Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bojesiebaardzo

jutro skladam wypowiedzenie z winy pracodawcy, co dalej?

Polecane posty

Gość bojesiebaardzo

boje sie, ze dyrektor mi nie przyjmie tego wypowiedzenia, a nie dostalam jeszcze wyplaty za lipiec i sierpien wiec mam prawo sie zwolnic z dnia na dzien ... co zrobic w przypadku gdy nie przyjmie? zostawic przed nim ten papier i wyjsc? a jak przyjmie a swiadectwo pracy dostane i tak bez zapisu o jego winie i nie bedzie chcial sie do swojej winy przyznac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Jeśli nie przyjmie, to wyślij pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp. na pytanie autrki
''co zrobic w przypadku gdy nie przyjmie? '' Jak dyrektor odmówi przyjęcia zostaw oddaj w sekretariacie - z tym, że oddając sekretarce poproś o wpisanie na kopii, że wpłynęło. Jak za namową szefa w sekretariacie odmówią przyjęcia zostaw od tak na biurku - z tym, że drugi egzemplarz miej w zanadrzu i wyślij pocztą z pismem przewodnim, że ''dnia xx odmówiono mi przyjęcia wypowiedzenia w związku z czym wysyłam listem poleconym''. Będziesz wówczas miała potwierdzenie nadania listu. Bo takie zostawienie bez potwierdzenia wpływu w sekretariacie różnie może zakończyć się - mam na myśli ''ale my nic takiego nie dostaliśmy'' i wypieranie się jakby miało miejsce takie zdarzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp. na pytanie autorki
''a swiadectwo pracy dostane i tak bez zapisu o jego winie i nie bedzie chcial sie do swojej winy przyznac?'' Wówczas składasz wniosek do Sądu Pracy o sprostowanie świadectwa pracy i wypłatę należnych pieniędzy ( zaległe wynagrodzenia, odsetki itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to napisz do allegro
musi przyjąć wypowiedzenie, wyślij poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, zawsze będzie ślad na poczcie, że listonosz dostarczał, a pracodawca uporczywie unikał odbioru, następnie zgłaszasz to do PIP i oni to wyegzekwują, nawet sąd nie jest potrzebny - wystarczy PIP. A świadectwo też dostaniesz - albo dobrowolnie Ci wystawią, albo po interwencji PIP, dostaniesz też wtedy ekwiwalent za zaległe urlopy itp, jeśli takowe miałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×