Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UrsaMinor

Dzieci z MPD

Polecane posty

11:01 [zgłoś do usunięcia] UrsaMinor myślałam... Ja ze swoim dzieckiem jeżdżę dwa razy w tyg do ostrołęcki na rehabilitacje. Dwa razy w tyg przychodzi Pani do nas. Raz w tyg pół godz konie Kupiliśmy matę masującą Do tego sami w domu ćwiczymy - kupiliśmy książki z których czerpiemy informację, piłki, fasoli i tego typu rzeczy Do tego turnusy itp . Byliśmy u neurologa i Pani go nie poznała. Do tego powiedziała, że po jego wynikach badań nie uwierzyłaby że dziecko jest w takim stanie. Ja też nie wierzyłam w takie rzeczy i choć robię wszystko co w mojej mocy staram się pomóc w każdy sposób Witam. Ja mam podobny problem i moje dziecko ma już 9 mies Podziel się informacjami - jaką matę kupiłaś i jakie książki. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankajas kupiłam matę wodną z allegro http://allegro.pl/mata-masujaca-ozonowa-babelkowa-hydromasaz-gwar24-i1916035362.html coś takiego robimy codzienne kąpiele raz w tyg z ozonem, sesja jak się chce 15 - 20 - 30 minut. co do książki zamówiłam zabawy fundamentalne niestety są bez plansz ale łatwo można je narysować samej. Opisz może trochę swoją sytuację Jak coś to pisz :) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Myślałam, że już nie odpiszesz. Moja córcia ma skończone 9 miesięcy i od 1,5 miesiąca jest rehabilitowana metodą Bobathów. Byłam u 4 neurologów i każdy mówił co innego. Pierwszy że to normalne i każde dziecko tak ma, a byliśmy u niego jak mała miała 4 miesiące, bo jedną rączką nie chwytała zabawek i miała ją zaciśniętą. W poniedziałek idziemy na rezonans i wtedy się okaże. A co u Ciebie, jak Twoje maleństwo? Napisz coś więcej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, jestem studentką III roku fizjoterapii, piszę pracę licencjacką na temat skuteczności różnych metod usprawniania dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Chciałabym prosić rodziców tych dzieci o wypełnienie ankiety, która jest mi potrzebna do napisania pracy licencjackiej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc i z góry dziękuje Smile Tu zamieszczam linki do ankiety. Składa się ona z dwóch części. http://www.ankietka.pl/ankieta/80843/ankieta-podstawowa-mpd-skutecznosc-rehabilitacji-cz1.html http://www.ankietka.pl/ankieta/80847/ankieta-podstawowampd-skutecznosc-rehabilitacji-cz2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabo123
Dzien dobry Jestem studentka III roku fizjoterapii Uniwersytetu rzeszowskiego. Obecnie piszę pracę licencjacką na temat jakości życia rodzin chorych na MPD .Bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety która oczywiście służy tylko w celach naukowym i jest anonimowa. Będe wdzięczna za pomoc. http://moje-ankiety.pl/respond-28526.html Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Jestem studentka III roku fizjoterapii Uniwersytetu rzeszowskiego. Obecnie piszę pracę licencjacką na temat jakości życia rodzin chorych na MPD .Bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety która oczywiście służy tylko w celach naukowym i jest anonimowa. Będe wdzięczna za pomoc. http://moje-ankiety.pl/respond-28526.html Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamy moja córka również cierpi na MPDZ gorąco polecam wszystkim odwiedzic CENTRUM MARZENIA W GOŁDAPOi i jesli to mozliwe skorzystac z LOKOMATU. Naprawde daje swietne efekty a rezta rehabilitacji tez jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siunia_b
Witam drogie mamy, jeśli poszukujecie pomocy dla swoich dzieci z MPD, polecam zgłosić się do Fundacji Kolorowy Świat z Łodzi. Wspiera dzieci z MPD i prowadzi refundowane, bezpłatne przedszkole i szkołę. Wszystkich potrzebujących z Łodzi i okolic, zachęcam do kontaktu z tą placówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Marysi
Jestem mamą Marysi cierpiącej na MPDz. Wiem, że wielu z nas jest ciężko finansowo, ale ja osobiście polecam prywatną rehabilitację. Znalazłam dla mojej córci ośrodek rehabilitacyjny, który wspomaga swoich podopiecznych programem pomocy. Przeznacza obrazy, dzieła sztuki, a 70 % kwoty pozyskanej ze sprzedaży przeznaczane jest na rehabilitację właśnie w tym centrum ( Norman Koszalin ). Skuteczna terapia ze wspomaganiem urządzeniem Pająk, którego właściciel ośrodka jest wynalazcą i konstruktorem. To mnie osobiście przekonało do spróbowania terapii w tym ośrodku i jak widać nie zawiodłam się. Pozdrawiam mamy i tatusiów. Powodzenia moi drodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natiho
Witam. Jestem studentką Uniwersytetu Medycznego We Wrocławiu, a także fizjoterapeutką. Trafiłam na ten temat,ponieważ prowadzę ankietę na temat metody Integracji Sensorycznej. Chciałabym porównać wiedzę rodziców dzieci 'zdrowych', jak i tych poddanych już jakiejś metodzie fizjoterapeutycznej (np. NDT Bobath) Czy mogłybyście dla mnie w celach naukowych sprawdzić ile wiecie na ten temat?? https://docs.google.com/forms/d/191IkxZWkcgspyHKKoyFk6eObxHsi7u4J68YD8w0S6aQ/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Nazywam się Piotr i jestem studentem fizjoterapii na AWFiS w Gdańsku. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat ,, Roli rodzica w usprawnianiu dziecka z MPDz". Ułożyłem świetną ankietę mającą na celu zbadanie tego zjawiska. Pytanie brzmi: Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwikłaniu tego zagadnienia poprzez udzieleniu odpowiedzi na 21 krótkich pytań.Ankieta jest oczywiście anonimowa. Z góry dziękuję:) https://docs.google.com/forms/d/1W9dOqbGDLruyZsRduB9isQXmnYMoc3UVS-G2E7EC50I/viewform?c=0&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie zapraszamy Państwa na Forum Rodziców pod tytułem “Od Dzieciństwa do Dorosłości z niepełnosprawnością”, które odbędzie się w hali nr 1 (Iglica) Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniu 20 czerwca 2015 r. w godzinach 11:00-18:00. Patronem akcji jest Fundacja Polsat. UDZIAŁ W FORUM JEST BEZPŁATNY! http://eemcpdm2015.pl/teksty.php?plik=family_session.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tactum Sanitas
Z przyjemnością informujemy, że od czerwca br. Centrum Zaawansowanej Fizjoterapii Tactum Sanitas poszerza zakres rehabilitacji ruchowej o terapię w dynamicznych ortezach (kombinezonach) DUNAG 02. Aby pokazać zalety tej formy rehabilitacji organizujemy demonstracyjną i CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ terapię dzieci w owych kombinezonach. Darmowa – pokazowa terapia odbędzie się w dniach 7/8 czerwca 2015 w siedzibie CZF Tactum Sanitas w Kielcach, ul. Górnicza 58. CHCESZ ZOBACZYĆ, CO POTRAFI DUNAG? OBEJRZYJ FILMY na naszej stronie! NIE ZWLEKAJ – ZAPISZ SWOJĄ POCIECHĘ NA BEZPŁATNE KONSULTACJE I TERAPIĘ - TEL. 508-675-885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowni Państwo jestem studentką 7 semestru fizjoterapii w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prowadzę badania na temat skuteczności metod rehabilitacyjnych w usprawnianiu dzieci z mpdz. Ankieta jest anonimowa, a zebrane w ten sposób informacje posłużą mi do napisania pracy licencjackiej. Skierowana jest ona do rodziców lub opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Dziękuję za pomoc. h t t p : // w w w . survio . c o m /survey/d/T1I6C9F5M2F2T9F0R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowni Państwo jestem studentką 7 semestru fizjoterapii w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prowadzę badania na temat skuteczności metod rehabilitacyjnych w usprawnianiu dzieci z mpdz. Ankieta jest anonimowa, a zebrane w ten sposób informacje posłużą mi do napisania pracy licencjackiej. Skierowana jest ona do rodziców lub opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Dziękuję za pomoc. http://www.survio.com/survey/d/T1I6C9F5M2F2T9F0R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mój synek ma 8 miesięcy nie siedzi samodzielnie ale się dźwiga do góry z pozycji pół siedzącej z leżącej próbuje dopiero podnosić.Główkę na brzuszku od początku podnosi b.ładnie rehabilituje go metodą vojty z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego główkę zaczął już stabilizować czasem ucieka mu do tyłu jeszcze. Nie obraca sie z plecków na brzuszek ale z brzuszka na plecki tak. Nóżki chcą raczkować ale stoją rączki i z nimi mamy największy problem nie łapie w nie zabawek chyba że to jakieś sznurki albo moje włosy usmiech.gif jest silny wiele przeszedł urodził się o czasie waga.3.450 wzrost 59cm. ale niedotlenienie około porodowe zamartwica nieokreślona duży zanik podkorowysmutas.gif Synek jest kontaktowy uśmiecha się jak z nim tańczę śmieję się w głos smiech.gif gaworzy sobie coś po swojemu typu: aj am bu.Doszła mu małogłowie ale na razie bez zabiegu nie ma ciśnienia podczaszkowego . Struktury oczów prawidłowe ale słabiej dla pani okulistki reaguję na światło,dla mnie jest ok z moich obserwacji wodzi za misiami zabawkami . Piszę to z nadzieją ze jakaś mama/tata mi opiszą jak u ich dzieci przebiega lub przebiegała walka z MPD jakie rokowania sa dla waszych dzieci bądź były nie oczekuję cudów ale cuda się zdarzają.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscona

Co tam nowego w temacie?

Postępy są? 

Chodzi mi o pierwsze posty bo juz kilka lat minęło i ciekawa jestem jak się wam życie potoczyło w walce z chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×