Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Stażystka :)

Książeczka z bajkami dla dzieci z kasetą magnetofonową.

Polecane posty

Gość Stażystka :)

Witam! poszukuję jakiegokolwiek tropu na temat małej serii książeczek z mojego dzieciństwa (ok 10-12 lat temu). Były to kwadratowe cieniutkie książeczki z kasetami magnetofonowymi. Bardzo zależy mi na jednej: Królowa Śniegu. Niestety nie mam pojęcia jakie wydawnictwo, jaki autor (rzecz jasna to wersja okrojona dla najmłodzych). WSKAZÓWKA: pamiętam że lektor mówił coś w stylu : drogie dzieci, oto baśn, tajemniczych zdarzen czas, możesz wierzyc albo nie, tutaj dziwy dzieja sie, gdy usłyszysz taki dzwiek (!!!!!) przewróc kartę książki swej... - tak zaczynała się każda bajka - błagam o pomoc - potrzebuję pilnie piosenek z tej kasety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romantyczka.
Ja również poszukuję tych bajek. Jak internet wielki, ale chyba nigdzie nie da się ich odszukać. Jestem wręcz sfrustrowana. :) Poszukuję nawet lektora, który czytał tekst bajki, ale nie mogę sobie przypomnieć jego imienia i nazwiska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukajcie na alegro
ja chce kupic rzutnik ten aparat co wyswietla filmy znalazalm na alegro wiec powinnyscie znajsc tez czego szukacie moze ktos ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romantyczka.
coś znalazłam. Popatrzcie na chomikuj.pl http://chomikuj.pl/marcza1 i na tym koncie poszukajcie: bajki-> bajki dawno, dawno temu - czyta pan krzyś. nie wiem czy dokładnie o to chodziło, ale ja tego właśnie szukałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Natalia
Aż mi się gorąco na sercu zrobiło jak przeczytałam twoją wypowiedź :) Najpiękniejsze wydanie "Królowej Śniegu jakie kiedykolwiek widziałam i słyszałam oczywiście :) To jest całe moje dzieciństwo :) Znałam to na pamięć :) Fajnie, że przytoczyłaś początek bajki ;) Pamiętam jeszcze kilka fragmentów, np "Białe płatki krążyły wokół aż jeden z nich zaczepił się o parapet. Rósł i rósł aż zamienił się w śnieżnobiałą damę. - Królowa śniegu - szepnął chłopiec, wydawało mu się, że olbrzymi ptak przeleciał obok okna. Kobieta zniknęła... " :D Albo: "Zaniosę lustro wysoko do nieba żeby spojrzał w nie sam Bóg! - chwycił zwierciadło i poszybował w górę lecz im był wyżej lustro stawało się co raz cięższe, w końcu nie mógł już wytrzymać, lustro wypadło z jego rąk i spadając rozprysnęło się na milion tysięcy kawałków" Pamiętacie te fragmenty? :) Ehh ile bym dała za tą magiczną książeczkę z kasetą :) Pamiętam jeszcze piosenkę: Skrzypią płozy śnieżnych sań Do wyścigu ze mną stań Nie bądź twórzem, nie bój się, dogon mnie Serce lodem stanie się Gdy opuścisz teraz mnie Pozostanie przez lat sto, no i co Ref. Najpotężniejsza i najzimniejsza, Najpiękniejsza, najbardziej lodowa to śniegu, to śniegu królowa Niech panuje śnieżnym płatkom, by ich nigdy nie zabrakło ale serca swego strzeż, może nim zawładnąć też... Mam nadzieje, że dzięki tym fragmentom powróciło do Was chociaż odrobinę pięknych wspomnień z dzieciństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romantyczka.
Nie wiem czy zdziałałam coś w tym temacie. :) Mnie akuratnie chodziło o to, co wcześniej wysłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc Natalia
Znalazlam ta bajke na chomiku ! :) wszystko pieknie i praktycznie identyczna:) niestety tych cudownych piosenek z kasety tam nie ma, zostaly pominiete :/ milo jest uslyszec chociaz sama tresc :) Bajki TESCO - Krolowa sniegu.mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziowa
(...) niektóre były tak duże, że ludzie wstawiali je w okna, a szyby takie pokazywały świat zły i okrutny (...) niektóre były mniejsze, dostawały się prosto w serce zamieniając je w sopel lodu (...) mieszkali Kaj i Gerda, nie byli rodzeństwem, ale kochali się jak brat z siostrą ( ...) achhhhh <33333333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziowa
te bajki tesco to nie to !!!!!!!!!!!!!! to nie to streszczenie z dzieciństwa z kasety . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Magda
ZNALAZŁAM! :D Też byłam zakochana w tych bajkach! Do dziś znam części tekstów piosenek :-) tutaj jest królowa śniegu do kupienia http://audioteka.com/pl/audiobook/krolowa-sniegu-mp3 Swoją drogą te książeczki z kasetami kupowałyśmy z mamą w Biedronce :-) może kiedyś odnowią ich sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćNostalgia
Niestety wszystko co podajecie to nie to! Też mnie męczą te bajki, były rewelacyjne. Przewróciłam do góry nogami cały dom i znalazłam 2 z trzech, które kiedyś miałam. Wstęp: Drogie dziecko, oto baśń, tajemniczych zdarzeń czas, możesz wierzyć albo nie, tutaj dziwy dzieją się... itd. Królowa Śniegu (ze środka książki): "Karetę otoczyli rozbójnicy. Ich hersztem była tłusta kobieta, która zabiłaby Gerdę natychmiast, gdyby jej rozbrykana córeczka nie zawołała nagle: - Zostaw ją! Jest taka śliczna! Będzie moją przyjaciółką, a kiedy się znudzę, sama ją zabiję. Gerda bała się małej rozbójniczki, która ciągle bawiła się ostrym nożem, ale opowiedziała jej swoją historię. Słuchały jej gołębie drzemiące pod dachem zbójnickiego zamku i jeden z nich odezwał się: - Grr, grr. Widziałem Kaya. Był w saniach Królowej Śniegu." Druga książeczka to "Stoliczku nakryj się". Trzecia, która zaginęła, to była "Dziewczynka z zapałkami". Za kilka dni mogę wrzucić skany obu książeczek, a jeśli uda mi się znaleźć bajki na kasetach, to przegram i również wrzucę ;). Czekajcie cierpliwie. Będą pod hasłem: Podsiedlik, Raniowski i Spółka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćNostalgia
Bajki te nie zmienione znajdziecie w serii: Najpiękniejsze baśnie Hansa Christiana Andersena, Anna Sójka; Najpiękniejsze baśnie Braci Grimm, Anna Sójka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćNostalgia
Oczywiście wrzucę na chomika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniagump91
@ gośćNostalgia - od paru lat szukam tych książeczek oraz nagrania z kaset. Czy mogłabym prosić o jakieś namiary na chomika? Z góry dziękuję !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parasolka.o_o - to moja nazwa. Ewentualnie wejść, wyszukać plików muzycznych, wpisać: "bajki szczęśliwego dzieciństwa". Chyba trzeba mieć konto ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dużo tych słuchowisk znajduje się w bibliotece jagiellońskiej - pedagogicznej w Krakowie, niestety nie mam możliwości ich wypożyczyć. Dałabym wiele za "Stoliczku nakryj się" z piosenką. Niestety mieszkam za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vogia
Poszukajcie na you tube. Jest stoliczku nakryj sie. I na allegro kupilam kasetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulaczka

Mam kolekcje 48 numerow z kasetami. "Dawno, dawno temu" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tych bajek (Dawno dawno temu opowiada Pan Krzyś). Mam 17 numerów z dzieciństwa i moje dziecko jest w nich zakochane. Szukam kolejnych od 18 w górę. Jeśli ktoś byłby chętny się pozbyć odkupię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×