Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Truskawa1109

Inspiracje kulinarne

Polecane posty

Witam:) Od niedawna zaczęłam szukać inspiracji kuchennych. Może macie strony internetowe lub książki które inspirują do eksperymentów, łączenie smaków itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja lubię doświadczać, eksperymentować:) W kuchni uwielbiam smak ziół, staram się używać vegety ani nic w tym stylu, wiec smak dopełniam różnymi składnikami:) Owoce w połączeniu z mięsem też są super, ostatnio robiłam kurczaka w pomarańczach z imbirem, albo kurczak z limonkami, a karkówka ze śliwką to dość klasyczny zestaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli lubisz łączyć słodkie ze słonym. To chyba dobre by dla Ciebie były kuchnie azjatyckie, karaibskie i marokańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W marokańskiej np. dodaje się miodu i cynamonu do mięs. Jadłam kiedyś takiego kurczaka pieczonego w miodzie, pychota.:) A karaibska jest bardzo kolorowa i dobrze przyprawiona. Też łączy różne smaki- np. egzotyczne owoce z mięsem i podobnie jak w azjatyckiej potrawy podaje się głównie z ryżem. A lubisz owoce morza i ryby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afryyyka
moze latwy przepis na kurczaka po afrykansku? Yassa Kurczak podzielony na czesci Cytryny Cebula Ostra musztarda,listek bobkowy, 2 kostki rosolowe, sol pieprz, olej do smazenia Z soku z 4-6 cytryn, musztardy, soli i pieprzu zrobic marynate. Mieso marynowac kilka godzin w lodowce. Obsmazyc, wyciagnac, dusic cebuke na przezroczysto(okolo 5 duzych cebul pokrojonych grubo w polkrazki). Dodac mieso, zalac marynata, troche wody, rozkruszyc rosolki i dusic Podawac z ryzem Jak dla mnie- mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ostatnio spodobala sie strona www.przepisy.pl mnostwo przepisow, zdjecia, filmy, mnostwo mozliwosci wyszukania potraw - sa tez kuchnie swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamiast pichcić wolę piec ciasta lub przygotowywać desery :D co tydzień nowe pomysły na słodkości znajduję na blogu http://www.panitereska.pl/ niedawno był super fajne drinki z galaretek, polecam świetnie wyglądają i pysznie smakują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze też potrzebuje chyba jakiś inspiracji kuchennych, bo ostatnimi czasy mój piekarnik świeci pustkami i w głowie jakoś tez nie układają mi się żadne ciekawe pomysły na eksperymenty kulinarne..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×