Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zamiennika szukam-

Co można przyrządzić z szynki wieprz. i udźca z indyka? tyle mam a portfel pusty

Polecane posty

Gość zamiennika szukam-

Mielismy kupę niespodziewanych wydatków, do końca miesiąca mam 150 zł w portfelu (a nawet 100 zł bo 50,- na przedszkole muszę sapłacić) Wiadomo na bieżąco chleb i coś na kanapki, gorzej z obiadami. Luuknęłam do zamrażarki i mam: 1. kilka porcji pokrojonej szynki wieprzowej kupilam w promocji, zawsze przyrządzałam ala gulasz z sosem i ziemniakami albo do plackow ziemniaczanych, co jeszcze mogę z tego zrobić? 2. Kawał szynki wieprz. w całości max 1kg 3. udziec z indyka 1szt. - jak to sie przyrządza i co można z tego zrobić? (miał być z niego rosół a mięsko dla mnie, jako, że na diecie ;) ale w tych okolicznościach.. ) 4. Filety z kurczaka 3 szt. - tu akurat no problem, będą kotlety na niedziele. Co radzicie? Osob jest 3 (2 doroslych + małe dziecko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polotykop
Szynkę w całości natrzyj olejem,przypraw solą,pieprzem i ulubionymi ziołami napikuj czosnkiem i upiecz w rękawie lub brytfannie,będziesz miała na kanapki,udziec indyczy ugotuj,zrób z niego rosołek,szynką porcjowaną surową zmiel ,zmiel również ugotowane mięso z udźca zrób klopsiki z sosem koperkowym,pomidorowym lub pieczarkowym:),z fileta jak wspomniałaś możesz zrobić kotlety np. w płatkach kukurydzianych,lub zawijane z szynką i żółtym serem,albo pieczarkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Bez urazy, ale szkoda tak dobrego mięsa na klopsiki, czy rosół, szczególnie że do zupy skrzydło indyka to aż nadto. Udziec naciera się solą, i przyprawami wg uznania (ja sypię mieszankę do kurczaka) i wstawia na 1,5-2 godziny do piekarnika, mięso rozpływa się w ustach. Z filetów można zrobić wiele rzeczy, niekoniecznie banalne do bólu kotlety. Choćby zrobić je na sposób azjatycki - pokrojone w cienkie paseczki i polane sosem sojowym szybko usmażyć, dodać drobno posiekane warzywa (to co się ma - marchewkę, szalotki, kapustę pekinską (tę twardą część od głąba), cukinię, paprykę... i to wszystko SZYBKO obsmażyć, aż będzie wpół miękkie, przyprawić. Do tego wystarczy dorzucić porcję namoczonego chinskiego makaronu (np. takiego z zupki) i wszystko razem posmażyć chwilę i w 10 minut obiad gotowy. Ewentualnie to samo z ryżem. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że z 3 filetów zrobi się potężna porcja obiadowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiennika szukam-
O, dziękuję za pomysły :) A co z szynką pokrojoną w kawaleczki? tego mam najwięcej i zero pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polotykop
gulasz,mielone,pulpety do ziemniaków i mięsne kuleczki do zupy,bitki z cebula i grzybami mielonymi,roladki z ogórkiem kiszonym lub boczkiem i cebulką,lub pieczarkami lub marchewką i cebulką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×