Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Samotnamatkawdublinie

Irlandia- samotna matka

Polecane posty

Ty, niedorozwoju- jak chcesz żeby wyglądało że podpisują się pod tym co mówisz inni to chociaż pisz odpowiedzi ze znaczną różnica czasu. Chyba że masz zaburzenia osobowości hahaha. Nie dziw że przez cały dzień opowiadasz mi tylko 2 razy walac post za postem w odstępie 5 minut. I to z anonima? Usmialam się z ciebie bardziej niż wczoraj :-D. Na anonimowym koncie możesz mnie całować w d**e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, jestem w szoku.Na jakiekolwiek forum nie wejde, to Polacy obrzucaja sie blote, wyzwiskami.Wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez przeraza jak sie ludzie wyslawiaja i odnosza do siebie. Czy zaden Polak nie potrafi dyskutowac bez wyzwisk i przeklenstw? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igahh
Oczywiście,że potrafi,ale ja nie będę siedzieć cicho jak jakaś niezadowolona z życia baba nazywa moje dziecko bękartem,bachorem a mnie od dziwek. Nie o tym był post. Udzieliłam odpowiedzi na temat biorąc pod uwagę to co sama przeszłam a potem takie jakieś nic nie warte COŚ wylało na mnie wiadro pomyj. Po co tu właziła? Kolejna ktora jest "ą" i "ę" i myśli,że może ludziom pociskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinni zlikwidowac te wszystkie benefity nie mowie tego zlosliwie ale jaki jest sens wyplacac pieniadzematkom podatnikow za opieke jedynie nad dzieckiem gdzie jest tu jakas granica uczciwosci?rowiazanie? gdyby to poucinali takie kobiety szybko znajdoowalyby sobie partnerow bo zwyczajnie nie mialyby innych opcji a nie zyc jako singielka z dzieckiem nie martwiac sie o kase bo spada z niba i to jest fakt gdyby to ucieli mialabys szanse na normalna rodzine znalezienie parnra bo by ci zalezalo a w takim przypadku kobieta sobie mysli ten za glupi ten za madry ten za brzydki kiedys sie liczylo zeby utrzymal rodzine facet to bylo wazne dla kobiety teraz to smiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igahh
Wiec Twoim zdaniem lepiej sie zwiazak z byle kim ( nie chodzi tu o to czy ladnych bron boze) byleby tylko miec łatwiej w zyciu? To nie zwiazek ale zwykla interesowność. Jak facet ma sie czuc jakby czul ze jest tylko po to zeby komus byle lzej? Szczerz to ja teraz w takich relacjach jestem bardzo ostrozna, po kilkuletnim zwiazku gdzie najwiekszy syf ze strony eks wyszedl dopiero jak urodzilo sie dziecko naprawde potrafi zniechecic... Szczerze to ja nie wiem o co wam chodzi ze to idzie z pieniedzy podatnika... W polsc etez sie na takie rzeczy płacilo anikt tam nikomu nic nie wyrzyguje. Ja nie mam przyjemnosci siedziec w domu. Szczerze wolalabym pracowac z takie prostego wzgledu zeby sie oderwac od domu i pobyc z ludzmi przede wszystkim. niestety, nie mam nikogo tutaj kto mi z tym dzieckiem zostanie na ten czas w domu. Dzieki Bogu mloda konczy we wrzesniu 4 lata i bedzie mogla isc do przedszkola bezplatnie na 4 h , dorzuce kilanascie uero by mogla byc w nim 6-8h i mam nadzieje ze znajde pracę na ten czas chociaz na 6h zeby moc to dziecko odprowadzic do przedszkola , pojsc od pracy i z tego przedszkola odebrac. Choc nie ukrywam, licze na to ze do tego czasu uda mi sie rozkrecic wlasny biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedziecie na autorkę, w Irlandii takie jest prawo, mieszkasz dwa lata, stajesz się rezydentem i należą się zasiłki dla samotnie wychowujących dzieci. Prawo jest takie a ona Z niego korzysta, nic w tym złego nie widzę, a jak komuś żal to niech się zwolni i na socjalne leżeć i oglądać plazme, takie wasze prawo. Koniec, kropka. Taki kraj, chcesz to pracujesz i masz więcej, nie chcesz to siedzisz i zbijasz baki, ale masz mniej. Ja tez nie pracowałam długo na zasiłku dla singiel mamy, nie opłacało mi się, opiekunka zabierala większość pensji i jeszcze opłaty i inne wydatki i dopiero jak moje dziecko poszło do szkoły poszłam do pracy. Dwa lata utrzymywalyscie mnie drogie koleżanki, Nie ma co dokuczać matce z malutkim dzieckiem, bardzo nieładnie, fortuna kołem się toczy, wam też się kiedyś socjalne może trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swanhook
jestem samotna matka,otrzymuje one parent (120euro/tydz),child benefit i pracuje na part time. obecnie mieszkam ze znajomymi wiec wspólnie opłacamy rachunki. zamierzam w lipcu wynająć dom/mieszkanie za max 550euro. czy będzie mi przysługiwał jakiś dodatek do mieszkania lub inny zasilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracujesz na Part Time. Więc prócz tego co masz - one parent ukrócone o ileś tam to raczej nic nie przysługuje. Zapytaj o rent allowance, tyle zeby je dostać musisz sie zapisać na liste do mieszkan socjalnych ( wypełnic formularze z County Council - na odpowiedz czeka się ok 8 tyg w tym musisz mieć dokumenty z PL potwierdzajace ze nie posiadasz zadnych ziem,nieruchomości, Wyciag z konta za ostatni rok, akty urodzenia swoje i dzieci, potwierdzenie z revenue ze nie zalegasz z podatkami (formularz dodadny to aplikacji wiec masz to razem). Po tej decyzji z CC idziesz do sociala i składasz wniosek o rent allowance . Nie wiem czy cos dadza jak mas zpart time, wiem ze jesli masz caly etat to nie dostajesz kasy. Mozesz zapytać czy nalezy Ci sie FIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze lepiej zrobisz jak przejdziesz sie do Citizen Information w Twoim mieście bo ja nie wiem czy zasady sie nie pozmieniały i zapytasz lub sprawdzisz na stronie www.citizeninformation.ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to q****a mozna byc takim dziadem na emigracji. Pseudosamotne szmaty czemu do Polski nie wrocicie? Wstyd co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej, Ty wyżej... skończyłeś/aś? :D Czy masz jeszcze coś do powiedzenia? Szczerze? Po tym jakiego prezydenta wybraliście to teraz sami sie w tym gnoju na 5 lat topcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno to tego "dziadostwa" wyżej. Ludzie dostają zasiłki jak spełniają kryteria, M.in mają odłozone składki, sa rezydentami etc... Wiec czy ci sie podoba czy nie ta osoba przez 2 lata tak jak i (prawdopodobnie)ty pracowała i tak jak ty placila podatki,m.in na socjala. Wiec czy to ci sie podoba czy nie ma prawo z nich korzystac. To czy sie dorobila skladem za granica czy w Polsce i je sciagnela to juz nie twoj interes. Na marginesie - a czemu sie nie rzycacie ze z wlasnych podatkow musicie utrzymywac tych wszystkich ciapatych, muzułmanów, pijakow czy cyganów??? Ale jak juz rodak wyladuje na socjalu bo nie moze chwilowo pracowac to juz sie wiesza na niego psy? Wiesz co ci powiem - Nie martw sie, daja tym ktorym sie nalezy. a czy sie nalezy czy nei decyduja oni a nie ty. wiec jednym malym slowem - odpieprz sie i zajmij sie swoim zyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To do wulgarnego gościa. Skoro ukończyłaś/eś szkolę wyższą to po sposobie wysławiania się nie widać, poza tym co w takim razie robisz w Irlandii?? osoba z takim wykształceniem z powodzeniem powinna znalezć dobrze płatną pracę w Polsce. Nie życzę Ci abyś kiedyś ty była w takiej sytuacji jak Twoja rozmówczyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alez naodkladala tych skladek przez dwa lata, normalnie szok. Mam nadzieje ze niedlugo poobcinaja te zasilki emigrantom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Polsce tez tak marudzisz jak ktos idzie na zasilek i korzysta z niego czy tylko na emigrantow narzekasz? Co ci do tego? skoro prawo stanowi ze po dwóch latach moze sie o taki zasilek starac jesli nie ma pracy to ma prawo go pobierac i nie ty o tym decydujesz a urząd wiec twoje zdanie nt tego czy sie komus pomoc nalezy czy nie mozesz sobie schowac w kieszeń. jestem zadowolona ze przez 10 lat w polsce nie musialam z takiej pomocy korzystac choc jak kazdy jeden zabiernao mi z tego tytulu tez pieniadze. Zachowujecie sie jakby wam zal d**e sciskal ze ktos jest na zasilku i ma wieciej niz wy siedzac w Polsce. Skoro ma prawo do zasilku to mu go dali, nic za darmo nie ma tak sie składa i przyjmij jedna z druga do wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce mieszkasz i jestes Polakiem, wiec idziesz na zasilek jak ci sie nalezy i go potrzebujesz. A na emigracji jestes szmata emigracyjna ktora nie jest i nigdy nie bedzie u siebie i probuje dymac system obcego kraju. Jaka korzysc przynosi Irlandii ta matka? Bo ja nie widze zadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamietaj ze ta "szmata emigrancka" placi podatki na kraj ktory"nie jest jej" tak samo jak obywatele tego kraju więc skoro pracowala ileś lat to skoro zasady sa takie a nie inne to jej to sie nalezy. Zabierali jej z wyplaty tak samo jak zabiera tobie twoj kraj, inaczej byloby to czyste zlodziejstwo ze pracujesz a ktos ciagnie od ciebie kase na cos do czego nigdy nie bedziesz mogl skorzystac. Jak juz chcesz wyliczac kto co i jak to zacznij moze od emigrantow w Polsce bo co ciebie obchodzi kto co robi za granica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazwyczaj jak ktos pracuje za granica to i tam mieszka, wiec skoro mieszka, pracuje i placi podatki to w razie potrzeby nalezy jej sie taka pomoc bo na to wlasnie te jej podatki tez szly. Kazdy by tak chcial, zatrudniac tylko ludzi w swoim panstwie do pracy, dowalac im jakies podatki a jak juz bedzie potrzebowal pomocy bo bez pracy bedzie to wypier..ić... ale co sie nachapali na podatkach TWOJĄ pracą to ich. Myśl logicznie. Wielu z Polaków nie ma nawet zamiaru wrócic do kraju skoro maja lepsze warunki finansowe w pracy za granicą, wiec nawet i gdyby po 10 latach stracili pracę to im sie zasilek tez nalezy i tu twoje widzi-mi-sie nie ma sensu,ze jak nie obywatel to niech wali jak murzyn ktorego jeszcze okradaja i gowno dostanie w zamian z tego co mu przez 10 lat w podatkach zabrali. Poza tym bardzo wielu z nich ma juz podwójne obywatelstwo i mozesz im skoczyć. BTW - sam jestes szmata - nie mierz ludzi swoja miarą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fcku
do ,,gościa,, zapewne żal ci d... sciska bo sam starałeś się o zasiłki ale g****o ci dali więc teraz wyzywasz wszystkich ktorzy coś dostają. nie podoba ci sie to wypier... do Polski i tam wylewaj swoje żale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapomnijcie przed wyjazdem zabezpieczyć się w przynajmniej jeden egzemplarz dowodu kolekcjonerskiego z clubcard.com.pl . spędziłem za granica pare ładnych lat i wiem jak bardzo może się przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej dmuchac na zimne i na wszelki wypadek zabezpieczyc się zamawiając na emigracji dokument kolekcjonerski z fastidcard.com, licho nie spi i nie wiesz nawet kiedy cos takiego może okazac się pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jak tak sobie czytam czytam co się z wami kobietki dzieje tutaj jak zapomniałyście szuka się pomocy a nie rzuca obelgami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guest

Sorry, ale coś z Wami tutaj nie tak. Już to kogo obchodzi jaką ma sytuacje!!! Jakby tak bylo okey to byście wszyscy nie suiedzieli w Irlandii, i Ci co pracuja i Ci co zyją na Benefitach usw. Wasze odzywki jedna przez drugą...i co Wam to daje. Poziom do zera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guest

Sorry, ale coś z Wami tutaj nie tak. Już to kogo obchodzi jaką ma sytuacje!!! Jakby tak bylo okey to byście wszyscy nie suiedzieli w Irlandii, i Ci co pracuja i Ci co zyją na Benefitach usw. Wasze odzywki jedna przez drugą...i co Wam to daje. Poziom do zera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×