Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość .proszę was o radę.

MÓJ BIZNES------ czy to wypali ???

Polecane posty

Gość .proszę was o radę.

Chce rzucić swoją pracę i otworzyć mały sklep ( ok 30 metrów) z artykułami fryzjerskimi tj. farby profesjonalne, odżywki itd W moim mieście jest mnóstwo zakładów fryzjerkich ale sądzę ze moja oferta raczej bedzie skierowana do zwykłych klientów ponieważ do zakładów dojeżdżają przedstawiciele hurtowni. Ale w moim mieście jest rowniez szkoła fryzjerka wiec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
Konkurencji brak. Miasto 15 tysięcy ludzi więc nie małe. Ja sama też korzystam z farb profesjonalnych i jestem zmuszona jeździć po nie do innego miasta.Myślę ze z pewnością jest takich osób więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
Przecież mnóstwo kobiet dba o swoje włosy i wtedy nie kupują odżywek drogeryjnych a właśnie takie profesjoanlne za ok 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
To samo z farbami. Ja odkąd wypróbowałam profesjonalne farby to już nie powróciłam do tych drogeryjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
hej nikt mi nie doradzi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma***
Ja myślę, że to nie wypali. Ludzie chcą kupić jak najtaniej. A jak chcą profesjonalnie i stać ich na to to pójdą do fryzjera. Poza tym ile będziesz w stanie sprzedać tego dziennie. Włosów nie farbuje się codziennie i do tego małe mieasteczko. Chyba, że miałabys dodatkowo jakiś inny towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfc
tez mi sie tak wydaje, z takim sklepem to bym uderzyla do duzego miasta.. no i pochodzilabym po zakladach fryzjerskich dodatkowo z oferta sprzedazy, ze na zamowienie mozesz im przywozic wieksze ilosci produktow. klientow trzeba lapac wszedzie, wiec bym nie poprzestala na tych indywidualnych. poza tym jak ktos wyzej napisal, ludzie chca kupowac raczej jak najtaniej, nie znam osoby z mojego otoczenia ktora kupilaby farbe w takim sklepie, tylko z reguly w rossmanie gdzie jest tanio, a jak ktos ma kase to idzie do fryzjera. moze jakas inna branza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
Nie wydaje mi się ze wszyscy kupuja jak najtaniej. Poza tym taka profewsjonalna farba to koszt ok 25 zł więc to tez nie majątek a wybór kolorów jest tak wielki że głowa boli, nie to co w drogerii. Dodatkowo takie farby trzymaja się na włosach dłużej. U mnie jest tez szkoła fryzjerka więc sprzedawały by sie główki treningowe, nożyczki fryzjerskie. Oczywiscie zrobię rozenanie po zakładach fryzjerkich ale wiem ze te wieksze są na bank obsługoiwane rpzez mobilnych przedstawicieli hurtowni. Przypuszczam ze mozna liczyć że kupiliby u mnie tylko wtedy kiedy by im czegoś zabrakło. Być może mniejsze zakłady nie sa przez nich obslugiwane??Muszę zrobic dokładne rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
Ja jeżdzę po profesjonalne farby, moje koleżanka jeżdzi po maski kerastase za 150 zł. Jest wiele osób które przekonały sie do profesjonalnych kosmetyków fryzjerkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
dodatkowo jakis inny towar? Chyba tej branży nie da się z niczym innym połączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloelono
a ja uzywam farb profesjonalnych i przynajmniej raz na miesiac robie zakupy w takim sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloelono
a czy wypali?mi sie wydaje ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloelono
nawet skupiajac sie na klientach indywidualnych sklepik ma sznase na sukces. jedynym zagrozeniem jest internet bo na allegro mozna kupic sporo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloelono
z drugiej strony nigdy tego nie przewidzisz. chyba trzeba zaryzykowac w twoim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfc
mozna tez dodatkowo wprowadzic sprzedaz internetowa na allegro wlasnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
Dziękuje za rady:)Tez myslałam ze połącze to ze sprzedażą internetową. Lokal płaciłabym ok 1000 zł więc cenowo myslę ze rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwaznijesze-lada w glebi sklepu-mozna samemu popatrzec,a ty tylko oferujesz pomoc :) to moze wypalic,choc miasteczko troche male... moze polacz to z kosmetykami do makijazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiłości
Chce rzucić swoją pracę i otworzyć mały sklep ( ok 30 metrów) z artykułami fryzjerskimi tj. farby profesjonalne, odżywki itd W moim mieście jest mnóstwo zakładów fryzjerkich ale sądzę ze moja oferta raczej bedzie skierowana do zwykłych klientów ponieważ do zakładów dojeżdżają przedstawiciele hurtowni. my nic nie wiemy o twoim mieście. ile ma mieszkańców? ile procent ludzi ma pieniądze i ile zarabiają? ile kosztuje życie w tym mieście ? kup sobie książki do analizy rynku. z reguły w małych miastach małe sklepy muszą mieć duży asortyment a jak nie wiesz co otworzyć to otwórz sklep wielobranżowy z towarami fajniejszymi od konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbam o wlosy
wg to gdybys mogla towar DOWOZIC to bylby zajebisty plus,. problem polega na tym czy bedziesz w stanie sprzedawac rpdoukty po tej samej cenie jak DUZE hurtownie>? warto zapoznac sie z jakimis rzadko spotykanymi ale swietnymi produktami ktore moze nie sa za bardzo popularne jak npp. olejeke marokanski/arganski do wlosow. - na poacztku mzoesz kupic male buteleczki i jak np. masz zamowienie na powyzej 500zl to dodac to jako gratis tak zeby fryzjerzy mogli sie zapoznac z tym produktem. do tego polecam tez Tangle teezer- do kupna na allegro -zobacz sobie to jest zajebisty ''sprzet'' ;-) kocham go po prostu. na pewno warto zainwestowac w porzadna strone/sklep internwoy - pomysl moze kupcy moga zosatwic opinie na temat danego produktu na twojej stronie./sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbam o wlosy
ja od lat kupuje profesjonalne produkty na ebay i je uzywam i lubie kupowac rozne duperel do wlosow i dlatego osobiscie na pewno bym skorzystala z twojego sklepu gdyby byl w mojej miejscowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiłości
proszę was o radę - teraz doczytałem miasto 15 tyś to zadupie ale jeżeli ktoś tam jeździ do innego miasta po farby to zrób analizę rynku żeby wiedzieć ilu będziesz miała klientów co miesiąc. dobrze że chcesz coś sprzedawać przez internet. farby to może być twoja nisza w twoim mieście niestety może być za mała na dobre zyski więc ZNAJDŹ KILA NISZ W SWOIM MIEŚCIE I OTWÓRZ SKLEP WIELOBRANŻOWY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
W moim mieście mieszkaja i ludzie biedni ale tez bardzo bogaci. Przepiekne wille i bardzo drogie samochody to normalka. Jest bardzo dużo młodzieży i od groma zakładów fryzjerkich. W moim miescie to głownie fryzjerzy i banki. Skoro banki to tez oczywiste ze mieszkańcy musza miec kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiłości
w jaki sposób będziesz sprzedawała przez internet? allegro czy kupisz program "sklep internetowy" czy po prostu będziesz się ogłaszała wszędzie ? jak zamierzasz rozreklamować swój sklep w swoim mieście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiłości
W moim mieście mieszkaja i ludzie biedni ale tez bardzo bogaci. Przepiekne wille i bardzo drogie samochody to normalka. Jest bardzo dużo młodzieży i od groma zakładów fryzjerkich. W moim miescie to głownie fryzjerzy i banki. Skoro banki to tez oczywiste ze mieszkańcy musza miec kasę. to znajdź drugą niszę wśród bogatych. bogaci kupują produkty drogie więc znajdź takie towary na które możesz nałożyć dużą marżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
dbam o włosy z dowozem nie było by problemu, obawiam się jednak ze moje produkty beda jednak troche droższe niz te które hurtownie dowożą zakladom fryzjesrkim:-( W moim przypadku bardziej liczę tu na klienta indywidualnego i jakies małe zakłady do których hurtowni nie opłaca się jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
zwiłość z reklamą nie ma problemu w małym mieście. Wystarczy ogloszenie w gazecie i dobra reklama przy sklepie. Sklep miesciłby sie rpzy rynku a wiec nawet bez reklamy ludzie szybko wiedzieliby o moim istnieniu Mysle o allegro bo tam chyba jednak wieksze szanse na sprzedaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbam o wlosy
no to musisz sobie poobaczajac ile produklty ksoztuja na allegro a za ile ty mozesz uje sprzedawac. bo z wlasnego dosiwadczenia ja kupilabym tam gdzie jest taniej czy to internet czy zwykkly sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
powiem Ci ze zatsanawialam sie juz nad roznymi bieznesami i dla biednych i dla bogatych. Wolę kierowac moje produkty dla tych boagatych bo sklepow typu "wszytsko po 4 zł" i chińszczyzny dla tych biednejszych jest już mnóstwo.Moj sklep byłby dla kogos kto bez problemu wyda 100 zł na dobra maske do wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiłości
W moim przypadku bardziej liczę tu na klienta indywidualnego i jakies małe zakłady do których hurtowni nie opłaca się jechać tylko na klienta indywidualnego możesz liczyć. fryzjerzy kupują wszystko w hurtowniach. znajdź jeszcze ze 3 nisze i otwórz sklep wielobranżowy + jakieś allegro na początek. jakbyś była zainteresowana rozwojem działalności (kto się nie rozwija tego wykończy konkurencja) to musisz zrobić ANALIZĘ RYNKU. zlecasz to komuś albo kupujesz książki do analizy rynku i robisz wszystko samemu/z rodziną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .proszę was o radę.
dbam o wlosy, pamietaj jednak ze w sieci można najczesciej trafic na podróbki co w stacjonarnym sklepie nie ejst możliwe. Ja jak kupuje farbę czy maske to jade do sklepu a nie kupuje w ciemno w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×