Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piekarnica

PROSTY PRZEPIS NA KRUCHE CIASTO-ZNA KTOŚ????

Polecane posty

Gość piekarnica

jak w temacie-zna ktos prosty, sprawdzony przepis na kruche ciasto???? podzielcie się, tylko prosze nie piszcie np.175 g maki, bo nie mam wagi w domu:O piszcie składniki na szklanki czy łyżki. Dodam,że to będzie mój pierwszy wypiek w zyciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Z czym chcesz robić to kruche ciasto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekarnica
znalazłam na ciecie taki fajny przepis na tarte z budyniem i ananasem, tylko w tym przepisie recpta na kruche ciasto jest właśnie taka,ze np. 130 g masła, 175 g maki itp. A skad ja mam to wiedziec ile to jest:D Oczywiści szukałam na necie przepisów na kruche ciasto, ale wolałabym jakis sprawdzony, prosty, który zawsze wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekarnica
*na necie miało być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekarnica
??????? nie znak nikt?????? no weżcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taki swój sprawdzony przepis na kruche ciast,na którym robię szarlotkę: 3 szklanki mąki krupczatki 1 kostka masła lub margaryny (temperatura pokojowa) 4 -5 łyżek kwaśnej,gęstej śmietany 3/4 szklanki cukru 1 duże lub 2 mniejsze jajka 1 cukier waniliowy 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia. Wszystkie składniki dokładnie zagnieść ,ciasto włożyć do woreczka i odstawić do lodówki na ok. 1 godz. i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekarnica
dzięki margolka:) powiedz mi jeszcze czy mogę mąke krupczatkę zastąpić zwykłą? Mieszkam zagranica i nie widziałam tutaj w sklepie nigdzie krupczatki:( i jeszcze jedno pytanie: czy forme na tarte musze wczesniej posmarowac tłuszczem lub wyłozyc jakims papierem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może być mąka tortowa,podałam krupczatkę,bo z niej kruche jest lepsze.A jeśli to ma być tarta,to tego ciasta będziesz miała na 1 zbyt dużo,zrób więc z 1/2 składników,formę wysmaruj a ciasto ponakłuwaj widelcem:) POWODZENIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekarnica
dzięki kochaniutka:) zaraz się za to wezmę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×