Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz-1960

Wpływ kredytu na podział majątku

Polecane posty

Witam, mam pytanie. Otrzymałem rozwód z orzeczeniem o mojej winie. Przede mną podział majątku. Mam pytanie: Kilka lat temu wziąłem z żoną kredyt na nieruchomość. Dostaliśmy kredyt i mieliśmy zdolność kredytową ponieważ wspólnie wykazaliśmy swoje dochody w banku. Moje jednak dochody były o wiele większe niż żony, ale oczywiście kredyt jest wspólny na tę nieruchomość. 1. Czy przy podziale majątku ma wpływ to, że mam orzeczenie o winie i czy w związku z tym mogę ucierpieć i otrzymać mniej podczas podziału majątku? Czy orzeczenie o winie ma wpływ na nierówny podział majątku? 2. Czy to że to głównie dzięki moim dochodom otrzymaliśmy WSPOLNY kredyt może mieć wpływ na to, że mogę się ubiegać o większą część z tej nieruchomości w wyniku podziału majątku? Czy raczej fakt, ze kredyt dostaliśmy glownie dzięki ówczesnym moim wyższym zarobkom nie ma znaczenia i podział i tak będzie 50/50? Nie mieliśmy intercyzy / odrębności majątkowej. Kredyt spłacaliśmy wspolnie. Z góry dziękuję za pomoc i Wasze opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IDAAA
Nie ma żadnej zalezności między orzeczeniem winy w sprawie rozwodowej a pózniejszym podzialem majątku. Dzielicie się 50/50 bez względu na to kto lepiej zarabiał,na podstawie czyich zarobków bank przyznał kredyt. Rozwód orzeczeniem o winie pociąga za sobą inne konsekwencje prawne.. Małżonek (zona niewinna) może zażądać od małżonka winnego alimentów. Wystąpić z takim żądaniem może, jeśli rozwód pociągnął za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej żony . Małżonek(twoja żona) nie musi znajdować się w stanie niedostatku. Skoro zarabiasz dużo więcej niż zona ,może ona wystąpić o alimenty na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za Twoja opinie. Tez tak myslalem, ze moj przyjaciel zasial mi ziarno niepewnosci. Na 100% masz racje? Nie ma haczykow? ;) Bo to dla mnie bardzo wazna zyciowo informacja. Przepraszam za to dodatkowe pytanie, ale to dla mnie BARDZO wazne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IDAAA
Nie ma żadnego wpływu. A jak chcesz mieć pewność to zasięgnij opinii prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×