Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CISOWIANKA75

36 lat CIĄŻA-zmartwienie

Polecane posty

Gość CISOWIANKA75

W tym wieku możliwe spokojne i bezproblemowe donoszenie ciąży? Właśnie okazało się ,że jestem w ciąży...martwię się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, ze tak gratulacje!!! moja koleżanka jest teraz w 22 tygodniu i ma 36 lat ciąża jak narazie wzorowa, a mamusia pracuje, chodzi na grzyby, jeździ na wycieczki i wsio gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
pewnie, wiek jest tu jakimś czynnikiem, ale ważniejsza jest Twoja kondycja, zdrowie, geny i gopodarka hormonalna...wiekiem się nie przejmuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje:) w pracy mam kolezanke,ktora urodzila zdrowego dzidziusia w wieku 39 lat:) ciaze miala tez w miare bezproblemowa, na zwolnienie lekarskie poszla dopiero pod koniec 7miesiaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krok za krokiem
troche pozno ,Najlepiej jest urodzic do trzydziestki Ale pewnie wszystko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leati36
ja mam tyle lat i za ciaze juz dziekuje Nie czas juz na takie decyzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leati36, co ty piszesz...to na co jest czas według ciebie jak kobieta ma 35-36 lat? w wiekszosci przypadkow kobiety w tym wieku moga sobie pozwolic na dobre, dostatnie zycie,bo czegos sie juz dorobiły, osiagneły pewnien poziom zawodowy itd Co maja w tym wieku według ciebie robic? szukac garsonki, moherowego beretu i myslec, ze zycie sie im skonczylo?? litosci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminek 3
Ja teza mam 36 lat i jestem w 5 tygpdniu ciązy planowanej, mam juz dwoje dzieci starszych ale poczułam że jeszcze nie koniec, że jeszcze jedeb maluszek musi byc z nami, no i się udało po dwóch miesiacach prób :) Oczywiscei wcześniej byłam u ginekologa, upewnic się czy wszystko ze mną ok, czy niem żadnych przeciwskazań. Także głowa do góry i ciesz się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywa różnieee
Spokojnie :). Tak jak wcześniej pisały osoby, jak jesteś ogólnie zdrowa, to żadnych przeciwwskazań nie ma, ba nawet często jest lepiej psychicznie w tym wieku znieść ciążę niż w wieku powiedzmy 20 lat, bo już człowiek jest dojrzały, bardziej opanowany :). Czasem mam wrażenie że świat się zmienia, organizmy ludzie również, a medycyna uparcie twierdzi od x lat, że po 30 dużej ciężej znosi się ciążę, że dużo ciężej zajść...a przecież teraz żyje się dłużej, młodość się wydłuża...zobaczcie na zdjęcia choćby swoich rodziców w wieku 30 lat i porównajcie siebie :). Poza tym ja wiem jedno nie ma zasady na ciążę, to kwestia bardzo indywidualna. Ja jeśli mi będzie dane urodzę pierwsze dziecko też po 30...co prawda mój lekarz, jak to się mówi uznany specjalista jest zdania, że lepiej przed 30 urodzić pierwsze, w wersji idealnej też jestem tego zdania, ale wiadomo jak to w życiu jest...nie każdy rodzi "dopiero" po 30, bo kariera, kasa, są tez inne według mnie dużo poważniejsze względy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam.. mojej znajomej mama wlasnie rodzic ma na dniach w wieku 44 lat ;) W zszlym roku niestety poronila w 6 msc ale to z winy uduszenia pepowina a nie jakichs genetycznych problemow itp. Spoko badz pod dobra opiekna lekarska i bedzie wszystko dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 38 lat
i też bym chciała byś znowu w ciąży ..... ale od 3 lat nie wychodzi :( ale chociaż mam juz jedno dziecko :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinn
ja mam 35 i mam 3 letnie dziecko i wlasnie się zastanwaiam nad drugim za jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czym:-) moja teściowa urodziła czwarte dziecko w wieku 42 lat. Młody to już przedszkolak pełna gębą;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CISOWIANKA75
Dziękuję wam za opinię na ten temat:) Moje zdrowie pod względem ginekologicznych jest ok.,ale martwię się czy w trakcie ciąży nie ujawnią się inne choroby(tyle się słyszy). Widocznie tak jest mi pisane.......i ciesze się tylko ten strach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllalllla
moja kolezanka 39 l własnie wpadla,,,oficjalnie mówi ze musiała sie spieszyc ale goscia poznala kilka mcy temu i to wpadka na całego,ale to jej sprawa.. tylko ze chodzi jak z krzyza zdjęta smutna,i mam taką sugestie,...jesli juz dojrzałe kobietki jestescie w ciązy cieszcie się tym stanem ..bo to wielkie szczescie ze się udało w dojrzałym zostac mamą ,a nastój mamy mysle ze wpływa na wszystko...wiec proszę o usmiech i optymizm:) Moja mama rodzila siostre jak miala 41 teraz mloda ma 17 lat jest piekna dziewczyna,a ja sie ciesze ze mam rodzenstwo ,,,i sama marze zeby zostac mama ...i tez juz jestem doosc dojrzala,, powodzenia i pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CISOWIANKA75
Mam już dzieci..najmłodsze ma 10 lat.........To mąż bardzo chciał jeszcze jedno a ja dałam się namówić,bo coś tam w środku zatęskniło za jeszcze jednym dzieckiem.Ale teraz mam tyle obaw.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllalllla
nie boj sie,dbaj o siebie i badz pogodna,zwolnij ... mysle ze to bedzie fajne przezycie na ten czas bycia dojrzala bo jednak kazda ciaza jest inna widze to po kolezanakach i nie martw sie na zapas o zdrowie.. trzymam kciuki !!! poznalam w lecie pania stomatolog rodzila chyba jak miala 45-47 lat ..urodzila blizniaki,swietne dzieciaki juz 7mioletnie choc ona wyglada na babcie ale to kwestia tez ze zawsze nie dbala o siebie jesli u kobiety w tym wieku wszystko poszlo dobrze to bedzie ok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CISOWIANKA75
Dziękuje za pocieszenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CISOWIANKA75
Witam po dłuższej przerwie. Wczoraj okazało się ,ze będę miała bliźnięta..SZOK! Sama jestem z bliźniąt,ale w życiu bym nie pomyślała ,że też będę je mieć. Jestem juz kompletnie załamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka25
to podwójne gratulacje!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Musisz być prostą dziewuchą
ze wsi i po zawodówce skoro założyłaś tak głupi temat. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CISOWIANKA75
Czemu jest on twoim zdaniem głupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka25
Kobieto czym się przejmujesz??? teraz robią badania. i wszystko z maluchami na pewno będzie ok. a ludźmi się nie przejmuj bo nikt za Ciebie dzieci nie wychowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
nie będzie lekko przez pierwsze lata, to na pewno, ale potem dzieci będą miały siebie i będzie rodzicom lżej, prawdopodobnie nawet lepiej niż z jednym, uszy do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest głupi bo połowa kobiet
w twoim wieku dopiero co zaczęła się rozmarzać, a ty pieprzysz jakbyś co najmniej menopauzę miała i teraz to już tylko na wnuki czekała. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest głupi bo połowa kobiet
rozmnażać, a nie rozmarzać (głupi spell check)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CISOWIANKA75
Jest głupi bo połowa kobiet.....nie czytasz uważnie! -pisałam ,ze mam już dzieci a najmłodsze ma 10 lat. Pytanie moje brzmiało czy w tym wieku ciąża może nieść większe ryzyko-eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama czesto
opowiadala o znajomej ktora majac juz 2 dzeci w wieku 41 lat zaszla w ciaze i urodzila blizniaczki. co ona w tej ciazy panikowala ze moga byc chore bo ona juz taka stara itp itd. dziewczyny zdrowiutkie, dzis dwudziestokilkulatki, ladne zgrabne studentki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×