Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matka mamuska

smoczek- czyli pytania z nim związane

Polecane posty

Gość matka mamuska

Mamuski ,, czy Wy zmieniacie smoczki Waszym pociechom w zalezności od wieku????? bo jak patrze na te przedziały wiekowe to nie wiem czy mam kupować inny czy może zostać ten co ma( oczywiście jest zmieniany co jakiś czas ale chodzi mi o ksztłat) no i drugie pytanie, kiedy najlepiej odzwyczajac od smoka,,słyszałm jak niektóre mamy mówiły, że tłumaczą dzieciom, że piesł zjadł, czyli dziecko jest dośc rzómne,a gdzieś wyczytałam, że już 7 mc dziecko mozna odzwyczaić bo w tedy intersuje się swiatem i łatwo uwagę odwrócic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszorajszymdzniemjest
moj syn jak skonczyl 7 mscy to go dopiero dostal ;) ale kiedy go odstawie od smoczka...nie wiem. Moze sam sie go pozbedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama111
Zmieniałam w zależności od wieku,bo ma wyprofilowany kształt do wielkości buzi w danym wieku.Mówię o tych ortodontycznych .Czytałam,że każde dziecko musi mieć coś dookoła czego kręci się jego "uczuciowy świat".Jedne mają kocyk,inne mamy cyca,jeszcze inne misia czy też smoczka.Nie zabiera się takiej rzeczy nie dając nic w zamian.Smok nie robi aż takich szkód jak np:matka gdy karmi i opiera bezwiednie butlę o szczękę dziecka,czy też ssanie kciuka(tego trudniej oduczyć niż ssania smoka ,a może sobie dziecko kciukiem smoka zastąpić).Moja mała mając ze 2 latka zapomniała wziąć kiedyś smoka do spania,a my nie przypomnieliśmy...i następnej nocy też...i następnej..Nic nie robiliśmy by ją odzwyczaić.Nawet trochę mi było szkoda,bo taki słodziak był z tym smokiem w buźce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co dawać ten
smoczek? Ja swoją córkę na siłe nauczyłam smoczka ale jak będę miała kiedyś drugie dziecko nie zrobie tego po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój 4 miesięczniak ma już 3 smoka... staram się zmieniać po ok miesiącu i zwracam uwagę na przedział wiekowy-teraz ma 2ke. Oczywiście wyprofilowany musi być tak samo- baby-nova na szczescie ma taki sam profil jak nuk- co mnie cieszy bo ostatnio nigdzie nie moglam tej firmy znalezc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×