Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ellenaaa

Makaron z łososiem jak zrobić ?

Polecane posty

Gość Ellenaaa

Znacie jakiś sprawdzony przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam jeden
Ja robię sos z wędzonym łososiem, nie wiem czy chodzi czy o świeżego, czy o wędzonego? Czerwoną paprykę opiekam w piekarniku, zdejmuję skórę, miksuję z czosnkiem, wrzucam do garnka (takiego nieprzywierającego najlepiej), wlewam śmietanę (ja akurat daję 12% piątnicę, gęstą), mieszam, chwilę gotuję na małym ogniu, żeby się odparowało trochę, na koniec wrzucam pokrojonego wędzonego łososia (100 g łososia na mały pojemniczek tej śmietany i jedną dużą paprykę), trzymam chwilę na gazie, żeby losoś się zagrzał, po czym kładę sos na makaron, posypuję natką lub koperkiem i parmezanem. Do tego białe wino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zrobila tak: jezeli ten losos jest surowy, to go najpierw upiecz, ew. usmaz (z oliwa, sola, pieprzm i innymi lubianymi przyprawami, np. moze byc czosnek, bazylia, koperek, pietruszka ...) sos: na patelni podgrze oliwe z maslem, tak po lyzce. dodaj kawalki lososia, podgrzej. zalej to slodka smietanka 30*, wrzuc 1-2 luzki kaparow albo czarnych oliwek (najlepiej pokrojonych w krazki, ladnie wyglada ...) na 2 porcje smietanki tak do 1/4 szklanki. na koniec wspyp troche swiezej zieleniny jak masz, np. pietruszka, koperek, bazylia, drobny szczypior ... dla zageszczenia sosu mozesz dodac ze 2 lyzki startego parmezanu lub innego bardzo twardego sera, ale to juz do wyboru, bo np. niektorzy nie lubia polaczenia ryby z serem. w podobny sposob mozna robic szybki sos do makaronu rowniez z inna 'wkladka' np. krewetki, drobno pokrojony kurzy biust, grzyby, inna ryba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie tak, na oliwie z oliwek podsmazam kilka zabkow czosnku, dodaje pomidory z puszki, gotuje az sie zrobi aksamitny sos, potem sole, pieprze i kilka lyzek serka mascarpne i na koniec wrzucam pokrojony w mala kostke losos, gotuje na malym ogniu kilka minut. pod koniec wsypuje kilka listkow swiezej bazylii. pasuje do makaronu rurek. mozna podac posypane serem parmenskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellenaaa
łosoś wędzony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
Ja lubię tak: na patelni podsmażam czosnek na odrobinie oliwy z oliwek, dorzucam do tego wędzonego łososia, mascarpone, odrobinę octu winnego i przyprawy. Proste, szybkie, a naprawdę smaczne! Lubimy też łososia duszonego w białym winie, do którego na końcu dodaje się odrobinę śmietanki, powstaje z tego super sos! Najbardziej smakuje nam łosoś z makaronem pełnoziarnistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazystupidlove
Wrzucam na patelnie, dodaje troche jogurtu naturalnego, dużo przypraw, cebule, czosnek i na chwilę, dosłownie sekundkę, pod koniec smażenia, dorzucam rukolę, mieszam i wcianam z makaronem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×