Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam przepisu na cioasto

Prosty przepis na ciasto z malinami - szukam

Polecane posty

Gość szukam przepisu na cioasto

Mam dużo malin, już sporo słoików zaprawiłam i nie mam już z nimi co robić. Chciałabym upiec jakieś ciasto z tym, że piec nie potrafię i nie lubię więc szukam przepisu na jakieś proste ciasto z malinami, najlepiej takie ucierane z prostymi składnikami bez galaretek itp, biszkopt też nigdy mi nie wychodzi więc odpada. Będę wdzięczna za przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz podaje na biszkopt. wlasnie piękę i przeloze prazonymi jablkami, 6 calych jaj utrzep z 300 g cukru na puszysta mase. dodaj 300 g maki pszennej przesianej z 2 łyzeczkami proszku. wymieszaj recznie dleikatnie i wylej na duża blache . smarujesz tylko spód margaryną. pieczesz 45 min 180 stopni. pięknie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam przepisu na cioasto
Dziękuję za przepis :) Pytanie - na małą foremkę czyli jaką? można prosić wymiary mniej więcej? Nie znam sie na pieczeniu cias, mam tylko jedną blachę do ciasta mała, taka tradycyjna i raz w niej tylko ciasto pieklam bo jak już wspomniałam nie lubię piec ciast, z resztą jeśc też nie lubię ale zrobiłabym mężowi niespodziankę bo on w przeciwieństwie do mnie ciasta uwielbia :p raz jak zrobiłam ze śliwkami to całe ciasto zjadł w ciągu kilku godzin :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 na 34. ja tej kruszonki nie robie szkoda czasu. mieszam skladniki i do pieca.. zapewniam Cię ze jeszcze tego samego dnoa ciacho zniknie. ja posypuje cukem pudrem. mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radze ci spróbuj takie
wczoraj robiłam i pożarliśmy caałą blahce -robiłam akurat ze sliwkami .Ale maliny też mogą być SKŁADNIKI: ciasto: - 250ml kwaśnej śmietany 18% -1,5 szklanki cukru - 3 szklanki mąki wrocławskiej typ 500 - 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia - cukier wanilinowy - 3 jaja 1/2 kg śliwek, cynamon kruszonka: -szklanka cukru -szklanka mąki -1/2 kostki masła (lub, jak ktoś woli - margaryny) Przygotowania zawsze zaczynam od włączenia piekarnika( tym razem 180 stopni) Składniki ciasta wsypujemy (i wlewamy) wszystkie do jednej miski i mieszamy zamaszyście. Ciasto ma tę zaletę, że nic nie trzeba ubijać, niczego oddzielać, nie brudzi się kilku naczyń, tylko jedno. Ciasto wykładamy na posmarowaną blachę i układamy połówki śliwek, skórką do dołu (to ważne!) i posypujemy je odrobiną cynamonu. Składniki kruszonki wykładamy na stolnicę (można również w misce) i siekamy nożem tłuszcz z cukrem i mąką, do uzyskania jednolitej masy, jeśli kruszonka nie kruszy się, jest zbyt lepka, dodajemy trochę mąki. Proporcje mąki są nie do ustalenia, gdyż zauważyłam, że to zależy od producenta, moja mama np. używa mieszanki 1:1 wrocławskiej i krupczatki. Posypujemy śliwki kruszonką i wkładamy nasz placuszek do rozgrzanego do 180stopni piekarnika. Piecze się go od 40 do 60 minut, w zależności od wielkości blaszki (im większa, tym ciasto cieńsze i szybciej się upiecze). Smacznego!!!oczko3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radze ci spróbuj takie
I DO CIASTA NIE DAJE SIE TŁUSZCZU -tylko dopiero do kruszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam przepisu na cioasto
Bardzo dziękuję ;) Jutro upiekę, mam nadzieję że wyjdzie bo ja mam pecha co do ciast :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×