Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ppileczka116

kiedy zaczełyście podawać swoim dzieciom jajecznice??

Polecane posty

mój synek ma niecałe 9 miesięcy i nie jestem pewna czy mogę juz robic mu jajecvznice na masełku...chciałabym tez wiedziec czy mogę mu podac np. kromke z dżemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie to mozna zamowic?
żółtko możesz podawać od 6 miesiąca, a białko dopiero po skończeniu roku. Chociaż skoro dziecko ma 9 m-cy to możesz po trochę próbować już dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozaikakakak
ja tez mysle czy moge zrobic jajecznice bez soli na naturalnym masełku corka ma 7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie to mozna zamowic?
dobrze że Twoje dziecko nie miało na nic alergii, ja się spotkałam z matką która dawała 6 miesięczniakowi czekolada i dziecko ledwo odratowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczko1
ja dawałam gdzieś około 15 miesiaca, chodzi o białko, alergolog powiedział, że jest dziecku do niczego nie potrzebne, a zaszkodzić może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn w tę niedzielę dostał pierwszą jajecznicę- ma skończone 9mies. Wcześniej, oczywiście, zapytałam pediatry, czy mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj tak od 9 miesiaca
robioną na parze, raz na 2 tygodnie. Teraz ma prawie roczek - skonczy za 2 tygodnie. dostaje raz na tydzien, do tego tez nalesniki i kluseczki (z jajkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze na parze a nie na masełku? Masło nie powinno być używane do smażenia bo w wysokich temp wydobywają się z niego szkodliwe rakotwórcze związki.. Zrób lepiej na parze a do tego chleb z masełkiem. Będzie zdrowiej ;) Maslo można dodać do smaku już po smażeniu I rozpuścić w cieplej potrawie. Nie powinno się go "zagotowywać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwupak 24
wiosenna mama wszyscy dobrzy kucharze smaza na masle. Maslo super wydobywa smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedobrzelec
Wiosenna mama wyglada jakby jadla kg masla dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wu wu zela
masło klarowne robi się rozpuszczając zwykłe masło z garnku, trzeba tylko zebrać powstałą szumowinę, gdy zbierzemy całą zostanie sam płyn czyli masło klarowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Późno bo córka wymiotowała po żółtku. Pierwsze dostała w 7mc i po 2 gdzieńach szpital, takie były wymioty. Nie wiedziałam że to od żółtka wiec po wyjściu ugotowałam zupę i dodałam żółtko, wymioty. Obyło się bez szpitala. Jajko dostała po roku, 13/14mc i wszytsko było już ok. Lekarka powiedziała że układ trawienny sobie wtedy nie poradził, wykluczyła uczulenie. Teraz wcina jaja na śnaidanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwupak 24
ano nie wie Kucharze nie uzywaja masla ze sklepu,tylko pewnie z marsa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola z Opola
*padłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczko1
przecież nie musisz wcale tego masła zagotować na patelni wrzucić kawałeczek, poczekać chwilunię aż sie zrozpuści i myk jajko, wtedy masło nawet nie zdąży sie zesmażyć a i tak wszystko razem smaży sie jakąś chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgrzewa sie to maslo ze sklepu ;P nie dopuszczając do zagotowania i wtedy może być używane do smażenia bo ulatniają się związki szkodliwe. Mozna sobie takie maslo zrobic w domu. Ale prawda taka ze malo kto robi. Najczesciej kroi sie z oselki i wrzuca bezpośrednio na patelnie, a to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwupak 24
po co ta wikipedia Wiem jakie sa rodzaje masla i jaka jest zawartosc procentowa A ty po prostu nie rozumiesz znaczenia slowa klarowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola z Opola
wiosenna mamo a po co nam tu wrzuciłaś linka do definicji masła ?? Hmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wu wu zela
właśnie wiosenna mamo "smażenie na maśle produktów wymagających dłuższego ogrzewania jest niewskazane." to ile ty smażysz te jajka? godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 pak chodzilo mi o szkodliwosc maslą a nie o jego rodzaje. Doczytaj am ponizej wymienionych rodzajów. Mam wrażenie ze czasem część osób tutaj usilnie nie chce czegoś zrozumieć i odczytuje pewne rzeczy tak jak im wygodniej zeby tylko nie przyjąć pewnych oczywistych rzeczy do wiadomości. Tak na prawde to mi rybka na czym wy smażycie. Mozecie na maśle, mozecie na boczku. Napisalam tylko ze na parze lepiej bo maslo jest skzodliwe w procesie smazenia i tyle. A każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka8888
co to za glupoty ze dziecko od czekolady malo nie umarlo bzdury Dziecko konczy te 4 miesiace to sie zaczynaja kaszki obiadki deserki itd jak dizecko ma te 6 miesiecy i wiecej to po trochu mozna mu co nei co podawac nie duzo ale tak by sprobowalo Bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
Ja po skoczeniu 11 miesiaca przez moja córkę podałam jej cale jajko na miekko jadla sobie tak jajeczko przez dwa tyg co 3 dni. Po 2 tyg dostała okrpnej alergii na białko. Dostałam opierdol od pediatry, że białko podaje sie po ukonczeniu 1,5 jest bardzo silnym alrgenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczko1
jeżeli dziecko się uczuli to oczywiscie, ze to nie głupota wszystko moze sie zdarzyć a czekolada i owszem uczula bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczko1
dobrawka ano tak i ja to samo usłyszałam o alergologa a to, że większości dzieci niby nic się nie dzieje, to nie znaczy, ze w końcu się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMARTONE
Oj tam,oj tam.Jajecznica najlepiej smakuje na masle.A na cos przeciez trzeba umrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
jajko jest zaliczane do tzw wielkiej ósemki alergenów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
patrzcie na numerki na jajach jak w sklepie kupujecie:) bron boze dziecku nie podawaj jaja z nr 3PL :) i 2 PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×