Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oby

splata mieszkania bylemu. pomozcie

Polecane posty

witam, na jaki czas Sad moze m irozlozyc splate dla bylego. Dodam ze chodzi o jakies 70 000 zl. Moge to splacic ale w jakies 6 lat minimum. Jakie zapadaja decyzje w Sadzie??? Czy wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Jakby mi ktoś zaproponował spłatę w 6-letnich ratach, to chyba bym go wyśmiała. 6 lat? a może 20? Dlaczego niby sąd miałby rozkładać ci tę kwotę na raty? tym sposobem eks nie będzie miał ani mieszkania ani pieniędzy. Chyba, że eks się zgodzi. Nie wiem, czy sądy się chętnie skłaniają ku takim wnioskom, bo to krzywdzące. Jeśli już - to dolicza się odsetki, w kończu dlaczego jedna strona miałaby mieć nieoprocentowany kredyt, po drugie - płatność ratalna nie uwzględnia w żaden sposób sytuacji rynkowej. Dziś te 70 tys może być np. 1/4 mieszkania, za 6 lat może gość będzie mógł za to kupić zapałki. Jak nie masz kasy - możesz wziąć kredyt, możesz sprzedać mieszkanie i podzielić kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli twój ex się na to nie
zgodzi-nie masz sznas. zazwyczaj orzeka się spłatę w całości-i to moim zdaniem jest sprawiedliwe. bo chyba facett nie pójdzie pod most.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem złym człowiekiem
nie zgodziłabym się na spłate w ratach, co mi po tym, że mi ktoś przez kolejne 6 lat będzie dawał po tysiącu? a niby gdzie ja miałabym mieszkać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Dziwne ,że ktoś w ogóle zadaje takie pytanie. Ciekawe ...jakby tak sytuację odwrócić. A niby co on miałby z tą ratą zrobić? Gdzie miałby mieszkać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on ma gdzie mieszkac, ja z dziecmi nie. ale pytam osob ktore to przeszly w Sadzie. Na ile lat ewnetualnie mozna splacac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze dlatego ,ze ta druga wraz z dziecmi strona nie jest winna calej tej sytuacji? Ale ja pytam osoby, ktore to splacaja swoja polowe i Sad im nakazal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Wina i posiadanie innego mieszkania ...nie ma tu nic do rzeczy. Powtarzam, nie ma możliwości spłaty na raty .....chyba ,że ten ,którego należy spłacić ....zgodzi się na to. Sąd nie może dysponować finansami obywatela, w tym zmusić go do złego nimi rozporządzania. Na pewno takim złym rozporządzaniem byłoby spłacanie własności na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy Ty splacasz bylej polowe mieszkania? Jesli nie to nie odpowieadaj prosze w tym watku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w salonie
oczywiście że jest taka możliwość. Ja spłacam byłego w ratach, z tym że sąd zgadza się tylko na raty do 5 lat. Spłacam po 500 zł miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie jakas normalna konkretnaodpowiedz. Dziekuje i czekam na dalsze konkretne odpowiedzi osob, ktore tego problemu doswiadczy;y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w salonie
zlóż w dokumentach swoje dochody, i napisz że nie jesteś w stanie spłacić go w całosci, sądy są przychylne dla takich wniosków zwłaszcza ze Ty z dziecmi zostajesz w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam bliźniaki
Sąd może nakazać sprzedaż mieszkania i kupno dwóch mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie zrobilam. no i tym bardziej ze sam nas porzucil i sie wyniosl z mieszkania. A do tego on ma gdzie mieszkac, a my przeciez przez dupka pod most nie pojdziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie raczej nie, bo mamy tylko dwa pokoje. to nie jest jakies komforotwe mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w salonie
nic się nie martw bedzie dobrze, ja nawet adwokata nie miałam i sąd się zgodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" w salonie oczywiście że jest taka możliwość. Ja spłacam byłego w ratach, z tym że sąd zgadza się tylko na raty do 5 lat. Spłacam po 500 zł miesiecznie."""""" Proszę o wskazanie podstawy prawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oby, nie ciesz się
nam sąd podzielił mieszkanie, bo oboje nie wyrażaliśmy zgody na sprzedaż. Jest jeszcze gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w salonie
to sąd wydał taki wyrok więc pewnie istnieje jakaś podstawa prawna. Dodam że mieszkanie oszacowano na 160 tyś zł byłemu mam spłacić tylko wkład budowlany w wys 25 tys :P I ta własnie kwotę sąd rozłozył mi w ratach po 500zł Były zabrał dodatkowo samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie masz tak zle. Ja to raczej bede musiala wiecej splacic. Oby tylko dal mi Sad czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie jest to Twoje mieszkanie? bo moje to spoldzielczo wlasnosciowe wiec wkladu nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oby, nie ciesz się
tylko wkład? Nie rozśmieszaj mnie, zajadów dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" w salonie to sąd wydał taki wyrok więc pewnie istnieje jakaś podstawa prawna. Dodam że mieszkanie oszacowano na 160 tyś zł byłemu mam spłacić tylko wkład budowlany w wys 25 tys I ta własnie kwotę sąd rozłozył mi w ratach po 500zł Były zabrał dodatkowo samochód."""""" To już trochę inaczej wygląda. No ale skoro masz wyrok w takiej sprawie...to w tym wyroku musi być zawarta podstawa prawna....proszę go podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze Sad nie kaze samotnej atce z dwojka dzieci isc pod most z tego powodu ze musi od razu oddac oszustowi i alkoholikowi tyle pieniedzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Musi mu oddać to co jest mu winna. A on może być nawet diabłem ....i to niczego nie zmienia. Czy Ty oczekujesz odpowiedzi ku prawdzie czy ku u podobaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w salonie
"sad postanawia dokonać podziału majątku wspólnego w ten sposób że uczestniczce przypada spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego opisane w pkt I ppkt I oraz ruchomosci opisane w pkt 1 ppkt 3-14, zas wnioskodawcy samochód osobowy opisany w pkt I ppkt 2. Uczestniczka zapłaci wnioskodawcy kwotę 25000 zł płatną w miesiecznych ratachpo 500zł kazda z nich w terminie do dnia 30 kazdego miesiaca z góry wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki poczynajac od grudnia 2008r. Niniejszy podział zapokaja wszelkie roszczenia stron wynikajace z tytuły podziału majatku" Tyle mam na wyroku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" w salonie "sad postanawia dokonać podziału majątku wspólnego w ten sposób że uczestniczce przypada spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego opisane w pkt I ppkt I oraz ruchomosci opisane w pkt 1 ppkt 3-14, zas wnioskodawcy samochód osobowy opisany w pkt I ppkt 2. Uczestniczka zapłaci wnioskodawcy kwotę 25000 zł płatną w miesiecznych ratachpo 500zł kazda z nich w terminie do dnia 30 kazdego miesiaca z góry wraz z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki poczynajac od grudnia 2008r. Niniejszy podział zapokaja wszelkie roszczenia stron wynikajace z tytuły podziału majatku" Tyle mam na wyroku """" Zatem nie ma w tym wyroku podanej podstawy prawnej do takiego podziału spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu .Albo coś kręcisz albo czegoś nie podajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w salonie
skoro mam taki wyrok nic nikomu nie muszę udowadniać, mój były na szczęście się nie burzył, bo jakby to na mnie trafiło na pewno bym sie odwołała :P a i jeszcze jedno moje niskie zarobki nie pozwalały na wzięcie kredytu aby spłacić go jednorazowo. Może dlatego zapadł taki wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×