Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia basia basia

Różne wysokości blatów w kuchni - czy to dobry pomysł ???

Polecane posty

Gość Basia basia basia

Coś takiego : http://www.dobrzewiedziec.pl/wp-content/uploads/2007/07/wysokosci-blatow1.jpg Mam w kuchni okno na szer 163 cm. Chcąc zrobić kuchnię w kształcie litery L muszę przewidzieć szafki pod oknem. Problem w tym że okno jest nisko osadzone. Blaty mogą być max na wysokość 84 cm. Przy moim wzroście 171cm to trochę za nisko. Mam jeszcze do wyboru zrobienie kuchni w pomieszczeniu obok gdzie nie muszę robic szafek pod oknem, ale łączy się to przeciaganiem tam całej instalacji wodno kanalizacyjnej... Doradzcie mi coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to będzie akurat wysokość
stołu, albo blatu przy którym się siada na krześle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to będzie akurat wysokość
dlatego, najlepiej zaplanowac tam miejsce na stół, albo blat z taboretami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia basia basia
Czyli lepiej kuchnie robić w starym miejscu i nie przenosić jej do pomieszczenia obok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....D....
jak ci się podoba to rób tak jak na zdjęciu na przykład. To twoje królestwo w którym ty rządzisz !! i się nie słuchaj nikogo czy brzydko czy ładnie czy tak.. to ty tam będziesz urzędować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanów się czy blaty na wysokości 84cm do czegokolwiek wykorzystasz. Może faktyczne lepiej zmniejszyć ilość szafek (można górne zamówić wyższe) i pod oknem zrobić kącik do siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZENOSZENIE INSTALACJI
to straszna robota, i najczęściej, prędzej czy później coś tam się pochrzani :O pokombinuj z innym układem kuchni, a niższy blat też się przydaje, tylko korzystasz z niego siedząc jesli jest taka mozliwość , to usuń parapet i w jego miejsce daj blat ten niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZENOSZENIE INSTALACJI
i polecam szafki do sufitu, niby za wysoko i nie sięgam, ale można pochować wszystko, a w razie czego są taborety kuchenne. Trzymam tam rzeczy rzadziej uzywane i nic się nie brudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flow
nie radze wlasnie jestem po re-remoncie kuchni zamontowalam sobie tez rozne wysokoci blatow i powiem ci ze to jest mega nie wygodne!!! zwlaszcza jesli ten nizszy blat ma pod soba szafki- bylo nam tak niewygodnie ze zdecydowalismy sie po 2 miesiacach ze usuwamy ten szajs tzn szafki spod blatu nizszego- teraz mamy cos a'la stolik ... rewelacji nie ma ale jest wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia basia basia
Czyli lepiej mi jednak zrobić kuchnię z wysokimi blatami w pomieszczeniu obok.. Pod podłogą mamy piwnicę więc instalacje wodno-kanalizacyjną będzie się robiło nie najgorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
A musisz robić pod samym oknem blat ? Może zamiast szafek w tym miejscu otwarte półki na ładne pojemniki ,ozdoby ,ksiązki kucharskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia basia basia
jedna sciana to 280cm bez okna, sciana druga jest z oknem na 334cm. okno na wysokości od podłogi 84cm. w rogu okno jest oddalone od sciany 47cm co sprawia że albo w tym miejscu obniżam blat albo mi sie okno nie otworzy całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może szafki z szufladami
Pod oknem dałabym szafki z szyfladami a blat na wysokość siedziska krzesła, na to płaskie poduszki jak na ławce albo można tam postawić ładny kosz albo pudło wiklinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżekiczan wcina chrzan
mi się szalenie podobają hamerykańskie siedziska pod oknem, niesamowicie praktyczne zagospodarowanie miejsca i ile radości w zwykłym oglądaniu deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Ja jestem trochę wyższa niż ty i szafki ma o 10 cm wyższe od standardowych. Jak widzę tę kuchnię na zdjęciu w twoim pierwszym poście, to czuję ból kręgosłupa. :o Jak dziewczyny piszą - stół jak najbardziej, szafki też, ale tylko jeżeli "typowych" będziesz miała pod dostatkiem, aby przy nich coś robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia basia basia
Ja mam dosłownie tak jak na zdjęciu : http://www.marmur-podlaskie.pl/zdjecia/realizacje/blat%20kuchenny%203.jpg Mały róg, blat musiałby wyprzeć parapet co mi się pogoba, ale pod oknem musze dać zlew który ma być na wysokości 84 cm, i teraz czy bedzie to dobrym rozwiaząniem ??? Mam też zmywarke, więc czy aż tak biadolić ze tam bedzie nisko ???. A propos zmywarki ona jest wysoka i szafki w drugim ciągu muszą być wyższe bo mi się zmywarka do zabudowy nie zmieści a już kupiłam agd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia basia basia
Trzeba będzie okno podnosić o 5 cm...chyba tak to trzeba bedzie rozwiązać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×