Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czapka z kwiatkiem

3 latek na piersi/butelce

Polecane posty

Gość czapka z kwiatkiem

Drogie mamy, dlaczego 3 latek z butelką w ręku jest ok a 3 latek z piersią w buzi podchodzi pod patologie? czytam sobie to forum i widzę strasznie podzielone zdania, ale jedno jest tu pewne, nie krytykujecie 3 latków z butlami a jak kobieta pisze ze karmi ponad 2 lata albo i 3 to lecą wyzwiska, że jest obleśna, że jest to chore i 10000 argumentów przeciw? Ktoś mi wyjaśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj każdy wypowiada swoje zdanie I ma do tego prawo Owszem wielu nie wie co to kultura i zaśmieca wątki Ja Ci powiem tak: Dla mnie i cyc i butla w wieku 3 lat to dziwne zjawisko TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekam czekam i nic... :(
Butelka jest dla dziecka, jak dla Ciebie kubek czy szklanka. 3letnie dziecko już całkiem sprawnie myśli, a nieodstawienie do tego czasu od piersi pociąga za sobą masę powaznych konsekwencji, wręcz patologii... Takie dziecko zaczęło właśnie świadomie w miarę funkcjonować w społeczeństwie, uczy się obserwować role społeczne, poznaje różnice, wie co to dziewczynki, co to chłopcy itp i dawanie mu piersi po pierwsze jest bezwstydne, po drugie uzależnia dziecko od matki (to często matka ma problem, nie dziecko z piersią!) zamiast uczyć samodzielności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciółka karmiła córke ponad 3 lata. Wygląda to jak wygląda ale czy to nasza sprawa ? Dziecko chodzilo do przedszkola, ona do pracy a pozniej dostawala piers bo sama sie dopominala. Dodam, ze moja przyjaciołka to wyksztalcona osoba, pracujaca na stanowisku dyrektora. Teraz planuje drugą ciążę. Ja swoją córke karmilam 14 mies a synka poki co prawie 6 mies ale nie widze w synku takiego "uzaleznienia" piersia. On sam sie niedlugo odstawi bo widze ze woli butelkę, czy jedzenie papek :) Ale córka poza cyckiem swiata nie widziala i ciezko mi bylo ja odstawic. Wracajac do tematu - mnie to nie rusza. Niech sobie matki karmia dzieci tak długo jak uwazaja za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra bez asterixa
Butelka jest dla dziecka, jak dla Ciebie kubek czy szklanka. - butelka jest dla niemowlaka a nie dziecka;/ dziecko to je łyżeczką a nie ciaga butle. Karmienie piersią jest zalecane do 3rż, a nie karmienie butlą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelon
tak właściwie, to karmienie piersią nie powinno przekraczać 2 lat, później mogą zacząć się problemy ze zgryzem. Inna sprawa uzależnienie od matki itd itp. A i butli dziecko w tym wieku nosić nie powinno, a juz dawno pić z kubka. Nie zawsze to w praktyce wychodzi, ale to też kwestia determinacji rodzica jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
Kleopatra nie bądź śmieszna i nie udawaj głupiej. Gdzie Ty wyczytałaś, że karmienie piersią zalecane jest do 3rż?! Upadłaś na głowę?! Dla niemowlaka jest przede wszystkim pierś. W innych wypadkach, kiedy coś idzie nie tak, nie ma pokarmu, sutki są kiepskie itp, jest butelka. Ja osobiście mam zamiar karmić tylko piersią, o ile się uda przez 6 mcy. Wraz z wprowadzaniem coraz większej ilości "normalnego jedzenia" itp pierś będzie szła w odstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Miraculum5
Zdania lekarzy są, jak zawsze, podzielone. Dlatego warto odnieść się do światowego autorytetu w dziedzinie zdrowia, na którym powinni opierać się wszyscy lekarze. Rezolucja z 1994 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO 47,5) stwierdza: "Zważając na unikalną wartość pokarmu kobiecego oraz naturalne procesy związane z żywieniem człowieka, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby niemowlęta były karmione wyłącznie mlekiem matki do szóstego miesiąca życia. Wyłącznie oznacza w tym wypadku bez dopajania, dokarmiania czym innym niż matczyny pokarm. Jako najbardziej odpowiednie dla prawidłowego rozwoju dziecka uznano karmienie piersią kontynuowane do drugiego roku życia i uzupełniane przez miejscowe produkty żywnościowe". Ponadto, rezolucja World Health Assembly 55.25 - 2002 zaleca karmienie piersią powyżej drugiego roku życia i dłuże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierś podawana do 3 roku to już wymysł matki a nie potrzeba dziecka A butelka?Jeszcze gorzej - takie dziecko powinno już pić z kubeczka a nie butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czapka z kwiatkiem
zastanawiam sie kiedy przyjdzie mama ktorej dziecko ciaga butle a ma juz 3 lata i co na to powie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkowa mama
dla mnie i jedno i drugie jest dosc dziwne. choc przyznam, ze znam jeszcze dziwniejszy przypadek, pewna mama karmila synka do 6 roku zycia piersia, nie chciala go poslac do szkoly... dopiero jak mial 8 lat opieka zabrala jej dzieciaka, bo sie okazalo, ze jest niezrownowazona psychicznie. grozila, ze jak jej zabiora dziecko do szkoly to zrobi albo jemu albo sobie krzywde... ale to tak o patologii. 3 latek powinien juz jesc samodzielnie, ani z butli ani cyca, bo dziecko w tym wieku moze napic sie mleka z kubka, bo potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm*hmm*
ja znam lepszy przypadek,u mojej siostry w rodzinie jest chlopak ktory ma skonczone 6 lat i wieczorem pije kasze z butli ze smoczkiem dadam ze ma wszystkie zeby z tyłu zepsute:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedno i drugie wygląda śmiesznie jak dla mnie. Dla mojej przyjemności to matki moga karmic/dawać butle nawet dzieciom 10 letnim jak maja taki kaprys, mnie to nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfvgbnhjmk,l.
Dokładnie, jedno i drugie okropnie wygląda ! Dziecko 3 letnie powinno jeść już normalne posiłki z talerzyka a popijać wodą/sokiem/herbatą z kubka ! a nie z butelki czy o zgrozo z piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym to
co za pokarm ma matka po 3 latach? zaleca sie owszem najlepiej karmic pierwsze 6 miesiecy, a potem jak ma sie pokarm to jak najdluzej, ale jezu moze ktos dojdzie do pelnoletnosci!!!!!!!!!!!! dla mnie to juz zwykla pedofilia, taka kobieta to raczej przyjemnosc sexualna z tego odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez to zauwazylam !!!!!
Po pierwsze butelka nie jest dla dziecka jak dla doroslego szklanka :-0 Od butelki powinno sie odzwyczajac od 8 do 1 roku zycia . Po drugie WHO zaleca dokarmianie piersia do 2 r.z , jesli ktos tak chce Po trzecie karmienei piersia nie ma wplywu na zgryz , co innego karmienie butelka i dawanie smoka plus dodatkowo prochnica butelkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmienie piersią 3 latka jest patologią , wyglada ochydnie i matka która daje cycka tak dużemu dziecku ma chyba jakies zaburzenia emocjonalne. Butelka tez nie jest dobra , ale już na pewno bardziej do zaakceptowania niż "karmienie" piersią kilkulataka, zresztą jakie to karmienie jest ? to podchodzi pod zboczenie, bo to coś co wypływa z sutka nie ma w sobie nawet grama wartości odżywczych potrzebnych dziecku . Jezeli dziecko pije z butelki ale jednoczesnie i z kubeczka, to juz tak nie razi , potrafi pić z kubka, butelka to dodatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do teneryffa
ale ci sie pierdoli :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ! odezwała sie pewnie mamuska której 3 latek pewnie doi jeszcze z cycka i uwaza że to normalne . Moja córka ma 3 latka i nie wyobrażam sobie jakbym miała tak duze dziecko przystawiać do piersi . Odrażający obrazek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do teneryffa
ja pierdole :-0 i pewnie butelke dajesz tej swojej trzylatce:-0 lecz sie kobieto :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do teneryffa
trzy latka z butelka - bardzo normalny wyglad :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama nie butelkowa o nie
no proszę jak piekna krytyka patologia bo cyc, a nie ma patologii bo butla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie ja napisałam że moje dziecko pije z butelki ???? odtsaw już te swoje dziecko od cycka bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ... podpisuje sie tylko pod tym , ze widok dziecka 3 letniego z butelką nie jest tak obrzydliwy jak 3 latek ciągnący cycka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh , denerwujesz sie bo ubodło cie że masz zboczone zapedy przystawaijac kilkulatka do piersi ... nie przejmuj sie wszystko jest do wyleczenia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do butelkowa mama
A po co mu mleko z kubka? Jeśli natura by chciała żeby dziecko piło melko od krowy to by na plecach matki lub ojca rosło ciele. Skoro dziecko ma pić mleko dłużej niż 6 miesięcy, to z pewnościa amleko matki a nie zwierzat innych gatunkow. A jeśli po pol roku to już patologia, to nie dawajmy już w ogole dziecku mleka. Zadnego. Ciekawe po co jest produkowane mm powyzej pierwszego roku zycia? Czyby dziecku bylo potrzebne do czegos? Bardzo interesujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak szczerze I jedno i drugie to jakaś patologia!!!!!!!!!!1 Mleko matki wnosi coś dla dziecka max do 2 roku życia Zaleca sie karmienie do 6 miesięcy No ok Matka sie uprze i karmi dluzej Ale co wnosi mleko matki gdy dziecko ma 3 lata i je wszystko?To dziwna sytuacja i nie wiem co myśli sobie taka mama Butelka - sory ale w tym wieku dziecko powinno umieć kozystac z kubka Jesli nie umie to tez jest bardzo dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×