Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingebrog z domu Jana

2 latki

Polecane posty

Gość Ingebrog z domu Jana

Czy Wasze 2 latki mówią? Kiedy dziecko zaczyna mówić zdaniami? Czy to prawda ze dzieci bardziej rozwinięte ruchową mówią później???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia jj
moja ma 2 lata i 2 miesiace i mowi malo,ale pediatra i logopeda twierdza zgodnie, ze jesli widac postep w rozwoju mowy i pojawiaja sie nowe slowa co jakis czas to nalezy spokojnie czekac:) i faktycznie corka ruchowo jest super rozwinieta,moze cos w tym jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam takie male
moja ma 20 miesiecy juz mowi calymi zdaniami, starsza corka tez miala 2 lata kiedy zaczela ladnie skladniowo rozmawiac ,ale skolei mojego brata syn ma 3 lata i tylko pjedynczymi wyrazami sypie, lecz nie ma co panikowac, kazde dziekco inaczej sie rozwija.To tak samo jak z etapem pieluchy, jedne wczesniej drugie szybciej sie oduczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos w tym jest, moje dzieci mowily calymi zdanaimi ale na placu zabaw odstawaly od rowiesnikow pod wzgledem sprawnosci fizycznej, wyrownalo sie to okolo 4 r.z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejs keli
mój ma 2 lata i 3 msc mówi już dość długo z pół roku na pewno, szybko zaczął mówić teraz już praktycznie zna każde słowo potrafi wszystko powiedzieć zakomunikować każdą potrzebę, nawet pediatra była pod wrażeniem że potrafi tak płynnie mówić, pod względem ruchowym normalnie jest rozwinięty nie widzę zależności że albo jedno lepiej albo drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak skończyła rok
jak miala 1,5 roku to mówila mama, tata, papa, kapkap, baba, dziadzia, duzo innych, potem jak miala 20-24mce to błyskawicznie mowa jej sie rozwinela a jak skonczyla 2 lata to wszystko juz mowila, teraz ma 2,5 i uzywa nawet stwierzen - stetoskop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak skończyła rok
nie ma zw. miedzy rozwojem fiz. a mowa - moja to istna sportsmenka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam nie uogolniajcie. Moja 2 latka mowi naprawde duzo i to w 2 jezykach a zaczela chodzic w wieku 8 miesiecy i 3 tyg (i nie nie 'chodzila' gdy ja trzymalam pod paszki tylko naprawde wstala i poszla sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość purpurowa32
kasza, a od kiedy to rozwój ruchowy przeklada sie jedynie na wiek rozpoczecia chodzenia?co ma piernik do wiatraka? haha, we sie opanuj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda Gabłocka
Dzieci rozwinięte ruchowo mówią później. Moja 2 latka była bardziej rozwinieta niz kolezanki 3 latka. To jest fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssasddds
a ja sie nie zgodze z tym jesli juz tak dokladnie piszecie o tym bo moje dziecko ma 22 miesiące jest hiper aktywna fizycznie, taki diabel tasmanski, sprawnna ruchowo bardzo i swietnie sklada cale zdania, duzo mowi ..wiec to nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"odalam jeden 'dobitny' w tym temacie przyklad. Mam ci napisac cala tabelke rozwoju ruchowego mojej corki? nie wystaczy streszczenie; szybko zaczela chodzic, trzyma,la glowke od 2 dnia zycia, jest mega aktywna i bardzo do przodu?. I co?teraz pewnie bedziesz mi zarzucac ze klamie albo ze mloda ma jakis problem. Widze ze super towarzystwo do dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem xx
Moja corka zaczela chopdzic ok 9 miesiaca i mowic ok 18 juz zna pelno slowek,corka znajomej aczela chpodzic ok 15stego i tez duzo mowila w 18stym..Wiec nie ma reguly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda Gabłocka
ZChodzenie to inna sprawa. Moja niespełna 2 laka wbiegała na drabuinki, na dużą zjeżdżalnię, huśtawkę, biegała po ławkach itp rozwój ruchowy był na etapie ponad 3 letniego dziecka. inne dzieci siadziały a piaskownicy , bawiły się a Ona biegała po całym placu i pokonywała przeszkody. Koleżanki córka nie potrafiła wejśc na ławkę i po nich iśc, nie potrafiła przejśc przez przeszkody, o tym pisze a nie o tym ze zaczęła chodzić w wieku 8 mc. Jedno nie ma z 2 nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella 2-0
dokladnie kasza sie chcwali ze jej corka zaczela chodzic jak miala 8mies a glowjke trzymala jak miala 2 dni (hahahahha) i ja ronziez nie widze stycznosci pomiedzy targaniem głowki a rozwojem idotko kaszo :) tak jak post wyzej o pokonywanie przeszkod na placu zabaw, biaganie, wspinanie sie, o to chodzi a nie o to ze wczesnie zaczela chodzic heheh durnoto jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda Gabłocka
Dziewczynka w wieku 1,6 mówiła pełnymi zdaniami, ale...nie potrafiła bawić się z rówieśnikami, siedziała w piaskownicy i grzebała łopatką , nie potrafiła sama wejśc na drabinki, nic a nic. Mając 2 lata znała kolory i alfabet. Rozwój ruchowy normalny, ale pokonywanie przeszkód w życiu, bieganie, zabawa nic a nic. I też zaczęła wczesnie chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssasddds
ale ja pisalam o swojej corce , ma 22 miesiące, mowi skladniowo pelnymi zdanniami, a przy tym jest zwinna, ruchliwa, ma koordynacje ruchową super,na placu zabaw czuje sie jak malpka w buszuu hehe, wspina sie, przeskakuje, wchodzi po zjezdzalni prze blache do slizgania :) Wiec piesz wam ze nie zawsze tak jest ze dzieci ktore duzo ladnie mowią sa malo rozwiniete zwiinosciowo bo akurat moja corka rozwija sie tu super i w mowie super a wcale do wybitnie uzdolnionych bym ja nie zlaliczyla, w zlobku panie mowia ze swietnie daje rade sobie z przeszkodami, zagaduje je na smierc...i uwazam ze sporo dzieci jest takich jak moja, i zaden z niej wyjatek Co do postu kaszy uwazam ze troche zabardzo na nia naskoczylyscie zwalaszca z wyzwiskami, po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś w tym moze jest, moja ma 21 miesiecy, prawie nie mówi, jedynie sylaby, ale żadnych słów poza mama, tata i nie ma. Za to na placu zabaw jest jak 3 letni chłopak- największe zjeżdżalnie, najwyższe ruchome drabinki itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmienie naturalne jest cudne
sa wyjątki, ale z reguły jest to fakt. Dziecko aktywne nie ma czasu na gadanie, słowa mojej pediatry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda Gabłocka
Rozwój ruchowy 30mc Dziecko w tym wieku chodzi po linii prostej, chodzi po schodach stawiając na przemian nogi. Biega na przód lub zostaje w tyle, gdy chodzi po ulicy. Potrafi przenosić naczynie z wodą. Buduje wieżę z 8 klocków i nazywa to co zbudował. Potrafi nawlekać na sznurek duże korale, zapinać i rozpinać duże guziki. Rysuje kreski pionowe i poziome. moja chodzi po schodach stawiając nogi na przemian od 4 mc czyli od 20mc. To jest rozwój ruchowy dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizaaaaaaaaaaaaa
Kazde dziecko rozwija sie inaczej. Mam kolezanke, któej synek mial 2 latka nie mowil nic. Tesciowa jej mowila, ze urodzila dziecko niepelnosprawne a maly jak tylko skonczyl 3 lata zaczal nagle mowic calymi zdaniami i zeby nie zapeszyc to jest bardzo madry chlopczyk !!!!! Bardzo rozwiniety jak na swoj wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizaaaaaaaaaaaaa
Moje dzieci sa bardzo aktywne i juz od 1,5 roku skaldaly dwa, trzy wyrazy - takze nie ma reguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba jaga baba
Kazda mowi ze jej dziecie aktywne, a co do czego to tylko 15% jest aktywnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami8520
Moja corka ma 2 lata i 2 miesiace i mowi bardzo duzo, czasmi nawet wolalabym zeby juz przestala:P w ogole zaczela bardzo szybko jak mila 13 miesiecy i nie chcialam jej wyciagac z lozeczka mowila "mama kokam" ciesz sie ze dobrze sie rozwija bo urodzila sie z niedotlenieniem lekarze dali jej 7 pktow . Moim zdaniem sprawa mowy jest bardzo indywidualna, ale nie ukrywam ze troche pracy w to wlozylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×