Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kataaarina

alimenty bez rozwodu

Polecane posty

Gość Kataaarina

Witam, mąż wyprowadził się ode mnie 8 miesięcy temu. Przez ten czas nie daje mi ani złotówki na utrzymanie dziecka (ma 20 miesięcy). Pytanie brzmi czy nie mając rozwodu, prawnie mogę żądać od niego alimentów od momentu rozpadu naszego związku czyli dnia w którym ode mnie odszedł? Czy w ogóle należą mi się alimenty na dziecko jeśli nie mamy orzeczonego rozwodu? Mąż twierdzi, że nie udowodnięmu tego że nie żyjemy ze sobą od 8 miesięcy i że nie dostanę alimentów bo nie jesteśmy rozwiedzeni proszę o podpowiedzi z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alez oczywiście ze dostaniesz
Ja miałam zasądzone na dzieci i na siebie choć mieszkaliśmy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alez oczywiście ze dostaniesz
Rozwód nie jest wcale potrzebny, by drogą sądową skłonić nieodpowiedzialnego rodzica do łożenia na własne dzieci Sprawa o rozwód i sprawa o alimenty w ogóle się ze sobą nie łączą. Oznacza to, że jeśli np. mąż nie chce łożyć na dzieci, albo łoży niewystarczająco, można go pozwać do sądu, nawet wówczas, kiedy małżonkowie nadal mieszkają razem. Pozew o alimenty od rozwiedzionego małżonka i od tego, z którym nadal formalnie pozostajemy w związku małżeńskim niczym się nie różni. Na rozpatrzenie sprawy przed sądem czeka się na ogół nie mniej niż kilka miesięcy i zwykle w sytuacji, kiedy ktoś nie chce płacić, nie kończy się na jednej sprawie. Aby w tym czasie mieć środki do życia, można wystąpić o tzw. zabezpieczenie przysługujących roszczeń. Może to oznaczać zobowiązanie przez sąd pozwanego (czyli tego, kto nie płaci alimentów) do zapłaty pewnej kwoty, zanim jeszcze zapadnie wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Mąż może wystąpić o to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czemu mąż ?
To nie temat o mężu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khan
Moja siostra jest z mężem i wystąpiła i ma przyznane więc nie trać czasu ale prawnik niech ci pisze pisma , zadzwoń sobie do biura rzecznika praw obywatelskich numer weź z internetu , możesz z nim mieszkać razem a i tak przyznają . nie czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobna sprawa
a co w sytuacji gdy mam już przyznane alimenty w wysokości 400pln a mąż płaci mi jedynie 200 czasem 300? On twierdzi, że nic mu nie zrobię bo tyle ile ma to mi daje, na więcej go nie stać, choć wiem, że jest inaczej. co prawnie mogęz tym zrobić i co mu za to może grozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
a dlaczego tyle czasu czekalas ? oczywiscie nie musisz miec ani rozwodu, ani separacji mozesz wniesc o alimenty, rowniez te zalegle poprostu piszesz pozew o alimenty do sadu rejonowego i juz, na sprawe czeka sie ok 2 tyg najlepiej idz do jakiego prawnika i niech Ci ladnie napisze taki pozew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
podobna.sprawa tu pomoze jedynie komornik mozesz tez najpierw udac sie do prwnika, czasami w urzedzach przyjmuja jeden dzien w tygodniu za darmo i pisza takie pisma zupelnie za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na dziecko tak, na ciebie nie, bo możesz iść do pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zażądać alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2013.08.20 na dziecko tak, na ciebie nie, bo możesz iść do pracy xxx na nią również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka 123
alimenty dostaniesz od dnia zlozenia pozwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym w takiej sytuacji udała się do komornika, znam dobrego http://www.tarnow-komornik.pl/ i z nim powalczyła o alimenty, moim zdaniem nie powinno się poddawać w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Walczyłaś z tarnów-komornik o alimenty?? I co? Ile wywalczyłaś? Podobno wyrwać grosz od komornika to ciężka sprawa. To ile ci płaci? I na ile dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
oczywiscie ze mozesz,dlaczego do tej pory jeszcze teog nie zrobilas? twoj maz porzucił was kiedy dziecko mialo 12 miesiecy i ani złotowki nie dał no to wołą o pomstę do Nieba. po 1 d**er totalny a po 2 ty nie wystepujac o alimenty tez nie zachowalas się dobrze gdyz skazujesz swoje dziecko na ubóstwo i głod. alimenty mozesz dostac od dnia złozenia pozwu a nie odkad sie wyprowadził takie jest prawo. i lepiej złoz tez o rozwód bedziesz miala latwiejsze zycie chyba ze łudzisz się ze jeszcze bedziecie szczesliwą rodzinką. i co wazne-złoz wniosek o zabezpieczenia srodkow na czas procesu,znaczy to ze sprawa moze przeciagac się z jego strony nawet z 5 lat np moze swirowac choroby itp... a jesli dolaczysz taki wniosek ( zabezpieczenie na czas procesu) to mimo iz nie bedzie jeszcze prawomocnego wyroku-bedzie taki "szybki" wyrok zaoczny na ktorym ty nie bedziesz,to wlasnie zabezpieczenie aby dziecko mialo srodki do zycia i dostaniesz ten wyrok zaoczny wlasciwie w ciagu miesiaca a potem odbedzie się juz taka normalna rozprawa,to ma na celu aby dziecko otrzymywało swiadczenia od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Prosze o porade nie jestesmy po rozwodzie ale zona straszy mnie adwokatem i ze nie wypłace sie z alimentów zarabiam 3200zł na reke.zona zarabia 2600 zł. na reke.zona wyprowadziła siez 3letnim synem z domu i wynajmuje mieszkanie za 900zł +media.a miesiecznie do banku musimy odprowadzac 2500zł +zona wzieła bez mojej zgody kredyt na 10tys. zł. rata to pewnie z 300zł.suma sumaru miesiecznie jest to 3tys. zł a gdzie mieszkanie które wynajmuje zona,abonamenty za telefony, tv,paliwo ,zycie...jest mi ktos w stanie napisac jak to ugrysc ? Ja odbieram syna z przedszkola karmie go i bawie sie z nim zona pracuje od 8-17,18.czasami 20 tak mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się poradziła prawnika. Praktycznie w każdej miejscowości przyjmuje taki za darmo. Albo w sąsiednim mieście. On doradzi , napisze odpowiednie pismo do sądu jeśli trzeba. Ja tez nie wiedziałam jak sobie poradzić i on bardzo mi pomógł. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za darmo przy takich dochodach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzZniecierpliwiony
Jeżeli kredyt , pożyczka bankowa została wzięta bez zgody drugiego małżonka to spłaca ją tylko ten kto ją wziął. Kto podpisał umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie było stać , piszę z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzZniecierpliwiony
Jeżeli kredyt , pożyczka bankowa została wzięta bez zgody drugiego małżonka to spłaca ją tylko ten kto ją wziął. Kto podpisał umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onia_90
Nie miałam nigdy podobnej sytuacji, nie wiem co ci tu doradzić. Miałam kontakt z dobrym prawnikiem, ale w nieco innej okoliczności. Mogę tobie udzielić wsparcia, w postaci namiaru na mojego adwokata, który za każdym razem spisuje się na medal i mam do niego pełne zaufanie http://adwokatlubin.com/ . Przejrzyj ofertę, przedzwoń, popytaj. Powinien jakoś tobie również pomóc. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleś wykopała spamiaro!!! Gość pytał 1,5 ROKU TEMU. Dziś już ci nie odpowie, bo mieszka na ulicy, a tam nie ma internetu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że można otrzymać. Masz dość skomplikowaną sytuację myślę, że to na twoją korzyść nawet ;) Jeśli chcesz namiary na kogoś naprawdę godnego uwagi polecam panią Katarzynę http://adwokat-wroclaw.net.pl/ . Jako że to kobieta myślę, że powinna jeszcze bardziej wiedzieć w jakiej sytuacji się znajdujesz i dzięki temu pomoc będzie jeszcze łatwiejsza do osiągnięcia, a współpraca będzie przebiegać nadzwyczaj płynnie : ) W moim przypadku wielokrotnie zwracałam się do niej o pomoc, bo miałam dość nie ciekawą sytuację rodziną (to nie wątek na to, więc nie będę się rozpisywać) za każdym razem poradziła sobie świetnie i czułam, że jej również naprawdę zależy na tym, by mi pomóc. Polecam gorąco : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co od razu do adwokata i płacić? jest internet trzeba korzystać tu masz informacje o podstawach prawnych http://www.adwokat-alimenty.warszawa.pl/2017/01/30/alimenty-od-meza-dla-zony-bez-rozwodu/ - czyli kiedy możesz a kiedy nie. A tu masz nawet wzory pozwów za free więc jeśli sytuacja jest w mairę prosta to obejdzie się bez prawnika http://www.rozwod24.info/wzory-dokumentow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×