Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bardzo sie boje...:(

"Kulka" na wezle chlonnym u 2,5mc dziewczynki,od urodzenia CZY TO OZNAKA RAKA?

Polecane posty

Gość Bardzo sie boje...:(

Bardzo sie boje od urodzenia wyczuwalam u corki kuleczke na szyjnym wezle chlonnym ale wszyscy mnie uspokojali zebym sie nie martwila ze to normalne dziecko sie przeziebilo i podczas wizyty pokazalam lekarce ta Kulke chcialabym zaznaczyc ze jak bylam dzieckiem cierpialam na nowotwor wieku dzieciecego-neuroblastoma lekarka powiedziala ze jesli po chorobie to nie zniknie trzeba bedzie wykonac badania krwi w kierunku zmian nowotworowych Jestem przerazona uspokajam meza slowami ze sie nie martwie ale dzisiaj puszczaja mi nerwy,cala sie trzese.. Kochane mamy czy wasze dzieci mialy takie kulki w okolichach wezlow ja tez mam ale przy zuchwie od zawsze i zyje tym sie pocieszam Bardzo prosze o odpowiedzi Wyczułyscie kiedykolwiek takie cos?Kuleczka jest wielkosci groszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
Coreczka rozwija sie ksiazkowo super Ma apetet pieknie przybiera na wadze nic mnie nie niepokoi w jej rozwoju.. tylko ta kulka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
słuchaj to zrób jej na własną rękę moroflogię z rozmazem z palkuszka i będziesz miała pewność, ze to nic takiego po co sie męczyć i zadręczać najprawdopodobniej to nic nie jest, a chorowała na coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
zapakuj małą w wózek i nikomu nic nie mówiąc podejdź do laboratorium pobiorą krew i za 15 minut powinnaś mieć wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
no wlasnie tylko miala szczepionke w szpitalu na gruzlice i wzwb bo reszty jeszcze nie miala tak mysle ze moze od tych szczepionek jej sie powiekszyl.. wiecie jaka jest teraz psychoza na raka.. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
od razu raka spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooooo
hej! moj synek mial kilka takich kulek na węzłach chłonnych i lekarze stwierdzili ze to po przebytym przeziebieniu i ze niknie ale mimo tego wysłali go na oddzial nowotworowy, nie kładli go nawet na sali tylko bylam z nim na korytarzu i w ciagu paru godzin zrobili mu badania krwi,usg węzłow i juz teraz nie pamietam co jeszcze. okazało sie ze to tylko od przeziebienia. jednak gdyby mu tego nie zrobili wtedy ja nie moglabym spokojnie czekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
tylko ze teraz jestesmy przeziebione.. zajebiscie sie boje jak nigdy:( czytam na necie o nowotowrach u dzieci i to wlasnie jedna z oznak powiekszone wezly chlonne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
tak, ale mogą być z wielu innych względów, chociażby jak napisałaś po szczepionce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taka kulkę pod kolanem od urodzenia a żyje juz długo.Takie rzeczy sie zdarzają.Niemniej jednak trzeba to skontrolować bo ryzyko zawsze jest, nawet jak go nie ma to może byc.Doskonale rozumiem, ze sie martwisz bo każda matka nade wszystko kochająca swoje dziecko by sie martwiła.Mam nadzieje, ze sie okaże wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
no w piatek mamy isc na kontrol do poradni pediatrycznej i jak to sie nie zmniejszy to badania krwi ale dziewczyny ona to ma od urodzenia.. wszyscy mnie uspokajali ze to jest normalne ze czlowiek ma jakies niedoskonalosci na ciele ze dziecko ma cieniutka skorke i ze wszystko jest bardziej wyczuwalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik morfologii nie zawsze pokaza czy to jest rak czy nie. Niekiedy nie ma nawet podwyższonego OB. Owszem zrób morfologię, ale najlepiej udaj sie jeszcze do innego lekarza i to nie rodzinnego tylko jakiegos specjalisty np. zasiegnij rady hematologa jesli ten wezeł nie zniknie. Może sie okazac ze to cos powaznego, albo po prostu upewnisz sie ze wszystko jest ok i bedziesz spac spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie to tylko osłabia to
czasem węzeł chłonny jest powiększony gdy jest stan zapalny. Ja tak miałam np. przy zębach chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
węzły chłonne najczęściej u dzieci powiększają się przy białaczce, o to zapewne Pani doktor chodziło moze być też ziarnica złośliwa, ale to już raczej dla wieku nastoletniego i dalej wiec badania krwi powinny rozwiać Twoje wątpliwości przy braku p[ozostałych objawów myśle, ze nic jej nie jest występuje też powiększenie wątroby, śledziony, Pani doktor badała brzuszek? jeśli tak i nic nie wyczuła to bez paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
mam nadzieje ze to wynik np obrony organizmu na szczepionke bo nie dopuszczam innej mozliwosci.. jak wyzdrowieje to moze pojde z nia do onkologa dzieciecego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
moze być też taka uroda dziecka, albo jakaś Twoja infekcja, gdy jeszcze mała była w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
nie nie badala jej brzuszka tak jak mowie dziecko rozwija sie idealnie nie widze jakis porazen czy cos w tym stylu apetety na 5 ja w ciazy bylam 2 razy przeziebiona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
parażenia nie mają tu nic do rzeczy, ale ja bym nawet jutro podskoczyła do labo i dla własnej pewności zrobiła szybciutko z paluszka bedziesz przeżywać, a nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
jednak myślę, ze nic jej nie jest juz by wylazło jakby miała jakieś cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
a czy robiłaś w ciąży badanie w kierunku toxoplazmozy i cytomegalii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
nie niekazano mi robic..a dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda2345
hm, bo jeśli chorowałaś na którąś w czasie ciąży, to moze to być też przyczyną tego węzła, ale lepiej żebyś nie chorowała, bo to jest bardzo groźne dla dziecka i pewnie nie chorowałaś, to rzadko sie zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakopover
Kurcze mój syn też ma taką kulkę. Tyle że już dość długo bo ponad rok. Pediatra powiedział że czasami takie węzły chłonne powiększone zostają już do końca życia... to mnie teraz wystraszyłaś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo sie boje...:(
no wlasnie ja tez mam taka kulke pod uchem jak jest wezel chlonny i tez mam super wyniki badan mysle ze moze gdybym sie lekarce nie odezwala o mojej chorobie (neuroblastoma) to ona by nawet nie zwrocila uwagi na to bo ja jej pokazalam paluchem.. Zrobie ta morfologie i dam na msze na jasna gore bo zglupieje jeszcze u nas w czestochowie to takie konowaly nie lekarze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakopover
asiamt jakie robisz badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfologia z rozmazem, próby wątrobowe, ob, crp, bilirubina to ostatnie badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakopover
a jak często robisz te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakopover
Pytam bo muszę zapytać pediatrę dlaczego synowi nie każe robić takich badań, skoro on też ma tę "kulkę" na węźle chłonnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×