Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eko-mama

Makaroniki z książki "Przez dziurkę od klucza"

Polecane posty

Gość Eko-mama

Witam, poszukuję przepisu na makaroniki, który pochodzi z książki Krystyny Siesickiej "Przez dziurkę od klucza". Genialny przepis na coś prostego i pysznego. Niestety, książki nie posiadam a przepisu nie pamiętam. Może ktoś pamięta i go tu napisze, tudzież przepisze z książki, jeśli posiada, BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNA. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam tę książkę, była przezabawna! :D Niestety, wydaje mi się że po remoncie pokoju się jej pozbyłam, bo rozsypywała się w rękach - miałam ją jeszcze po mamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi ci o te dunskie
ciasteczka z kolorowej bezy z kremem po srodku? pelno przepisow jest w internecie w roznych jezykach. do tego filmy na yt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eko mama
Nie, te ciasteczka o które mi chodzi są na bazie płatków owsianych, wiem, że tam też były bakalie i to jest wszystko co na ten temat pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę,miałam tą książkę,ale też gdzieś mi "wsiąkła" Znalazłam w necie taki przepis: Składniki -50g płatków owsianych -20dag masła roślinnego lub margaryny -4 jajka -20dkg cukru pudru -olejek migdałowy -tłuszcz i mąka do formy Etapy przygotowania 1.Płatki owsiane zrumienić na złoty kolor na mocno rozgrzanej suchej patelni. Wyjąć i przestudzić. 2.Jajka rozbić i oddzielić białka. Żółtka utrzeć z masłem i 15dkg cukru pudru na gładką jednolitą masę. Białka ubić na sztywną pianę z pozostałym cukrem. Ostrożnie połączyć masę żółtkową, dodać przestudzone płatki owsiane i olejek migdałowy. Wymieszać. 3.Ciasto makaronikowe nabierać łyżeczką, formować z niego kulki i układać na nasmarowanej tłusczem blaszce. Piec ok10-15min na złoty kolor w piekarniku o temp. 225C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henia z domu białego
może to to: 100 g płatków owsianych 50 g migdałów 50 g orzechow wloskich 2 bialka ? szkl. cukru pudru Platki uprażyć na suchej patelni a potem na desce zmiażdżyć walkiem. Migdaly i orzechy dosc drobno posiekac. Bialka ubic z cukrem na bardzo sztywna piane. Wymieszac ja z platkami, migdałami i orzechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×