Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość od kiedy kiedy?

Od kiedy żurek dla niemowlaka?

Polecane posty

Gość od kiedy kiedy?

W którym miesiącu mogę podać żurek dziecku? Taki bez śmietany kiełbasy ani nic. Zwykły żurek zagotowany z wodą. Chciałam do tego dodać ubite ziemniaki. Od którego miesiąca mogę taką żurkową papkę z ziemniakami podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żurek dla niemowlaka?
jak pójdzie do przedszkola, czyli około 3 roku życia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka ma 2lata
i nie daję jej żuku, no bez przesady,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka ma 2lata
żurku miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy kiedy?
Znalazłam informację ze od kiedy wprowadzi się gluten czyli po 6 miesiącu. Dlaczego nie dajecie? To zdrowe! Przecież żurek to ukiszona mąka żytnie i nic więcej. Ja mam taki domowy. Nie pisze o zupie ze śmietaną, kiełbasą i skwarkami tylko o zakwasie z mąki żytniej danym do wody. Wiem, ze to bardzo zdrowe tak jak i ogórki kiszone i kapusta kiszona, choć akurat kapusta wzdymająca wiec nie dla niemowlaka, ale ogórki kiszone mi pediatra w 5 miesiącu kazała dziecku dawać. Do ręki dawałam i dziecko sobie dziąsła nimi masowało. Oczywiście miałam ogórki z działki i kisiłam sama. Niestety weekend i nie mam jak pediatry zapytać o zdanie. Mama mi mówi ze ona dawała wcześnie żurek i ze kiedyś się tak dawało. Nie wiem jak jest teraz, ale wydaje mi się, ze to chyba zdrowa zupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz dwojeczki
Moj jadl zurek na Swieta Wielkanocne, mial wtedy rok i 8 miesiecy. Zjadl caly talerz i bardzo mu smakowal, ale on w ogole wczesnie zaczal jesc normalne obiady. Teraz ma 2 lata i 2 miesiaca i od dawna je zupelnie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz dwojeczki
A dlaczego nie dalam mu wczesniej? Bo po prostu nie umiem gotowac zurku :D, a ze nie mieszkam w PL nie mam tez dostepu do zakwasu, stad wczesniej nie dawalam i dopiero go sprobowal przy okazji Swiat bedac u moich rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy kiedy?
Mamo ale na święta to taki prawdziwy żurek, a ja pisze o zakwasie wlanym do wody i do tego ziemniaki z wody. Bez żadnych przypraw i dodatków. Moje niemowlę ma 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmjkj
ach pzrepraszam to dziewczynka*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mały ma 13 miesięcy i
jadł już żurek zwykły, z kiełbaską i zaprawiany. już bez przesady że dopiero 3 letnie dzieci mogą żurek jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie smiac mi sie chce
moja coreczka ma 16mc i je wszystko,łacznie zupy normalnie ziemniaki z mieskiem sosem buraczkami,marchewka z groszkiem.a zurek dałam wczesnie okolo 12mc sam taki bez kielbaski ale ze smietana i majerankiem pieprzem sola wariatki dajecie te gowniane gerbery do 3lat a pozniej sie widzi takie chuderlawe blade dzieci zenujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gełgenia
Oj jest tyle innych zup dla dzieci, a Ty się na żurku upierasz. Zjedz sama też żurek, a dziecku ugotuj coś bardziej nadającego się dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trostata
Moje dziecko ma 2,5 roku, a nadal zdarzy się mu zjeść gerbera, wcześniej też jadał sporo słoików i wcale anemiczny nie jest, wręcz odwrotnie, jest na 90 centylu z wagą i 75 centylu z wzrostem, a do bladości mu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie smiac mi sie chce
Bzdurazurek jest kwsny wzmaga apetyt i mozna dziecku odmienic.a nie tylko jarzynowa/rosol troche inwencji np barszcz zabielany z kartoflami.pieczarkowa z kluskami lanymi(oczywiscie przecedzona) zurek moze byc wlasnie dzisiaj mam i dziecko pojadło a jak sie ugotuje na zeberkach to mozna oskubac mieskoi dodac i co malo wartosciowy posilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie smiac mi sie chce
pewnie dziecko szamie gerbera a mezowi podajesz pudliszki?;> wybacz wole sama ugotowac a nie dawac gowno zmielone co ma 3lata przydatnosci do spozycia.. super jakosc napewno a jakie pyszne kiedys kupilam z ryba i ryzem jais slik zjadłam 1 łyzeczka a reszte pusciłam kiblem taki smakołyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie smiac mi sie chce
Uciekam kochane kwoczki,niestety nie mam tyle czasu co wy bo sprzatam,piore i gotuje ale co wy o tym wiecie macie gerbera ktory jest lepszy od zurku.... mhhhhhhhhhh... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trostata
to jak wolisz podawaj, a jak masz cos do pudliszek czy gerbera, to idź się żal pudliszkom i gerberowi, nie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trostata
To idź, gotuj, pierz, rób 3 daniowe obiady i się zakwocz na maksa w tej domowej robocie. ja wyobraź sobie zamiast siedzieć w garach wolę się ładnie ubrać, umalować i iść do mojej firmy popracować i zarobić kasę sama na siebie, a nie liczyć na męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trostata
Jak żyjesz z pensji męża, to nie dziwię się, że Cię nie stać na pudliszki i musisz sama wszystko gotować, nawet sama zakwas do żurku robić i kupować jedynie buraki i marchew na rynku, bo gerber dla Ciebie za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yohannaaaa
Trostata ale pieprzysz głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalkulatorek123
moje dziecko ma 12 msc a zalewajke jada juz od co najmniej 3 msc,zupa jest dla niej bez kielbasy, nie zabielana i bez zadnych skwarków,do tego daje drobne kawałki ziemniaków (wczesniej ugniatałam) je aż jej się uszy trzesą - nie ma żadnych problemów żołądkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilak88
Dziewczyny co wy takie zjadliwe. Od razu jakies stereotypy. Ze jak sama gotuje to w domu siedzi i nie stać jej na słoiczki. A jak inna kupuje słoiczki to juz, ze gotować nie umie, ze wyrodna matka. Jak juz nie odpowiadacie dziewczynie konkretnie na pytanie to chociaż nie wypowiadajcie sie tak zgryzliwie. Nie patrzcie pod kątem takich głupich stereotypów. Wyluzujcie. Niektórzy, albo i większość, godzi i pracę( czyli stać je na gerbery itp) i gotowanie dla dziecka( bo moim zdaniem lepiej szybciej przyzwyczajac do smaków panujących w domu). A odpowiadając na pytanie. Spróbować zawsze możesz. Ja dałam swojej corci jak miała 8 miesięcy taki bez kiełbasy i śmietany. Wczoraj skończyła 10 miesięcy i dałam jej z odrobina żeberek, i zabielana śmietana. Tez zjadła. I póki co nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilak88
Nie śmietana tylko mąka. I w zasadzie to powinnam napisać zageszczone:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien zaczyna sie o 9:45?
a co takiego w zurku jest dziwnego? zwlaszcza bez kiebly, sama ukiszona maka i woda? ja bym podala i sie nie martwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keisha1982
Mój starszy, dziś 10 letni syn jadł żurek już od 12 miesiąca życia, a od 2 go roku do teraz, jest to jego ulubiona zupa. Drugi syn ma 16 miesięcy i również je żurek od 12 miesiąca życia i baaaardzo mu smakuje. Żurek normalnie przyprawiony,zabielony......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źle ten żurek nie ma żadnych wartości odżywczych dla małego dziecka wiec po co? U gotuj mu zupke na mięsie cielecym czy z kurczakiem po co wydziwiasz z tym zurkiem .sama woda i ziemniaki no sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T lebica
Żurek jest bardzo dobry tak jak i zupy lepsze naturalne gotowanie niż ze słoiczka ale tak to jest jak są noweczesne mamy i marchewki czy ważyw nie chce sie zbledować takie matki to poprosu lenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaxx

Moja córka żurek zjadła jak miała niecałe 5 miesięcy i dobrze się czuła, bardzo jej smakowało. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc

Głupie krowy. Pytanie o zupę a wy o dupie. wylewajcie swoje frustracje gdzie indziej zamiast kłócić sie na forum, ktora to niby lepsza, ktora lepiej umalowana i ktora stać na pudliszki. Przy*eby je*ane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×