Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wieranka

Latte art -da się domowym sposobem?

Polecane posty

Ciekawi mnie jakiej kawy używa się jako bazę do latte art. Oglądałam filmy na YouTube i ta kawa wydaje się być ...gęsta. Zastanawiam się, jakby tu przeskoczyć profesjonalne sposoby, a zrobić to w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
espresso? domowym sposobem to mozna zrobic kawe z mlekiem ;) niestety takie kawy 'profesjonalne' robione na profesjonalnym sprzecie sa nie do odtworzenia ... niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje, musi być expres ciśnieniowy. Kurde, muszę pokombinować, żeby zrobić chociaż imitację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ... cisnieniowy i to jeszcze najlepiej jakis z lepszych, bo w tych kawiarniach to z reguly maja bardzo konkretne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabella
zeby spienic mleko wystarczy wlac je do sloika (gorace) i nim energnicznie wstrzasnac... oczywiscie to nie to samo co spieniacz, ale zawsze cos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze cos! mi przyszedl do glowy jeszcze inny pomysl, ale sie nie smiejcie ;) slomka do napoju mozna sobie to gorace mleko samodzielnie spienic... tylko moze raczej nie gosciom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Mleko można spienić nawet końcówką miksera ,koniecznie w metalowym dzbanuszku (z dziubkiem ) .Mleko musi być mocno schłodzone ,dobre jest 2%. -to dla tych .którzy nie mają ciśnieniowego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko podgrzewam i spieniam blenderem, robię taką latte macchiato :) Nawet wychodzi ładne. Ale kurde, tak mi się marzy to malowanie na kawie-zupełnie inna sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zawsze fajnie zdobię cinnibird.pl/cinnibird-white.html do specjalny długopis do dekoracji kawy!Na pewno każdy bezdie pod wrażeniem. U mnie świetnie spradziwiło się na rodzinnej uroczystości zdobiliśmy kawę, dzieciom kakao.. tyle frajdy mieliśmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×