Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ceniąca dobre przepisy

temat dla kaci,w którym będzie dzieliła się przepisamy:)

Polecane posty

Gość ceniąca dobre przepisy

Bardzo cenię przepisy i porady kacii i proszę by tu je wpisywała,ale tylko te proste i smaczne,marna ze mnie kucharka i z bardzo skomplikowanymi będę miała trudności,by je wypraktykować:):):);p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
no właśnie kaciuu dobrze by było,by twoje przepisy były zgromadzone w jednym miejscu,a nie po różnych topkach,co utrudnia ich odszukanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria.....;
no właśnie!!!!dobry temat założyłaś,lubię kacie i jej przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany :) Nie ja zalozylam ten temat co mozna latwo sprawdzic ale coz jak ktos pisze na pomaranczowo a do tego chwalac to zawsze jest podejrzewany ze sam sobie slodzi , ale coz mentalnosc ludzi z kafe ;) Ja jak najchetniej pomoge ale napiszcie co byscie chcialy :) Pozdrawiam serdecznie i dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceniąca dobre przepisy
Witaj kaciuu na pierwszy ogień wspomóż przepisem na kurczaka pieczonego,niezbyt ostrego w smaku i prostego w wykonaniu,jak już wspomniałam marna ze mnie kucharka - lubię zjeść dobrego kurczaka.Pozdrówka zasyłam i nie przejmuj się wrednymi osobami,jak się temat nie podoba to nie wchodzić tu:p!!!!!!!!!!:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) Kup kuraka podziel na skrzydelk podudzia i palki Dokladniu umyj i osusz Przypraw w g uznania ja preferuje papryka ostra papryka slodka odrobina soli ziolowej i mozesz dac szczypte majeranku. Na blache do pieczenia wysyp sol ok 3/4 cm grubosci wartstwa soli powinna byc jednolita. Poloz na tym kurczaka piecz w 180 stopniach nieco ponad godzine. Skorka jest chrupiaca i rumiana mieso soczyste. Jesli sol przywze od spodu do miesa latwo zeskrobiesz ostrym noze. Nie boj sie kurczak nie bedzie za slony. Pycha i z ziemniaczkami z wody i z piree i z opiekanymi i z ryzem ziolowym i z frytkami i z chlebkiem i z czym tylko chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jesli temat sie utrzyma prosbe bym miala mala jesli oczywiscie mozna. dajcie cynka na topiku chociaz czy smakowalo :) Kaciaa o to bardzo prosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceniąca dobre przepisy
kaciaa - dzięki za przepis,zawsze kupuję kuraka w knajpach,ale one są chemicznie zaprawiane,aż język piecze:p -postanowiłam,że sama będę je przygotowywała,a czy tym sposobem można upiec całego kurczaka?Czy się dopiecze? I jeszcze jedno pytanko czy przyprawiasz mięso trochę wcześnie,tak by się przegryzł smakowo?Jak tak to o ile wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak oczywiscie z emozna ale trzeba piec go bedzie dluzej . ;) Wiesz zalezy owszem mozna przygotowac wczesniej , ale niekoniecznie. Nawet jesli przyprawisz bezposrednio przed pieczeniem zareczam ze bedzie soczysty i aromatyczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wczesniejsze marynowanie to raczej marynuje poledwiczki schab karkowke miesko na spaghetti. Ale np ok 6 godzin wczesniej spokojnie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja rada nie piecz calego kurczaka nie warto o wiele lepsze wychodza skrzydla palki i podudzia Piersi mozesz wykorzystac na multum sposobow wrzuce pare po poludniu a korpusy np na rosol ktory jest znakomita baza do zup i mies np bitkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceniąca dobre przepisy
Dzięki!!!!A jak robisz kapustę kiszoną na ciepło?Czy będzie ona pasować do tego kuraka,bo bym na jutro zrobiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapusty kiszonej na cieplo nie robilam nigdy. wiec tu nie pomoge raczej. Natomiast uzywam jej do pierogow albo miesno-pieczarkowych albo z samych pieczarek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapusta kiszona moim skromnym zdaniem lepiej by pasowala do kurczaka w potrawce. Do takiego pieczonego najczesciej podaje albo ogorki kiszone z cebulka albo mizerie albo pomidory ze smietana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
Cześć dziewczyny:D Ja często robię kapustę kiszoną na ciepło: Kapustę drobno kroję i gotuję ją aż będzie miękka na tarce o grubych oczkach wcieram kilka marchewek,pietruszek i kawałek selera i gotuję do miękkości razem z kapuchą ,odcedzam i studzę.Na patelni smażę dwie duże cebule(na złoty kolor),wrzucam do kapusty i jeszcze smażę ok 1/2 godz.dolewając po trochę wody z gotowania kapusty,by się nie przypaliła,doprawiam pieprzem:). Pod koniec dodaję 1 duży ziemniak utarty na najdrobniejszych oczkach tarki i gotuję jeszcze z 15 minut i dodaję nieco sosiku,który wytwarza się podczas pieczenia mięsa.Taka kapusta jest najlepsza do pieczonych żeberek,golonki ale do kurczaka chyba też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja pieknie dziekuje za przepis :) Na pewno nie omieszkam wykorzystac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
aha jeszcze jedno kapusty nie doprawiaj już solą,sól już jest w kiszonej kapuście,możesz dodać kilka ugotowanych i pokrojonych drobno suszonych grzybów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle z epijackie zeberka do tej kapustki beda pycha :) Ja golonke z chlebkiem najczesciej konsumuje choc dawno nie jadlam. Do kuraka naprawde nie weim..... ale co kto lubi Ja swego czasu jak mialam dni przed szamalam kiszone ogorki maczane w monte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ja spadam do mamy musze jechac....... nie chce ale muszem :D Zajrze pozniejalbo jutro Pozdrawiam Was dziewczynki zycze milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
Dziewczyny,kiedyś w knajpie jadłam pyszne mięsko,chyba karkówkę w z pieczarkami była i sosikiem,ale nie takim ze śmietaną.Próbowałam kilka razy taką zrobić,ale nie wychodziła tak pyszna:(. Właśnie nie wiem,czy piekli ją w całości,czy w plastrach i jak ten cudny sosik robili,taki gęsty,szklisty i przepyszny,do tego były pieczone ziemniak i sałatka z kwaszonych ogórków,kopru i cebuli,no mówię wam miodzio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
No to udanej wizyty!!!!Do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A taka karkowke to chyba wiem jak zrobic...... Musze pomyslec i poszperac ale nie obiecuje...lece......... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wyjde z chalupy :D Co do sosiku Wykorzystaj bulion posiekaj drobniutko cebule biala i pieczarki albo mw plastry albo w kosteczke gotuj na wolnym ogniu czesto mieszajac dopraw sola i pieprzem powinno wystarczyc i taki sosik powinien Ci wyjsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria.....;
Tak zrobione mięsko z sosem pieczarkowym robię TAK: np.karkówkę kroję w plastry,ubijam je i przyprawiam solą i pieprzem,obsmażam z obu stron lekko rumieniąc(najlepsza do tego jest wołowina,cielęcina,ale może też być karkówka):) do obsmażonego mięsa dodaję kilka cebul pokrojonych w drobną kostkę,podlewam bulionem warzywnym i duszę wszystko do miękkości,cebulę rozgniatam widelcem na jednolitą,gładką masę.W osobnym garze duszę pieczarki,pokrojone w pół plasterki(do miękkości),dodaję do reszty i jeszcze 15 minut duszę,nieco dolewając bulionu.Ja dodaję trochę śmietany(kilka łyżek 30%) ale nie ma takiego przymusu,może być bez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawalek schabu bez kosci marynujesz najpierw cala noc w sosie sojowym kilka lyzek soli ziolowej ( niewiele bo sos sojowy jest slony ) majeranku papryce ostrej i szczypcie czabru i pieprzu czarnego zawijasz w folie spozywcza wiazesz mocno nitka aby sie nie przypalilo. doo garnka wlewasz zimna wrecz lodowata wode wsypujesz garsc soli kilka lisci laurowych i kilka ziarenek ziela angielskiego gotujesz jak zacznie wrzec gotujesz 5 minut z zegarkiem w reku i rowniutko na 30 minut wylaczasz czynnosc powtarzasz 3 razy tak samo mozna karczek przyrzadzic i tak na goraco kroisz w grubsze plastry i podajesz np z frytkami czy piree polany goracym sosem chrzanowym do tego pomidor w plasterkach smakowo bajka Tak samo mozna pryrzadzic np karczek :) A co do tego sosiku co pisalam wczoraj odrobine maki dac mozna aby go lekko zagescic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciu a robiłaś...............
kiedyś pieczeń rzymską,taka na chlebek???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
rzymską, z tym że z jajkiem ale może być bez ;) Bardzo prosto się robi i szybko. Mięso z szynki zmieliłam, dodałam 2 ząbki czosnku przeciśnięte, podsmażoną cebulę, sól, pieprz, paprykę słodką, majeranek, łyżeczkę musztardy i jak było za rzadkie to jeszcze wsypalam trochę bułki tartej. Wyrobiłam mięso, połowę ułożyłam równo w keksówce, na to ułożyłam ugotowane jajka i na to drugą połowę mięsa, łyżką połączyłam z boku te 2 połowy mięsa żeby podczas pieczenia się to "skleiło", górę posmarowałam jeszcze cienko musztardą, posypałam majerankiem i piekłam godzinę w 180 stopniach. A i robiłam z niecałego kg mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciu a robiłaś...............
Pani powyżej wielkie dzięki:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daje przepis na cielecinke ktory wlasnie wpisalam na topiku ;) Cielęcine pokroic na cienkie kawałki. Lekko rozklepac. Następnie posypać papryka ostra rozmarynem solą, ziolowa oproszyc mąką i obtoczyc w jajku . jajko mozna lekko przyprswic kilkoma kroplami sosou sojowego lub wochrsterie. Orzechy laskowe bardzo drobno posiekać i panierować w nich kawałki miesa. Smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron. Podawac z piree ziemniaczanym z nutka gruszki. albo z sosem kurkowym albo z sosem serowo-pieczarkowym albo z jakimkolwiek sosem grxybowym moga byc mrozone ja nie Gesslerka na cielecinie mozesz polozyc maslo ( sa takie specjalne wyciskarki ktore nadaja fajne ksztalty lub po prostu zwykly cienki platek ) i posypac albo potartym parmezanem ( uwielbiam ) lub szczypiorkiem l,ub szalotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek bede kombinowala wariacje z salatki Cezara. Jak wykombinuje to wpisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×