Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakasreklamajestnagorze

Jak wybrać kołdrę i poduszki?

Polecane posty

Gość jakasreklamajestnagorze

Moja siostra miała kłopot z mieszkaniem i musiała u mnie zostać kilka tygodni - razem z rodziną, tak jak z 2 wielkimi psami i kotem :) więc teraz kołdry i poduszki pachną mocno inwentarzem ;) Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ale lubię jednak zapach świeżej pościeli w szafie i na sobie. Mam takie puchowe z ikei poduszki i kołdrę. Poduszki myślałąm o wrzuceniu do pralki, ale kołdra mi się nie mieści. Czy wystarczy jak ją w wannie zaleję i wypiorę "normalnie" z płynem do prania? (nie używam proszku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakasreklamajestnagorze
puchowe w sensie w środku jakas taka jakby wata (chociaż nie jest to wata, oczywiście) a nie pióra :) urwały mi się metki, niestety, albo je odcięłam... nie pamiętam w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołderkowa
zaraz zaraz, w takim razie jest tam puch, czy poliester? piszesz puchowa, a w środku poliester? to chyba sprzedawca oszukuje, bo puch to produkt zwierzęcy, a poliester schodzi z taśmy produkcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakasreklamajestnagorze
to są włosy z piczy bobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakasreklamajestnagorze
Nie znam się, kołdrę kupowałam dobre 9 lat temu a nie ma metki... Coś jest w środku podobnego do waty ale nie wiem ani jak to się nazywa ani co to jest, a nie będę rozdzierać poduszki raczek czy kołdry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołderkowa
skoro wata, to zapewne włóknina poliestrowa. pranie w max 40 stopniach, nie wirować, pranie ręczne w wannie będzie ok, ale współczuję jej wieszania.... nasiąknie wodą masakrycznie i będzie cieżka.... jak już to w jakiś upalny dzień ją susz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełniana kołdra
mam kołdrę, która tzw. wsyp ma satynowy (szyte jakieś 25 lat temu, kiedy takie styny dobrej jakości były), a wypełnienie to czysta wełna, taka z owcy, taka co to ja mozna uprząść i wtedy roić swetry dałoby sie. Chciałabym tę kołdrę uprać dokładnie. Kto poradzi jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaja tu wychodzą
Myślałam, że inwentarz to zwierzęta w gospodarstwie - świnie, krowy, konie ale nie pies i kot!! Co te zwierzaki robiły u ciebie w domu, ze poduszka i koc przesiąkły ich zapachem? Pralni chemicznej w okolicy nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełniana kołdra
no to jeszcze raz pytanie do tych co czytają więcej niż tylko pierwsze zdanie w pierwszym poście: mam kołdrę, która tzw. wsyp ma satynowy (szyte jakieś 25 lat temu, kiedy takie styny dobrej jakości były), a wypełnienie to czysta wełna, taka z owcy, taka co to ja mozna uprząść i wtedy roić swetry dałoby sie. Chciałabym tę kołdrę uprać dokładnie. Kto poradzi jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donicestalowe.pl
Niestety sama nie wypierzesz takiej kołdry,trzeba ją odda do specjalnego zakładu,który czyści także puch. W przeciwnym razie nie ma o najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełniana kołdra
jaki puch??? do kroćset! Przecierz napisałam, że kołdra wypełniona jest czystą wełną! :-( Czy tu nikt nie czyta co się pisze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie czytasz
Dziewczyna napisała że TAKŻE puch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełniana kołdra
"sama nie czytasz Dziewczyna napisała że TAKŻE puch.. " tym postem tylko potwierdzasz, że nie raczyłaś przeczytać postów tuż przed twoją wypowiedzią, a jedynie pierwszy post, który jest sprzed roku (SIC!) :-( Proponuję zapoznać się z postami z TEGO roku. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie pierze wełnianych koł
der

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppupy
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełniana kołdra
może jednak ktos prał kołdrę wypełniona wełną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upierz w pralce w
letniej wodzie,a potem normalnie wysusz w suszarce( nastaw na niska temperature i prasowanie)razem z pilkami tenisowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełniana kołdra
jak wielką pralkę musiałabym mieć by zmieściła się kołdra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jakie Wy
pralki male macie,ze nie mozna koldry wyprac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka 569
Witam. Niedawno stanęłam przed wyborem nowej kołdry i poduszek. Ze względu na to ze mój mąż jest alergikiem postawiłam na wyroby antyalergiczne ze sklepu internetowego http://anabell.eu/ gdyż są to produkty firmy Greno . Jestem miło zaskoczona , pokrycie kołderki bardzo delikatne i miłe w dotyku a co najważniejsze nie zbija się ona w kontach a wypełnienie poduszek pozostaje na swoim miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOLDRYDLAFIRM
Witam wszystkich :) Jestem specjalistką odnośnie kołder i poduszek . Jeśli macie jakies pytania, proszę pisać \w formularzu na koldrydlafirm.pl Myślę,że mogłabym odpowiedzieć na pytania Was nurtujące ;)) Odsyłam również do strony internetowej gdzie można kupić bardzo dobre kołdry i poduszki prosto od producenta. koldrydlafirm.pl POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukasz pościeli naprawdę dobrej jakości do swojego hotelu czy pensjonatu to koniecznie zajrzyj na www.kolorowesny.net.pl. Można otrzymać naprawdę niezłą cenę jak za pościel aż tak dobrej jakości. Polecam wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam duży hotel i potrzebuję dużo pościeli. Miałem wielu dostawców. Od dwóch lat pościel kupuję w https://www.dekoriastyl.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pisano wyżej - taka poduszka i kołdra będzie koszmarnie ciężka i namoczona - będzie schła wiekami o ile uda Ci się ją powiesić do powieszenia ;) W takim wypadku masz dwa rozsądne wyjścia - skorzystać z usług pralni lub wyposażyć się w nowy zestaw pościeli ( i przesłać rachunek czworonogom siostry ; ) ) polecam antyalergiczną kołdrę i poduszkę Medical - to są takie https://designstyl.pl/21-koldry-medical . Zapachy nie zatrzymują się w nich tak bardzo, łatwo je wywietrzyć no i nie stanowią, jak wiele innych poduszek, hodowli dla roztoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem w tej dziedzinie jakimś autorytetem, nie znam się za bardzo na praniu czy czyszczeniu takich rzeczy, ale wiem że na https://slodkiesny.pl/news-jak-prac-posciel obszernie o tym piszą, więc może tych kilka porad okaże się dla Ciebie przydatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do poduszek to ja lubię wszytko co eko i zamawiałam sobie z tego sklepu https://pracownia-sznurka.pl/sklep/. Naprawdę ładnie wyglądają i są dobrej jakości. Co do kołdry to brałam ją w zwykłym sklepie z takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×