Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamozepracująca

wychowawczy w jednej firmie, etat w drugiej, dziecko+ciąża...

Polecane posty

Gość mamamozepracująca

Witam, chcialam poprosic o opinie/rady od rozsądnych, zyczliwych ludzi. Od szesciu lat jestem zatrudniona w przedsiebiorstwie transportowo-spedycyjnym, zajmowalam sie praktycznie wszystkim, fakturami, wypłatami dla pracowników,zleceniami transp.,zestawieniami itd., itp.Obecnie jestem na wychowawczym, mam dwuletniego synka, planowalam szybszy powrot do pracy, ale niestety przeszłam ciezką(już czwartą)operacje i lekarze doradzili dluzszy odpoczynek.Od jakiegos czasu bezskutecznie szukalam pracy(do poprzedniej z wielu powodów wracac nie chce), mam dyplom ze spec. logistyka międzynarodowa,oraz z administracji publicznej, lubie prace w spedycji.Jednak w temacie cisza...więc po konsultacji z lekarzem zdecydowalismy sie na drugie dziecko,mozliwe, ze jestem juz we wczesnej ciąży, a tu propozycja pracy...nie taka upragniona, ale widze, ze po urlopie wychowawczym mimo doswiadczenia i dyplomu na wiecej liczyc nie mozna- zmiany po 12godzin, rowniez w noce i swieta, a pieniążki skromne.I tu starły sie moje najwieksze pragnienia- praca i dziecko, jak ja mam to teraz pogodzic?czy jesli jutro przyjme propozycje pracy, a okaze sie, ze jestem w ciazy wyjde na osobe niepowazną, chcącą wykozystac firme?Czy pracując na nowym stanowisku przy ewentualnym zwolnieniu bedzie mi przysługiwał zasiłek?W poprzedniej pracy bylam zatrudniona na 1/2 faktycznych zarobków, fatalnie wyszłam przez to na maciezynskim, tutaj wszystko jest na umowie.Jeśli zdrowie pozwoli, bede pracowala w ciazy, ale co, jesli nie dam rady?postawie się w zlym swietle i jeszcze nie wiem czy bede miala prawo do zasiłku. Z góry dziekuje za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamozepracująca
nikt mi nic nie doradzi?? nikt nie ma pomysłu, czy temat zbyt nudny?? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoszla ksiegowa
po pierwsze - wczesna ciąża nie znaczy, że się ta ciąża utrzyma, po drugie - kobiety w ciąży nie wolno zatrudniać na noce (nie wiem czy musi się zgodzić czy wcale nie można na noce zatrudniać), po trzecie -pracodawcy boją się zatrudniać w ciąży na noce i do prac fizycznych (tak slyszalam, nie jestem pewna, więc poszukaj informacji o tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamozepracująca
dziękuję za wypowiedz, faktycznie, z tymi nocami moze być kłopot. Praca nie jest fizyczna, biurowa, lecz stresująca, no i jednak po 12h...chociaz w praktyce moze byc krocej;p zobaczymy z ciążą też roznie moze byc. Chyba zdecyduje sie przyjąć propozycje i poczekam. W tej firmie pracuje moja dobra kolezanka, ona polecila mi przesłać cv, choc na inne stanowisko... nie chcialabym zeby przez moją ewentualną ciąże/ew zwolnienie miala nieprzyjemnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamozepracująca
ps. pracodawcy boją sie ogolnie zatrudniac kobiety w wieku tzw. rozrodczym, ze juz o kobietach w ciąży nie wspomne :) zatrudnienie ciężarnej, gdy pracodawca wie o jej ciazy graniczy z cudem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×