Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misia2407

znacie przepis na kluski śląskie

Polecane posty

Chciałabym zrobić kluski śląskie ale nie znam żadnego dobrego przepisu. Może ktoś zna sprawdzony i dobry przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drażni mnie to
znamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis dodalam tymianku, pychotka. Do tego sosik z karkowki. Tylko zostalo mi na jutro kluseczek, ale nie wiem co by tu do nich dorobic....Wspomozecie pomyslami? Podsmazyc, z kapusta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wróci i
smaker pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluski śląskie są bardzo proste :) jakieś 1,5 ziemniaków gotujesz w osolonej wodzie, ugniatasz na gładko w jakiejś misce, odkładasz do ostygnięcia, a potem trochę ugniatasz żeby była z wierzchu równa. tam dzielisz tę masę ziemniaczaną nożem na 4 RÓWNE części, następnie jedną z tych części wyciągasz i odkładasz (jak zwykle sobie przesuwam tylko w misce). w tę "dziurę" po 1/4 masy ziemniaczanej wsypujesz mąkę ziemniaczaną - tak jakbyś chciała uzupełnić ten dołek do pełna, ma być równo z linią tej masy która została. do tego wrzucasz 1 jajko i wszystko razem łapkami ugniatasz. potem formujesz kluski. a potem to już tylko gotujesz we wrzącej lekko osolonej wodzie. :) opisałam najprościej jak umiałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×