Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siedzę i szukam pracy

Pytanie do zatrudniających

Polecane posty

Gość siedzę i szukam pracy

...czy gdy w ofercie piszecie, że wymagacie doświadczenia lub prosicie o wysłanie portfolio, to czy naprawdę tego przestrzegacie? Czy jeśli nie mam doświadczenia, nie mam własnego portfolio, ale mimo to wysyłam swoje cv i list motywacyjny, mam jakieś szanse na zatrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
A co to jest to : portfolio ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pracodawca, ale szanse masz nikle. A nie mozesz zrobic portfolio bez doswiadczenia? Nie wiem, co to za praca, ale np. reklama fikcyjnej firmy albo artykul dla fikcyjnego przedsiebiorstwa? Pozniej opisujesz ze to dla wprawki. Zawsze lepiej niz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzę i szukam pracy
No właśnie mam ofertę na stanowisko Junior Copywriter. Wymagania: otwarta głowa, lekkie pióro, poprawność stylistyczna i portfolio. A jeśli zrobię naprawdę dobre (pod względem wizualnym) cv, niebanalanie napisany list motywacyjny i dodam, że jestem nastawiona na rozwój i mam nadzieję, że firma, do której składam aplikacje, mi w tym pomoże, to będzie okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
Heh, a czy ktoś wie dlaczego znikły polskie nazwy ? Życiorys i podanie ? jakieś curduplum , portstralum i inne angolsie duperszwance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzę i szukam pracy
Mnie też się nie podoba, że wszędzie są te anglicyzmy, ale cóż zrobić? I jak inaczej nazwiesz copywritera? Kopiujopisarzem? :) Chyba że się czepiasz tego "juniora" - też wolę określenie "młodszy", ale tylko przepisałam nagłówek z oferty pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzę i szukam pracy
I wszędzie wymagają doświadczenia! Jak człowiek, który dopiero wkracza na ścieżkę zawodową, ma mieć "minimum rok doświadczenia na podobnym stanowisku"?! Najlepiej wymagać, by pracownik miał max. 25 lat, studia wyższe, 10-letnie doświadczenie w branży, znał angielski, czeski i fiński, a przy tym parzył kawę lepszą, niż bariści w CoffeeHeaven. Pierdolę to, zakładam własną firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzę i szukam pracy
No siłą rzeczy, pracując na danym stanowisku, się rozwijam :O Chodzi mi raczej o kredyt zaufania - nie mam doświadczenia, więc pracodawca tak na dobrą sprawę nie wie, jak będę sprawowała się na danym stanowisku. Z drugiej strony - nie jestem zrutynizowana, mam więcej zapału od doświadczonego pracownika i z większym entuzjazmem podchodzę do obowiązków. No i nie mam wygórowanych wymagań finansowych ;) Tylko czy pracodawca, mając do wyboru doświadczonego pracownika, a młodzika, dla którego będzie to pierwsza poważna praca, wybierze tego drugiego? No właśnie. Zatem jak przekonać pracodawcę, że ja będę lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
Dziewczyna ma rację !. Wczoraj oglądałem w TV program o rekruterach . Szok !!!, tym pracodawcom w doopach się poprzewracało . Siedzą takie pannice i udają wielkich psychologów, znawców i w ogóle bogów . Było o facecie który poszukiwał pracy jako inżynier, facet z doświadczeniem, fachowiec w swoim zawodzie i dojrzały wiekiem, a ta lalunia każe mu opisać kolor zielony jak gdyby ona była niewidoma :O. Więc co ?, facet się normalnie wkoorwił !!! A ona zdziwiona, że wstał i wyszedł . Ja to jeszcze dosadnie powiedział bym pannicy co o niej sądzę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dar223ia
tylko że taki rekruter też jest zatrudniony o tego pracodawcy i to pracodawco może ustalił dziewczynie pytania które powinna zadac na dane stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
To tak jak w filmie MIŚ : a gdyby to wasza matka......... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
eh , życie pracodawcy równie trudne jak osoby poszukującej pracy . dla mnie konieczność zatrudnienia nowego pracownika to dramat . przy niewielkim zatrudnieniu , takim do dziesięciu osób , dobór kadr jest bardzo istotny . nie można sobie pozwolić na eksperymenty . co innego w dużej firmie czy urzędzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany boskie!!!!!!!!!!
to ja CI dobrze radzę autorko, napisz w liście co Ty możesz zaoferować pracodawcy, jak udoskonalić ich metody itd. a nie co firma może Tobie dać bo jak czytam o ludziach którym należy dać szansę to mi się rzygać chce :) takie listy od razu lądują w koszu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka bablewska
nie jestem pracodawca,.ale z mojego doswiadczenia wynika,ze w twoim wypadku to w ogole nie masz szans. jak ktos chce portfolio i doswiadczenie a ty tego nie masz ,no to od razu wyrzucaja twoje podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
Do kolorowe sny To jak ?, prowadząc małą jak piszesz firmę, polecisz znalezienie pracownika, fachowca w jakiejś dziedzinie takim pannicom z jakiejś firmy ? Czy wolisz porozmawiać z kandydatami sam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka bablewska
jak ci tak bardzo zalezy ,no to probuj,. jak nie sprobujesz to sie nigdy nie dowiesz,ale nie liczylabym na wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
Zdziwek Do kolorowe sny To jak ?, prowadząc małą jak piszesz firmę, polecisz znalezienie pracownika, fachowca w jakiejś dziedzinie takim pannicom z jakiejś firmy ? Czy wolisz porozmawiać z kandydatami sam ? _____________________________________ nikomu z zewnątrz nie poleciłabym tak ważnej sprawy. od kilku lat pierwszą selekcję zlecam jakiemuś pracownikowi , który jest zżyty z firmą i rozumie potrzeby . potem każdy kandydat ma swoje "pięć minut" by przekonać mnie że jest fachowcem w swojej dziedzinie , że lubi pracować , że pasuje do całej ekipy itp. na cv itp , nie zwracam uwagi , nawet nie czytam , wolę dowiedzieć się istotnych informacji od samego kandydata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
No ! i to chciałem usłyszeć ! A powiedz ?, czy jako mały przedsiębiorca, nie wolał byś życiorysu i podania o pracę, zamiast curlum srlum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
Żeby było jasne, ja pracy nie oczekuję Ale normalności w mym kraju poszukuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
jeżeli zmuszono by mnie do wyboru to wolałabym życiorys i podanie o pracę , a zwłaszcza to drugie . jakoś nie zdążyłam polubić mody na obcojęzyczne nazewnictwo . dziwi mnie to że wiele ,zwłaszcza młodych osób tak silnie stawia na odpowiednio skonstruowane cv , portfolio czy inne cudactwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwek
No to piszmy o tym! GŁOŚNO !!! Nie żyjemy w Irlandii, ani w UK ! Polak swój język ma !!! A dość tych dyrdymałów, curlum srullum, itp. Może niech te "gupki" nauczą się żYCIORYS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka co prowdzi firmę
"I wszędzie wymagają doświadczenia! Jak człowiek, który dopiero wkracza na ścieżkę zawodową, ma mieć "minimum rok doświadczenia na podobnym stanowisku"?! Najlepiej wymagać, by pracownik miał max. 25 lat, studia wyższe, 10-letnie doświadczenie w branży, znał angielski, czeski i fiński, a przy tym parzył kawę lepszą, niż bariści w CoffeeHeaven. Pie**olę to, zakładam własną firmę." 10 lat temu tak zrobiłam:P. Polecam! U mnie rekrutacja jest prosta:P, mam gdzieś papierki i CV, każdy człowiek szansę ma, pracują u mnie ludzie ze średnim, jeżeli chcą pracować! Z doświadczenia wiem, że Ci z papierkami i najlepszymi CV (czytaj ze ściągniętymi z internetu i papierkami) odpadają najszybciej, bo mają wielkie wymogi, te ich studia, śmiechu warte:P (w dzisiejszych czasach, no sami musicie przyznać rację, nic nie warte a wymogi jak na magistrów ogromne!). Płacę najniższą krajową za pierwszy miesiąc, więc już mam pierwszy przesiew, bo 80% mi odpada. Potem widzę komu na pracy zależy i jaki ma wkład, żeby przysporzyć mojej firmie dochodów, i co ja z tego mam:P. TAK:P Jeżeli pracownik jest wydajny i potrafi na siebie zarobić i NA MNIE! to zostaje:P. Oczywiście zarabia dobrze później i tak wyselekcjonowałam sobie kadrę:P Są jakieś jeszcze pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka co prowdzi firmę
Obecnie zatrudniam 18 osób, średnia płaca netto 3 800, od sprzątaczki, do kierowników zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×