Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamama27

jak to jest z tym vat'em

Polecane posty

Gość mamama27

kto go płaci a kto nie - jak jest w przypadku sprzedaży w sieci? lepiej być vat'owcem czy nie - i jak to jest: mam cene w hurcie netto - dorzucam vat - mam cene hurową brutto - dorzucam swoją marże i ma cene detaliczną brutto? czy dodaje coś do tego jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddd123
Standardowy tekst z jakim spotkałam się w tej kwestii to "Jeśli firma ma duże koszty, to się opłaca, jeśli nie - to się nie opłaca" w sprzedaży internetowej nie opłaca się - moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knnmnm
Jeśli firma ma duże koszty, to się opłaca, jeśli nie - to się nie opłaca koszty samemu sobie można zwiększać wrzucając coś w nie na przykład chcesz kupić samochód na firmę więc możesz go kupić z zysków firmy zysk = dochód - koszty lub kupić go z kosztów firmy. wydaje się to bez znaczenia czy kupisz go z zysków lub z kosztów ale od zysku musisz zapłacić podatek a koszty są zwolnione od podatku. kupując auto z zysków najpierw musisz zapłacić podatek dochodowy ( 19% podatek od pieniędzy "z zysków"), kupując auto " z kosztów" jesteś zwolniona z 23% podatku. jeśli samochód kosztuje 40 tyś zł to: - kupując go "z kosztów" płacisz za niego 30800zł - kupując go z zysków (zakładamy że po opodatkowaniu masz 40k) płacisz za to auto 49 000zł w koszty można wrzucić wszystko co służy do prowadzenia biznesu: samochód, benzyne, ubezpieczenia, lokal, opłaty za prąd, własne mieszkanie itd. zapytaj się swojej księgowej co można wrzucić w koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×