Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Familijka

Jadłospis rocznego dziecka

Polecane posty

Gość grejs keli
wyczytałam że 1 jajko zastępuje: 1 czubata łyżka proszku sojowego lub mąki sojowej + 2 łyżki wody 2 łyżki mąki kukurydzianej 2 łyżki mąki z amarantusa 2 łyżki mąki ziemniaczanej 1 łyżka mleka sojowego w proszku + 1 łyżka mąki kukurydzianej + 2 łyzki wody 1/4 szklanki puree ziemniaczanego 1/4 szklanki puree puree dyni 1/4 szklanki puree puree suszonych śliwek 2 łyżki wody + 1 łyżka oleju + 2 łyżeczki proszk do pieczenia 1 łyżka zmielonego siemienia lnianego + 3 łyżki wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grejs keli jeszcze raz dziękuje,pomogłaś mi jak nikt inny. Mamama27 masła używam bardzo rzadko wtedy gdy chce żeby zjadł kanapke sam żeby sie wędlinka do chleba przykleiła.A i o dziwo masło roślinne nie uczula go,może dlatego że jest to znikoma ilość.A co do płatków to jednak wypróbuje,skoro mówicie że to chodzi o to że są wyprodukowane na tej samej taśmie co płatki inne..Nie wiedziałam po prostu ze to o to chodzi :) Ale ciesze sie że mi to powiedziałam...DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama27
nie są produkowane na tej samej taśmie - jedynie w tej samej fabryce - ale pisac muszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laaaaa2222
mój synek o 7 pije kaszke 10 sniadanko( jogurcik+chalka, parówka +chlebek, jajecznica z szynka i szczypiorkiem+ bułeczka lub płatki sniadaniowe bobovita z mleczkiem Nan pro2 i do kazdego zestawu:) zawsze kubek BoboFruit) 13 obiadek zupka warzywna lub mięsko, ziemniaczki i surówka(np piers duszona z marchewką lub w sosiku pomidorowym z bazylia i koperkiem lub schabik podobnie przygotowany, skrzydełko pieczone w folii w ziołach lub szynka w majeranku pieczona w folii) ok 16-17 deserek z swiezych owoców np jablko gruszka, banan- jablko, jablko- maliny-kiwi itp różne mieszanki ale zawsze swieze owoce chyba ze gdzies wychodzimy i nie zdaze przygotowac to kupuje w słoiczku morele z twarożkiem, bo swiezych moreli na razie nie ma a twarozku na slono moj synek nie lubi wiec to jest jakas szansa na twarozek) 19- kolacja i tutaj kanapeczka z indykiem gerber lub szynka morlinki, naleśnik czasem gofr smazony w domku z serkiem almette owocowym itp 20:30 kaszka do picia i spimy do 7 rano:) czasami 6:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorztak 102
Moje roczne zdrowe dziecko - menu: Po przebudzeniu się woda 1. śniadanie - 140 ml kaszka 2. śniadanie - jajko na parze co drugi dzień lub jajko na miekko albo chlebuś z masełkiem i serem żółtym lub parówqka dla maluchów. Herbatka granulowana dla niemowląt lub sok robiony z marchwi i jabłek. Przed spaniem ok.11h mleko modyfikowane 210 ml Obiad ok 14stej zupka gotowana jarzynowa lub pomidorowa z mięskiem np królika lub indyka. Sama gotuje. Na deser owoce; pomarancz, jabłko, banan zależy co mam. Tarte lub w kawałkach czasem banan z dodatkiem jednej łyżeczki joguru naturalego. Chrupki lub ciasteczka miśkopty. Czase ze słoiczków ale rzadko. Podwieczorek kaszka 140 ml Kolacja przed spaniem - mleko modyfikowane 180 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś mało warzyw dajecie. A po 2, nie warto smażyć na oliwie, lepiej na o rzepakowym, ma więcej kwasów omega i niższą temp dymienia = mniej rakotwórczych substancji podczas smażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj kochany zarlok je tak: Ok 5-6 wypija Ok 180 ml kaszki mlecznej i spi do 7.30-8.30 Ok 9drugie sniadanie:kasza z owocami albo serek z chlebkiem W poludnie zupka:gotowana albo ze sloika jak nic nie mamy w domu bo np.bylismy na dlugi spacerze. Zjada ok 200g. Czasami z mieskiem. 15 drugie danie. Jak zupa z miesem to np.dostaje makaron z warzywami albo kasze z warzywami.roznie. albo cos miesnego. Czesto drugie danie to jest wszystko w calosci i gryzie,odgryza sam mieso i warzywa,do tego surowkA. 18.Kolacja:np.parowka i chlebek,albo chlebek i pasztet wlasnej robot,albo pol jajka z warzywami,jajko zmiksowane bo inaczej jajka nie tknie. ATylko z tym mamy problem jezeli chodzi o jedzenie. Albo parowka z warzywami. Tez zalezy czy dostanie 2 dania obiadowe. Jak nie bylo 2 dan z warzywami to warzywa na kolacje. Bo czasami nie obudzi sie o 5-6 i spi do 8 wiec nie wyrobimy sie z posilkami. Potwm kapiel i butla z kasza 300-360 ml. Czasami do kaszy daje zoltko i wtedy na kolacje zjada sam chleb. I spi od 19-19.30. Jak na drugie sniadanie nie bylo owocow to dostaje je miedzy obiadem a kolacja. Czasami miedzy obiadem a kolacja dostanie jogurt lb serek,zalezy Co jadl na sniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a co zrobic kiedy moj roczniak nie chce jesc II dania .... robie mu zupki ktore zjada z duzym apetytem cala miseczke ... i to mu wystarcza ... moze powiedzcie mi jakie przerwy robicie miedzy I a II daniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie chce drugiego dania to może mu nie podawaj? Mój roczniak je tylko jedno danie obiadowe, zazwyczaj drugie danie. Je kawałki mięsa i warzyw rączkami. Nie chce żebym go karmiła... Jego przykładowy jadłospis wygląda tak. I 8.00 - mm na 240 ml wody II 11.30 - kleik kukurydziany na 150 ml mm z owocami (nie uznaję gotowych słodkich kaczek) III 15.00 - obiad, np.gotowana nóżka królika, ziemniak,warzywa: brokuły, kalafior, pomidor, cukinia, dynia, burak, fasolka szparagowa (najlepiej to na co jest sezon) IV - 18.30 - owoc V - 20.30 -mm na 240 ml Dziecko ma AZS Do picia daję wodę, rzadko sok domowej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adleka
Jeżeli u dzieci przy zmianie diety wystepują zaparcia to można podać kompot z śliwek lub dicopeg junior. Ma łagodne działanie , takie saszetki z proszkiem do rozporządzenia z wodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam bliźniaki roczne, jedzą tak: ok 7 - jedno kaszka na mleku, drugie mleko (nie lubi kaszki) 8.30-9 sniadanie - mini kanapeczki do rączki - z awokado, żółtym serem, hummusem, masłem orzechowym,z pastami warzywnymi, z wędliną rzadko. do tego najczęściej łyżeczką owsianka z jabłkami, jaglanka, ryż z jabłkami 12 - obiad domowy - do rączki - warzywa i ziemniaki na parze, mięso, ryba, makaron z sosem warzywnym, kasze, ryż z warzywami. Na deser owoce (gruszki, winogrona, jabłka,mrożone porzeczki, maliny, jeżyny) 13 - dopijają butle mleka (nawet jak zjedzą dużo na obiad to się domagaja) 16-16.30 - obiadek ze słoiczka i coś do rączki - owoc, sucharek, itp 18-19 przed spaniem kaszka/mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość messvo
No to tak samo jak https://adamed.expert/nabial-w-diecie-dzieci-i-niemowlat/ w tym artykule mozna sie duzo dowiedziec na temat diety dziecka, a konkretnie na temat roli nabialu w diecie. Jest bardzo wazny do prawidlowego rozwoju i nie mozna zapominac o nabiale! Zapraszam do czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poaleczka65
Czytałam też te wszystkie teksty ze strony adamed.expert zostałam właśnie mamą także interesują mnie takie artykuły, książki itd Dobrze piszą bo białko jest bardzo ważne we wczesnym rozwoju dziecka odpowiada za bardzo dużo rzeczy także nie wolno nam tego zaniedbać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8. Mleko 150 ml 11.kaszka z owocem 14.zupka jakas z miesem, lub ziemniaki z miesem albo ryba. 17. Jogurt 20.mleko 150 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oho ho patrze ze blizniaki maja apetyt. Wydaje mi sie ze nie potrzebnie 2 razy obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka, 13 miesięcy - jej jadłospis śniadanie, około 7 [z rodzicami] - kakao, pieczywo ciemne, pół jajka lub jakiś serek [twarożek ze śmietaną, szczypiorkiem, ósemką czosnku], zamiennie porcją kaszki na mleku jak zaśpi. ok. 9 - 10, do wyboru - owoce świeże, kanapeczka ze smalczykiem [własna robota] i kawałeczkiem ogórka kiszonego albo masła ze szczypiorkiem, kawałkiem surowej papryki, rzodkiewki, listkami ogrodowej rukoli[do wyboru] lub masła,plasterka pieczeni z warzywnymi dodatkami, również z cieńkimi plasterkami surowego kalafiora. To jest podstawowe śniadanie, wcześniej raczej w naszych talerzach grzebała. Obiad jakaś zupa z dużą ilością warzyw. 16- 17 ciąg dalszy obiadu [ już z pełną rodziną], to co my jemy, dużo surówek, kasz, ryżu - dziecku nie podajemy grzybów i żadnych wywarów grzybowych,ale je to co wszyscy. godz. 20 kasza na mleku i lulu, spać, owoce najczęściej podaję dziecku do gryzienia, ok pół godziny przed głównym posiłkiem, zawsze świeże. Nie uznaję żadnych tubek i słoiczków, chyba, że w głębi puszczy Białowieskiej, po tygodniu błądzenia wśród drzew i masowego ataku korników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maris

Słuchajcie, zastanawiałyście się nad cateringiem dla dzieci przedszkolnych? W mojego dziecka w przedszkolu właśnie zastosowano tego typu rozwiązanie. Jestem dietetykiem i analizując skład i jadłospisy, jakie dostarcza catering M&S jestem pod wrażeniem. Zawsze byłam sceptycznie nastawiona do tego typu rozwiązania, ale dania te są zdrowe, zbilansowane i kolorowe. Dzieciom pasuje, także to też o czymś swiadczy. Myśle,że spoko rozwiązanie, a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Moje dziecko jest bardzo wybredne względem jedzenia  i naprawdę  ciężko mu dogodzić w czymkolwiek. Odkąd zapisalam je do przedszkola (a tam serwowany jest catering) moja Tosia w koncu zaczęła jeść! Jedzenie dostarcza firma cateringowa My Space Catering i po konfrontacji z panią przedszkolną wiem, ze posiłki układa dietetyk! Codziennie różne posiłki, rozmaite i bogate w odpowiednie wartości odżywcze dla dzieciaków. Dzięki temu wiem,że zapobiegam anemii i innym niedoborom witamin w diecie Tosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×