Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emilina

Co myślicie o imieniu Matylda?

Polecane posty

Gość mhk
Bardzo ladne imie:) Za m-c urodzi sie nam malenstwo i jesli bedzie dziewczynka, to bedzie Matylda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babysol
Autorko proponuję nie czytać już o tym, że komus to imię się z krową kojarzy, bo to właśnie głupie krowy piszą trochę taktu Dziewuchy jeszcze raz: piekne i oryginalne imię!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez .
Mam na imię Agnieszka i nigdy nikt mnie Aga nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee yyy nie
I tak całe życie per Agnieszko?? Porażka. Matylda mi sie okropnie nie podoba. Jak kiedyś tesciowa wyjechala z tekstem o Matyldzie to mało nie parsknęłam śmiechem. Serio tak dzieci bedziecie nazywac? :o Pierwsze co to leon zawodowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakakana
mi się bardzo podoba ale spotkałam się z opinią że to imię z rzędu Józefina. Aż oczy otworzyłam ze zdziwienia! Mi się podoba imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma nic w tym złego,piękne imię wybrałaś ;) osłuchane ale i rzadkie po prsotu ładne, to twoje dziecko więc imię ma sie tobie podobac, oni juz sie wykazali lub beda mogli sie wykazać w wyborze imion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojjamatusia
PIĘKNE!!! "Jak ja już słyszę te wszystkie Kubusie, Julki, Maje, Zuzie to już nawet imię Hermenegilda wydaje mi się całkiem znośne" DOKŁADNIE! A propo, mam córeczkę Matylde 3 latka, jest.. po prostu brak słów, jest inna to fakt niż te MAje, Zuzie, itd jest nie do podrobienia, oryginalna mało powiedziane, cała rodzina i wszyscy co ją poznają są zachwyceni, takiego dziecka jeszcze nie znali, kto da te imię bedzie wiedział o co mi chodzi :)))) Przywódczyni, serdeczna, zawsze uśmiechnięta, z wszystkimi porozmawia, zaczepi na ulicy i wypyta się jak się pani czuje ..., obroni słabszego, podzieli się ze wszystkimi, Spiewa, tańczy, SILNA jak Terminator :)))... Naprawdę imię Daje to coś. Zakochana w Matyldzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdgfdg
moja babcia ma tak na imie i mowia na nia Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie podoba mi sie , znam jedna taka i nie lubie jej i moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uqi25
Super swietne imie ja za niedługo zostane tata i kiedy moja zona zapytala mnie jak damy naszemu dzieciatku na imię moja pierwsza odpowiedz byla Matylda i juz nic innego nie wymyslalismy no chyba ze bedzie syn to będzie Hugo:). A rodzicami sie nie przejmuj niech sobie mówią ze im sie nie podoba ale i tak to bedzie ich ukochana wnusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ORDYNARNE w brzmieniu. Mam znajomą Matyldę (36l., Warszawa) - powtarza, że zawsze pod górę było jej z tym imieniem i szczerze go nie cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imie Matylda i jest przestane jednym slowem. Matka byla artystka to dala takie imie. Urodzilam sie w 80 i nikt nie mial tak na imie. Wszedzie od podstawowki do liceum i na studiach - tylko jedna Matylda wiec jak cos zrobilam zle, nie zdalam egzaminu, zerwalam z chlopakiem - wszytscy o tym wiedzieli i wiedzieli ze to ja. Do d**y takie imie. Dzis prawie 40stka I nie poznalam ani jednej innej Matyldy. Koniec swiata. Po co takie dziwaczne imiona wymyslac dzieciom. Cos prostrzego - ania, kasia, dorota - co zlego z tymi imionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam coreczke Matylde. Imie albo sie ludziom podoba bardzo albo nie podoba w ogole. To jest jedno z tych imion ktore budza skrajne uczycia. W mojej rodzinie nikomu sie nie podobalo ale teraz juz sie przyzwyczaili i mowia na nia Matysia. My mowimy na nia Matylda, Mati albo Matysiak lub Kropeczka bo jest bardzo drobna. Mysle ze imie do niej super pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 25 lat i mam na imię Matylda. Nigdy nie spotkała mnie żadna nieprzyjemna sytuacja z powodu mojego imienia. Osobiście bardzo je lubię. Nie chciałabym być Anią, Asią, Kasią, które jak zawołasz na podwórku to się pięć obróci. Słyszałam kiedyś o badaniach, które mówiły, że osoby z rzadkimi imionami (oczywiście nieobraźliwymi) podświadomie czują się wyjątkowe. Może coś w tym jest, bo przez to, że w koło były właśnie same Asie, Anie czy Kasie nie byłam jedną z wielu, byłam jedyna. Zawsze byłam jedyna w szkole, w pracy. Mi do dzieci nie spieszno, ale z pewnością chciałabym, żeby miało właśnie jakieś wyjątkowe imię. Oczywiście w granicach rozsądku. Mojej mamie też mówili, że upadła na głowę, że cudaczy z imieniem. Ja do dziś dzień dziękuje jej, że właśnie tak mam na imię. Rzadko ludzie zdrabniają moje imię. Zazwyczaj mówią po prostu - Matylda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wsi u mojej babci co druga krowa ma imię Matylda. Choć to ładnie imię mi kojarzy się tylko z imieniem dla krowy :) Nikogo nie chcę urazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawna1
Planuje nazwać córkę Matylda albo Nel. Imię Matylda jednak podoba mi się bardziej. Jest piękne. I wcale nie zadaje sobie pytania: a jak to zdrabniać?!... Nie lubię zdrabnianych imion. Matylda to Matylda, a nie żadna Matyldzia/Matysia.... to imię to zdecydowanie numer 1, jeśli chodzi o wybór imienia dla dziewczynki (jak dla mnie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matylda lub Genowefa, genialne , Nelka tez genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszko
Najładniejsze imie na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matylda? :O Coś okropnego. Kojarzy mi się z jakimś robakiem z bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:11 Anastazjia - Nastka :) bardzo ładne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matylda piękne imię i zapewne piękna dziewczynka będzie je nosić. Wyjątkowe rzadkie cudowne. Zresztą ty już wybrałas chcesz alby to była Matylda więc niech nią będzie. Jeśli podoba wam się obojgu - w sensie tobie i przyszłemu tatusiowi - to jesteście w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Matylda piękne imię i zapewne piękna dziewczynka będzie je nosić. :O Z tym pięknem imienia bym nie przesadzała. A tym bardziej z pięknem dziewczynki. U nas na podwórku bawią się różne imienne dziwactwa i wcale nie są piękne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia

Witam. U nas na przełomie maja i czerwca pojawi się córeczka, której damy na imię Matylda. Mój syn wybrał takie imię dla swojej siostry i nam też się spodobało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

My mamy Matyldę, Matysię, Matyldzię, Mati.To był w zasadzie wybór męża, ja miałam wątpliwości. Teraz......uwielbiam to imię.!!       Jedyna w przedszkolu, na placu zabaw , w sali zabaw w powodzi Lenek i Maj . Do tego delikatna i śliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkagruba

Zdrobnienie tego imienia to Matyldzia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkagruba

Ja miałam babcię na wsi i tam w każdym gospodarstwie była krowa Matylda. Dlatego to imię źle mi się kojarzy i nie lubię go. Ale kto teraz trzyma na wsi krowy? ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bardzo ladne i pasuje malej dziewczynce.Normalne imie, co rodzina chce?Nie sluchaj ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×