Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vcdee

CZY MOŻNA WYWAR Z WARZYW UGOTOWAĆ WCZEŚNIEJ ?

Polecane posty

Gość vcdee

Pytam, bo rzadko robię zupy. Jutro mam gości i planuję zrobić zupę, będzie na wywarze z warzyw. Czy mogę go ugotować dziś i przetrzymać w lodówce ? Smak się nie zmieni ? Czy z warzywami też się nic nie stanie ? Bo to będzie zupa krem i chciałabym te ugotowane warzywa również wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka 1234
ja nie lubię zup, wywarów przechowywanych w lodówce. One mają wtedy jednak zmieniony smak. Mrożenie już w ogóle nie wchodzi w rachubę. Może po prostu dzisiaj wieczorem przygotuj sobie warzywa, a jutro z rana ugotuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaolaolaola-
Wywar z warzyw gotuję się chwilę 15- 20 minut. Masz świeże i pachnące. Lepiej sobie obierz warzywa wcześniej, a potem tylko je ugotuj :) To naprawdę chwilka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli ma to być zupa krem to
mam rozumieć, że warzywa gotowane będą zmiksowane w zupie? Więc tak jak radzi osoba wyżej, obierz warzywa dzień wczesniej, pokroj na mniejsze kawalki a juto ugotujesz, to jest chwila, warzywa same sie gotuja a Ty w tym czasie masz czas dla siebie, pozniej zmiksowac i zupa gotowa ;) Z reszta dzisiaj chcesz zupe ugotowac a jutro zmiksowac? zupa to nie bigos, najlepsza swieza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcdee
Dzięki. Tak zrobiłam, obrałam już warzywa i jutro je ugotuję. To ma być krem z soczewicy która też musi się ugotować, a właściwie rozgotować, potem to zblenduję i podam z grzankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×