Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość StasiaPytalska

wyprowadzka po rozwodzie,mieszkanie etc

Polecane posty

Gość StasiaPytalska

mam do was pytanie, może ktoś coś mi doradzi.Jestem świeżo po sprawie rozwodowej, ex zaznaczył, że nie wyprowadzi się z naszego mieszkania. Mieszkanie jest własnościowe wystawione na sprzedaż. Co mi "grozi" jesli wyprowadzę się ja? zamierzamy podzielić majątek na oddzielnej sprawie, ale to zapewne potrwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dad44
a czyje to jest mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dad44
tez chcialabym sie dowiedziec,bo mam podobnie,jesli to jest twoje nabyte przed malzenstwem to wydaje mi sie,ze musisz go splacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli to jest jej mieszkanie
nabyte przed malzenstwem to ona nie musi nic mu dawac tylko wykopac z wlasnego mieszkania. Co innego jesli mieszkanie jest wspolne, zakupione w trakcie trwania mieszkania. Wg mnie nie wyprowadzaj sie. Przemecz sie do czasu az znajdzie sie kupiec. Bedziesz przynajmniej miala pewnosc, ze mieszkanie bedzie w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasia Pytalska
mieszkanie jest wspólne, do tego jest obciążone kredytem... kupiec może sie znaleźć jutro ale może również za rok?!?!?!?! nei wiem czy dam rade z nim mieszkać, nie mam warunków nawet, musiałabym spać z nim w jednym pokoju ;) co po rozwodzie jest conieco dziwne :) nie stać mnie żeby go spłacic, jego również na to nie stać.... ogólnie rozstajemy się w dobrych stosunkach, ale wolałabym z nim nie zostawac... może dlatego, że sobie tego nei wyobrażam - majac papier rozwodowy bedzie mnie psychicznie wykańczał... a co jeśli sie wyprowadze? czy w jakiś sposób moge sobie zaszkodzic potem przy podziale majątku? ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własność nie ma powiązania
z zamieszkiwaniem. Nawet jak się wyprowadzisz to podział kasy po sprzedaży ci się należy. Z resztą jesli mieszkania twój były nie sprzeda to tobie się należy spłata z jego strony i jego brocha jak on to zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz po rozwodzie to niewazne czy mieszkasz czy nie. Nalezy ci sie splata jesli on tam zechce zostac. Macie wspolny kredyt na mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie doczytalem, ze tak. A wiec ten kto zostaje na mieszkaniu sam splaca kredyt no i musi ciebie splacic z mieszkania. A ile ma ci splacic zasadzi Sad. moze byc polowa, ale ie musi. Zalezy jak sie przyczynialiscie do pomnazania majatku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×