Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młoda gospocha

Zupy inne niż tradycyjne:)

Polecane posty

Gość Młoda gospocha

Dziewczyny wymieńmy się przepisami na nietypowe zupy!!Inne niż te tradycyjne,oklepane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAJLEPSZAZUPANASWIECIE
dla mnie to zupa z dyni. Caly rok czekam na sezon i............. sie doczekalam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biale__wino__z__woda__gazowana
Wlasnie! Dajcie przepis na cos nietypowego. Ja niestety znam same tradycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie nietypową zupą jest rosół z torlinkami. Jest to rosół robiony na cielęcinie, z mięsa robi się bardzo delikatne pulpeciki - przepis mojej mamy. Rosół z gołębia, rolada z sarniny, botwinka.... Smaki mojego dzieciństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Moja taka ukochana,nowoodkryta zupa składa się z: Składniki: 500 g korzenia pietruszki, 2 średnie marchewki, 3 duże ziemniaki pokrojone w kostkę, 1 rzepa, 2 duże cebule, 1 duży por, 1 udko wędzonego kurczaka 2 1/2 l wody, sól, pieprz, 2 łyżki koperku, Wykonanie Gotujemy pietruszkę ,marchewkę,rzepę,cebulę,pora pokrojone w większe kawałki oraz ziemniaki w kostką.Gdy wszystko będzie już gęste,wyciągamy warzywa oprócz ziemniaków i miksujemy je na miałko blenderem lub rozdrabniaczem przy mikserze.Mięso z udka obskubujemy,kroimy na maleńkie kawałki i dodajemy do zupy,zmiksowane warzywa dodajemy do zupy,Doprawiamy solą i pieprzem,dosypujemy posiekany zielony koperek,kilka minutek gotujemy i gotowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Druga wersja tej zupy to dodatek małych kulek z mięsa mielonego - indyczego,robionego podobnie jak mielone kotlety.Dodane do zupy już po miksowaniu warzyw i gotowane jeszcze razem ok 5-7 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zupa szpinakowa
Też ekstra jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbkhjbdkhj
Strogonow cebulowa porowa serowa krem z zielonego groszku cukiniowa szpinakowa chrzanowa dyniowa meksykańska koperkowa kminkowa rybna ogonowa marchewkowa gulaszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszędzie te kostki co jest, do licha! nikt już nie umie zupy bez chemicznych proszkow ugotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgjhfxdjkfd
Ewo Wiemy o co Ci chodzi ;) Tylko, że kostka kostce nie równa. Ja np. od kilku lat nie używam tych popularnych, chemicznych przypraw, a kostki rosołowe kupuję ekologiczne, bo i takie są. Rosołowe i warzywne, cenowo wychodzi to chyba ok. 4 zł za 6 szt. W porównaniu z tymi zwykłymi to znacznie drożej, ale przynajmniej nie ma w nich żadnych glutaminianów sodu, barwników, a warzywa pochodzą z ekologicznych upraw. W każdym bądź razie tak napisał producent ;) W smaku nie są tak paskudnie słone/sztuczne tylko delikatniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terraew7
jak dla mnie czasem nawet zwykłe danie można uniezwyklić, np jak tu: http://www.stolikarnia.pl/news/22 dodając tabasco do pomidorówki, albo cząbru do kiełbasy... grunt to eksperymentować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 1981
ja polecam poddusić mięso mielone, dorzucić dużo pora, startą marchewkę, korzeń pietruszki, doprawić do smaku i rozpuścić w tym serek topione, szybkie i pyszne a do tego robi za dwa dania :) im gęstrza tym pożywniejsza i dużo mięsa polecam do niej dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo lubie zupeczke
grzybową z makaronem oraz taka hinduska lentil soup z duza iloscia marchewki tarkowanej, tylko trzeba miec przyprqawe tandori, pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
:D he, malo ze kostki rosolowe, to jeszcze serki topione : czyli zupa pt. laboratorium chemiczne. a wystarczyloby zamiast kostek dac wywar jarzynowy lub miesny, zamiast serka (ktory jest utwardzonym olejem z malym dodatkiem mleka) dac smietane, jogurt, nawet troche masla, a posypac naturalnym serem startym, albo nawet pokruszonym lazurem lub feta. kostki ekologiczne moze sa lepsze, ale tez maja na pewno "ulepszacze" smaku i jakies tam watpliwe dodatki, jak cukier, moze nadmiar soli, a po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 1981
to wynika z tego, że nic nie nadaje się do jedzenia, bo wszystko ma jakieś "coś" co nam szkodzi, ciężko jest uniknąć chemii w naszym jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupomaniak
Zdecydowanie zupa cebulowa - czyli zupa z niczego. http://zupacebulowa.com.pl Kiepski wygląd ale w smaku wyśmienita. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
nie ze zaraz wszystko sie nie nadaje. ale jedzmy produkty raturalne, a nie sztuczne, chemiczne dziwadla. np. zamiast sztucznej margaryny, naturalne maslo. zamiast sztucznego sera topionego, naturalny kremowy typu camembert, brie. zamiast kostek rosolowych naturalny wywar, albo przyprawy. pewnych rzeczy uniknac sie nie da, ale tam gdzie sie da - unikajmy przetworzonego jedzenia, bo jest ono bezwartosciowe i niezdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 1981
zgadzam się co do zasady, ale serek jest powszechnie dostępny i tani, kto może, wiadomo że go zastąpi czymś innym, ale zgadzam się, że trzeba gotować z ograniczeniem chemii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdbdbdygsdujsgduahdb
zupa krem z selera sklad: seler kilka ziemniakow sol, pieprz zagotowac, zmiksowac. Podawac z grzankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie odaje kostek rosolowych ze sklepu, tylko robie wywar z filetu z kury i warzyw, pozniej to mroze w woreczkach. Ma ktos moze przepis na zupe meksykanska? Zalezy mi na takiej, ktora bede mogla "odchudzic" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kiedyś zrobiłam chińską ostro-słodko-kwaśną zupę rybną, na podobieństwo takiej, którą jedliśmy z lubym na mieście i nam smakowała. ta moja wyszła jeszcze lepsza :P jakby ktoś był zainteresowany, to podam przepis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poprosze i z gory dziekuje :) mam przpis na ciekawie brzmiaca zupe z soczewicy, ktora bede testowac w poniedzialek (z jarmuzem, pomidorami, slodkimi ziemniakami, porami), takze jak wyjdzie to tu zapodam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaznaczam, że zupę gotowałam jeden jedyny raz i dlatego przepis jest otwarty na wszelkie modyfikacje ;) składniki: - mintaj kostka 600 g (kupiłam wtedy mrożonkę w kartoniku) - mrożona mieszanka chińska 450 gram - makaron chiński tao tao (on jest chyba sojowy, ten taki cieniutki) - olej ryżowy (lub inny dowolny o neutralnym smaku) przyprawy - sos sojowy ciemny - słodka i ostra papryka - czosnek - chili - sok z cytryny - sól - cukier rybkę rozmroziłam i podsmażyłam na oleju ryżowym, rozpadła się na kawałki, ale to nic w zupie i tak dokonałby się rozpad :P warzywa chińskie wrzuciłam do garnka z wodą (nie pamiętam pojemności, ale to był średni garnek ;)), dodałam ostre przyprawy, a po jakimś czasie rybkę. pogotowałam tę miksturę czas jakiś, dodając w międzyczasie sosu sojowego i soli, doprawiając znowu do smaku i próbując. kiedy już stwierdziłam, że jest przyzwoicie, dosypałam nieco cukru i dolewałam soku z cytryny, aż uznałam, że smak jest dostatecznie kwaskowy. w sumie zupa nie ma być typowo słodko-kwaśna, a raczej ostro kwaśna, jednak trochę cukru pomaga zrównoważyć smak wiadomo, o co chodzi ;) myślę, że można z powodzeniem użyć cukru trzcinowego, następnym razem poeksperymentuję. makaron zalałam w garnuszku wrzątkiem na 3 minuty (jak zaleca producent), po czym odcedziłam i jeszcze na sitku potraktowałam dużymi nożycami makaron jest strasznie długi i radzę go pociąć na kawałki :) co ciekawe, suchy za cholerę ciąć się nie chce. wrzuciłam makaron do zupy i ...koniec przepisu :P najlepsza jest w parę godzin po ugotowaniu, kiedy wszystkie składniki się „przegryzą. zresztą jak każda zupa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do przemoadrzałej Ewy
Glutaminian sodu organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu glutaminowego.Nie jest klasyfikowany jako substancja szkodliwa i jest zalegalizowany w Unii Europejskiej pod nazwą kodową E621.Kwas glutaminowy uzuskuje sie - z surowców o dużej zawartości białka, które stanowią produkty uboczne (np. śruty poekstrakcyjne, kazeina, albumina, gluten) w wyniku ich hydrolizy kwasowej - z surowców odpadowych w przetwórstwie buraka cukrowego (wywary pomelasowe) - z surowców o charakterze węglowodanów - biosynteza (poprzez hodowlę bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki zabko :) juz widze, ze mi ta zupa bedzie smakowala. czesto kupujemy w chinskiej knajpie wiaderko takiej zupy ostro kwasnej na wynos - tam sa kawalki roznych mies, nie ryba, ale bardzo podobny charakter. chodzi o ten kwasno ostry posmak, z lekko slodka nuta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani domu
Smaczna zupa, kiedyś myślałam, że pomidorowa. Teraz gdy mam swoją rodzinę polecam im leczo z przepisu http://leczo.com.pl , które nie dość, że świetnie smakuje to i rewelacyjnie wygląda. Smaczne i stosunkowo nie drogie danie z pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Moja ulubiona to grzybowa z lanymi kluchami i kaszą gryczaną na dużej ilości warzyw i udkach drobiowych.Podkwaszona kilkoma łyżkami żuru domowej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zupa z brukwi
Pyszna. Brukiew ziemniaki marchewke pietruszke i mała cebulke gotuje w osolonej wodzie dodaje lyzke masla na koniec Miksuje posypuje majerankiem i parmezanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×