieje ze piszesz prawde.A nie zglasza sie czegos takiego czasem do kuratorium oświaty?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam jeszcze coś takiego: "Ramowy statut przedszkola publicznego z 2001 roku Znajdzie Pani w aktach prawnych na stronie MEN dokładny Nr Dziennika Ustaw. To jest podstawa prawna, że w przedszkolu publicznym liczba dzieci nie może przekraczać 25 ( może być mniejsza ale to już zależy od organu prowadzącego )"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
tak ja to wiem ze 25 dzieci moze byc, chodzi tylko o nauczycielki na tak liczna grupe mam znajoma co jej amam pracuje w Urzędzie Miasta w mojej miejscowosci,wyslalam jej wiadomosc na gg :) moze sie cos dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu dokładna treść: "Zgodnie z 5 pkt 2 załącznika nr 1 Ramowy statut przedszkola, rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. nr 61, poz. 624) liczba dzieci w oddziale przedszkolnym nie może przekraczać 25."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczerazjaa
dzieki za wszystkie wypowiedzi. zadzwoniłam sobie do Urzędu Miasta do WYDZIAŁU EDUKACJI i rzeczywiscie na grupe nie wieksza niz 25 dzieci tylko jedna nauczycielka :( takie niesprawiedliwe przepisy. Powiedziala mi też że dodatkowa pani to tylko dobra wola dyrekcji :( hehh czyli wiem ze niue bedzie dodatkowej pani bo to już saa koszta Aaaa szczerze???Dyrektorka ma miesiecznie 100 000 zł!!!! uwierzcie !!! po zaplaceniu wszystkiego (bralam naprawde wszystko pod uwage nawet jje samochody prywatne wziete pod lissing) na bank zostaje jej dla siebie samej z 20 tys zł i prosze taki biznes trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko to czcze gadanie. Jest w tym mnóstwo niesprawiedliwości. O warunkach pracy nauczycieli decydują ludzie nie kompetentni którzy nigdy nie pracowali w przedszkolu.nie wiedzą wiec jak ona wygląda na co dzień .widocznie nikomu z władz nie zależy na jakości pracy bo jak można dobrze pracować z 25 dzieci na głowie bez pomocy drugiej osoby. Przechowalnia bagażu. ? Delikatnie nazwane.szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauczyciel przedszkola
Wg aktualnych przepisów ilość dzieci na 1 nauczyciela to 25 w sali, niezależnie od rodzaju przedszkola (prywatne, samorządowe czy publiczne). W przypadku wyjść na zewnątrz (wycieczki, spacer, wyjście na plac zabaw) 1 nauczyciel + osoba do pomocy (zwykle w samorządowych przedszkolach jest to woźna lub pomoc nauczyciela na stałe przydzielona do grupy. W prywatnych placówkach niestety różnie to bywa..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzyśŚ
Witam. ....A czy ktoś orientuje się ile metrów kwadratowych powinno liczyć takie prywatne przedszkole, zlokalizowane w mieszkaniu blokowym na liczbę 25 dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bez wzgedu jakie to przedszkle 2.5 metra na dziecko. Sali zajęć. Nie ma norm  co do szatni i lazienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×