Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dominika_d

Ugotowałam pierwszy raz w życiu przepyszną...

Polecane posty

Gość dominika_d

zupę dyniową! Ale mowię Wam- rewelacja- jestem w szoku, ze to podłe coś zwane dynią może być takie pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
i jak to się je ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika_d
je się normalnie, a robi się tak :) : Wydrążyłam pół dyni (niedużej), obrałam i pokroiłam w kostkę (mniej więcej 4cm x 4 cm), pokroiłam jedną cebulę w plastry, z której zrobiły się "piórka" po rozdzieleniu plastrów. Na oleju (2-3 łyżki) na dużej i głębokiej patelni usmażyłam cebulę i dynię (ok. 10 minut), potem dolałam 1,5 szklanki bulionu warzywnego i dusiłam pod przykryciem do miękkości (ok. 15-20 minut)- dodałam 3 zmiażdżone ząbki czosnku, 2 drobno pokrojone małe ostre papryczki, łyzkę świeżo zmielonej gałki muszkatołowej, sporo czarnego pieprzu i trochę soli. Chwilę poddusiłam na małym ogniu, żeby dynia przeszła smakiem przypraw. Dynia była już na tyle miękka, że rozdrobnilam ją na papkę drewnianą łyżką- dodałam 2 łyżki śmietany 18%. Podawałam z kleksem śmietany i posypaną szczypiorkiem. Do tego grzanka z bagietki z ostrym żółtym serem, posypana rozmarynem :) Mówię Wam- coś rewelacyjnego, a robi się w pół godziny i mało pracy. Najwięcej pracy to obranie tej przeklętej dyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w domu
dynie to hit :). Zupę robię tak samo jak Ty i tradycyjnie jak zaczynają się dynię, rodzice i teściowie przychodzą na obiad specjalnie na tę zupę. O dziwo, dzieciaki też ją uwielbiają. Poza tym robię z dyni placki i ciasta. Pudding dyniowy - super. Tarta z kremem z dyni - rewelacja. To bardzo niedoceniane w Polsce warzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika_d
ja jak byłam na wyjeździe w Laosie to doznałam szoku, bo tam jednym z najpopularniejszych dań był... dynio-burger :D W niektórych knajpkach był absolutnie przepyszny, a w niektórych fuj. Ale planuje jutro poeksperymentować nad placko-kotletem z dyni, bo jeszcze pół dyni mi zostało. @u mnie w domu: a Ty jak robisz placki z dyni? ja chcę zrobić na ostro- z papryką itd. Ale na Kwestii Smaku widziałam też placki z dyni na słodko z białym serem i cukrem waniliowym- wyglądały superowo- może zrobię niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×