Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enignes

Dlaczego pomimo tego co się dzieje, nadal PO ma najwyższe poparcie?

Polecane posty

Witam. Nurtuje mnie jedna rzecz. Dlaczego pomimo iż nasz standard życia coraz bardziej się pogarsza, za rządów PO podatki pomimo iż były wysokie wzrosły do jednych z najwyższych na świecie, oddajemy państwu w podatkach ponad połowę wypłaty, dostajemy 1/4 tego co zachodnia Europa a mamy takie same ceny, co wami kieruje, że ponownie na nich zagłosujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie pytałem kto głosuje na PiS. Nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę ich zwolennikiem. Pytam sie tylko, dlaczego pomimo ogromnej frustracji większości społeczeństwa, nadal największe poparcie ma partia, która w moich oczach nie zrobiła za wiele dobrego przez czas swoich rządów. Z perspektywy 20-sto latka którym jestem, nie widzę powodu dla którego miał bym zostać w tym kraju, pomimo że bym bardzo chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defau
moher ma mniejsza ilosc szarych komorek-dlatego PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko o ludziach często dobrze wykształconych nie można tego powiedzieć, wręcz przeciwnie. Wkurza najbardziej ta niemoc, wiesz że jest źle, wiesz że do władzy powinni dojść młodzi ludzie, którzy zdaja sobie sprawę z tego jak działa nowoczesna gospodarka, jak funkcjonuje to teraz bo o tym ich uczyli na studiach, a nie panowie po 60 roku życia, którzy mentalnie żyją w XX wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meszugene2133
enignes skoro nie jesteś moherem to czemu czuć od ciebie kiszoną kapustą i starą kapotą? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Staram się pisać konkretnie, nie w stylu- PO jest poje**ne, dlaczego na nich głosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Bo nie ma innej alternatywy. jak pisałam w innym temacie, jestem rozczarowana PO. Spodziewałam się po nich jakis drastycznych reform, a tu nic. natomiast PiS również nie będzie potrafił zrobić nic w sferez gospodarczej, za to zacznie wietrzyć spiski, kłócić się ze wszystkimi, rozgrzebywac nieistotne sprawy. Palikot? Mam wrazenie, ze on tylko potrafi obrażać. PJN? Raczej nie mają nic do zaproponowania. Wszyscy moi znajomi będą głosowac na PO wybierając mniejsze złe. Niestety, tak to w Polsce jest - wybór między dżumą a cholerą. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja głosuję dlatego, iż uważam, że lepszego premiera od pana Tuska nie mieliśmy. Nie wiem jak inni poradziliby sobie z tymi wszystkimi plagami, które nadeszły w czasie jego rządów. I kryzys światowy, i katastrofa z olbrzymimi odszkodowaniami dla bliskich, i powodzie a co za tym idzie nieurodzaj. A on mimo wszystko ze wszystkiego wychodzi obronną ręką, nie zwracając uwagi na inwektywy rzucane pprzez opozycję. Chciałabym mieć taki charakter jak ten człowiek, jego opanowanie i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjj
tak naprawdę zwolennicy pO tylko wyzywają. nie mają żadnych argumentów. żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jakoś weź proszę powstrzymaj ich od tego pomysłu. ja nie zdzierżę tego, jak będę musiał ponownie oglądać sztab Tuska który ze swoim kretyńskim uśmieszkiem będzie przez kolejne lata robił z ludzi idiotów. Co do PiS to przedstawiłaś właśnie ich idealny obraz, zerznięty prosto z przed moich oczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Poza tym jest nadalbardzo duża grupa ludzi, którym się żyje dobrze. Oni boja sie radykalizacji prawa w sferze moralnej (tak to nazywam z braku lepszego określenia) czy wzrostu roli Kościoła (słusznie lub nie). Pojedź sobie do centrum handlowego - parkingi pełne drogich samochodów, sklepy pełne kupujących drogie ciuchy. Przypuszczam, ze sporo z nich to właśnie wyborcy PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Eniges, nie mam takiej dużej grupy znajomych, aby wpłynęła na wynik wyborów ;) Nie mogę ich zniechęcić do głosowania na PO, bo nie potrafię zaproponowac innej partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dobre, poparte przykładami argumenty. Za cienki jestem żeby wdawać sie w głębsza dyskusje. Jak już wspomniałem, mam jedynie 20 lat, tyle że jestem w trudnym okresie, bo czasy nie ma co ukrywać są ciężkie. Nie mam absolutnie żadnej gwarancji, że studia na których aktualnie jestem cokolwiek mi dadzą. jestem sfrustrowany tym, że brak przede mną jakichkolwiek perspektyw i to dla mnie jest przerażające, a PO na pewno nie pomogło mi w tym żebym choć trochę zmienił swoje myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalasznikow....
bukaa kto ci to wlozyl do glowy ze PiS nie zrobi nic z gospodarka? Co za totalna bzdura. Wlasnie o gospodarke toczy sie tutaj bitwa. Ale nie dziwie sie z jednej strony ze tego nie wiesz, bo media sa tez Tuskowe...jestesmy w sieci slowem Matrix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poslanka
Głosujcie na PO , a posiedzenia Waszego rządu teraz już na stałe będą odbywać się w Tel Awiwie, jak na nowoczesne państwo przystało.No może też czasami w Berlinie. Ot durnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalasznikow..- z PiS-em jest jeden zasadniczy problem. Już wcześniej bukaa wyjaśnia sytuacje: "PiS również nie będzie potrafił zrobić nic w sferez gospodarczej, za to zacznie wietrzyć spiski, kłócić się ze wszystkimi, rozgrzebywac nieistotne sprawy." Będzie znowu jedno wielkie rozliczanie całego narodu, kto co, po co i dlaczego zrobił. ta partia jest dla mnie zdecydowanie zbyt konserwatywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie, ktos ukradł
mój nik bukaaa Więc moja odpowiedź brzmiała: Nikt mi nic nie musi wkładać w glowę. A z mediów słucham tylko RMF które Tuskowe na pewno nie jest. Enignes - ja cię doskonale rozumiem. Sama synowi tłumaczę, że musi się uczyć angielskiego, aby wyjechać z Polski, bo tu się niczego nie dorobi. Niestety, jest to przykre. Polska jest moją ojczyzną i niegdy nie myślałam, ze będę własnemu dziecku doradzać wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszenie Tel Awiwem, masonerią, żydo-komuną i czym tam jeszcze są wymysłem w stylu towarzysza Gomułki, więc może czas już wymyślić coś innego? Ponadto jakby się dokładniej poprzygladać pochodzeniu kandydatów na przyszłych premierów, to nie wiem, czy w ogóle można by głosować na kogokolwiek :) Szczególnie na tych, co obiecują zmniejszenie podatków i zwiększenie socjalu. I sądzą, że aż tylu nierozgarniętych Polaków mamy w kraju, którzy wierzą, że pieniądze bierze się z Fabryki Papierów Wartościowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie, ktos ukradł
Dobra, idę, bo była kulturalna dyskusja, a znów pojawiły się oszołomy. Enignes, miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawcia powraca1500- studiuje zarządzanie i inżynierie produkcji (wiem że bez szaleństw, miała być mechanika, ale matma mnie zjadła i sie nie udało :/) na Polibudzie. Boli mnie to że przede mną jeszcze 4 lata studiów, które będą mnie kosztowały dużo kasy, nerwów i ambicji a tak na prawdę nie wiem czy coś z tego będę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poslanka
Ja nie straszę . To fakty. Przecież były posiedzenia naszego ,,suwerennego,,rządu w Tel Awiwie i w Berlinie (bodajżę w marcu). Pokaż mi choć jeden suwerenny kraj, gdzie takie coś by przeszło bez echa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwiedzę wątek za parę godzin bo muszę zrobić coś ważnego :P Miłego dnia, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety moim zdaniem straszenie panem Kaczyńskiem nie jest takie całkiem bez sensu. Wystarczy przypomnieć sobie wybory prezydenckie, kiedy starając się o powrót do pałacu pobratał się nawet z samym "diaabłem". Później powiedział, że to przez leki, swój sztab wyborczy czy co tam jeszcze. Tak czy inaczej odwrócił kota ogonem i mówił zupełnie inaczej. Obawiam się, że i tym razem będzie podobnie zaraz po wynikach wyborów. Tak prawdę mówiąć, to jest mi obojętne kto wygra, bo przeżyłam już niejedno łacznie z PRL. I jak to kiedyś móił rzecznik ówczesnego rządu - rząd się zawsze wyżywi ... Więc nie przejmujcie się aż tak bardzo, bo rządzący i bez was dadzą sobie doskonale radę. My będziemy na końcu tego łańcuszka. I jak powiedział kiedyś ktoś mądry - chcesz mieć dobrze w życiu, to zainwestuj w siebie, a nie licz na pomoc innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawcia - przecież nie jest tak, że jak kupię kupon lotto to od razu wygram te 50 milionów :) Ale daję szansę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalasznikow....
Skoro uparcie mowisz ze PiS tez nic nie zrobi w sferze gospodarczej...czy ty w ogole wiesz co sie dzieje w gospodarce??? Mam duze watpliwosci. najgorsze z tego wszystkiego ze jak jeszcze " rozumiem " tych co czerpia z tego ukladu zyski, jest ich zapewne niemala grupa, tak juz totalnie nie rozumiem przecietnych dosyc biednych ludzi popierajacych PO...bo my przeciez bedziemy niebawem druga Grecja- i kto bedzie ten dlug splacal- zwykli szarzy ludzi. A jak. Bogaci sie dawno zdaza zabezpieczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hhmm, ale Grecja właśnie wpadła w długi poprzez bardzo niskie podatki, zaciąganie dużych kredytów i niespłacanie ich. A u nas jęczycie, że podatki wysokie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalasznikow....
Grecja wpadla wdlugi bo.... tak obrazowo ci to wyjasnie : czy dalbys pozyczke pijakowi ktory cie o nia prosi ??? A ty jednak dales, a pozniej gdy pijak nie chce splacac to idziesz i kazesz ja splacac jego rodzinie. Zaskoczyles ? I teraz odnies to samo do sytuacji Polski, nasz dlug publiczny narasta w lawinowym tempie i wynosi juz 800 mld zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba nie najlepszy przykład odnośnie tego pijaka. Powiem ci, że tak samo burzyłam się jak Gierek nas zadłużał, żeby Polakom żyło się lepiej... To samo hasło słyszę teraz, że zasługujemy na więcej.. Tak, że to dla każdego rządu norma, no chyba, że się nic nie robi dla kraju i cieszy się, że za jego rządów była hossa. Można i tak, tylko po co? Tylko muzea budować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×