Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ceniąca dobre przepisy

temat dla kaci,w którym będzie dzieliła się przepisamy:)

Polecane posty

Na rzymska wobec tego nie daje bo jakas super mila i sympatyczna :) Pani mnie wyreczykla :) Robie za to dziwotwory na kanapki z topiku wladczyni serc oczywiscie je modyfikujac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciu a robiłaś...............
cielęcina wygląda na super,prima sort.We wtorek kupuję i robię z sosem grzybowym,który robię z suszonych,mielonych grzybów leśnych,już mi ślinka cieknie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie tam moje wariacje.... ale dziekuje :) zawsze modyfikuje przepisy ja na ogol robilam z sosem ze swiezych kurek i ze szparagami z przepisu kolegi mojego sp Dziadzia ktory byl kiedys szefem kuchni w knajpie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz bede experymentowac aby zrobic sos serowy z parmezanu gorgonzoli i cheddara albo sera salami.... ciekawe czy mi wyjdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyby lubia ziola moze estragon tymianek lubczyk rozmaryn??? odrobinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciu a robiłaś...............
też poeksperymentuję:o i podam cielęcinkę z kluchami śląskimi,które uwielbiam:) mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kluseczki slaskie z sosikiem ;) ja bede robic bitki ale we wtorek to zrobie z kluskami slaskimi pyszota bedzie do tego pomidorek ze smietana :) a bitki robie tak: Schab bardzo cienko mrozbijam . Przyprawiam sola ziolowa czabrem odrobinka pieprzu bialego i papryka ostra. Obsnmazam na ostrym ogniu. Dosc drobno kroje cebule Do garnka daje maslo rozpuszczam dodaje cebule i przyprswiam odrobinka soli zwyklej i tymianku. Mieszam. Gdy cebula sie zeszkli klade kotlety i dusze na wolnym ogniu. Podlewam nie woda a bulionem. Mniej wiecej w polowie warto dac kilka kropel sosu wochesteire. Na koniec zageszczam maka zmieszana ze smietana i sosem z garczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patent mojego hazbanda. Do jakiegokolwiek sosu dac cwiartke lub osemke drobniutko posiekanego pomidora ;) Pyszotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Proszę bardzo :) Dużo osób pieczeń rzymską robi różnie ale postanowiłam się podzielić jak ja zrobilam :) a bitki czy też inne mięso z sosem i z kluskami śląskimi uwielbiam, do tego modro kapusta i pycha obiad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
a co tam Kacia planuje na święta? :) Jakieś dania popisowe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na siweta pierogi z kapusta i grzybami barszcz czerwony uszka sledzie w smietanie sledzie w oleju rybka smazona I to tyle A dzis sie musze pochwalic zrobilam rosol na korpusie i zeberkach :) Do tego marchew cebula pietruszka por i seler. Z przypraw posypka zielona ziele ang. lisc laurowy lubczyk i sos wochester. Rosolek poezja do bitkow zeby je podlac bedzie idealny ;) Kobietki mykam lulu jutro sie odezwe sciskam mocno i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Witam :) Robiłyście może racuchy z jabłkami? takie z ciasta chyba drożdżowego. Proszę o przepis jak macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuchy robi pyszota moja babcia :) Do pieczenia nie mam talentu :D Jedynie brownies wg mojej modyfikacji szarlotka z pomaranczami i ynamonem i babka piaskowa :D Reszta zero null :) :D Ale jak Wam zalezy w srode bede sie widziala z babunia i wezme od Niej przepis :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
A mi chodzi o takie placki smażone :D Do pieczenia nie mam ręki ani cierpliwości, gotować lubię ale pieczenie słodkości odpada :) Ja ogólnie nie lubię słodkiego ale mężuś lubi więc czasami mu upichcę naleśniki czy pączki i teraz zamarzyły mu się racuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Powinien wytrzymać :D Będę wdzięczna za przepis babuni :p Na jutro planuję fasolkę po bretońsku tak "od biedy" bo nie chcę mi się nic wymyślać, zwłaszcza że chora jestem. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam taka fasolke na chybcika Dalam fasole z puszki drobmo posiekana kielbase torunsa boczek wedzony troszke koncentratu drobno posiekane pomidory sol pieprz i ostra papryke wyszla meksykanska fasolka po bretonsku ale pyyyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Ja robię prawie identycznie z tym, że mam już namoczoną fasolę jaś więc dłużej się będzie gotować ale już to przeżyję jakoś :) Daję jeszcze obowiązkowo marchewkę, pietruszkę i ząbek czosnku no i jeszcze dużo majeranku :) A napiszę co ostatnio wykombinowałam na kolację ale to dla tych nieodchudzających się :p Miałam sporo makaronu świderki z obiadu. Kiełbasę pokroiłam w drobną kostkę, podsmażyłam, do tego dodałam koncentrat pomidorowy i razem z kiełbasą dalej smażyłam, na sam koniec makaron, wymieszałam, dodałam zioła prowansalskie i oregano, sol i pieprz, podałam to posypane serem żółtym. Danie w chwilę zrobione a jako, że szkoda mi było makaronu bo sporo go zostało a następnego dnia planowałam coś innego to wykorzystałam go na kolację :) Na wieczór trochę za ciężkie ale od czasu do czasu można sobie pozwolić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Tak poza tym pominęłam Twój wpis o daniach na święta :p My też nie szalejemy bo święta spędzamy we dwoje więc kolacja wigilijna to taka bez szału, kto by to wszystko zjadł :D A na pozostałe dni świąt przygotowujesz coś specjalnego? My zapewne w drugi dzień świąt będziemy mieli gości więc szukam pomysłu na coś fajnego ;) Zazwyczaj piekłam schab ze śliwką a później był barszcz z krokietami. Do tego wiadomo sałatki... Może czas na coś nowego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wkleilam :) Zrob sosik chrzanowy na zimno badz na goraco Schab ten idealny jet tez na zimno na kanapki albo do polmiska wedlin :) Ja robie sosik chrzanowy tak :) Ucieram multum chrzanu mieszam ze smietana do zup i sosow podgrxzewam na wolnym ogniu mieszajc caly czas. Do tego soczek z 1/2 cytryny troszke cukru i szczypta soli :) Mozesz tez zrobic sos sliwkowy ale przyznam szczerze nie robilam nigdy wiec tez do Babuni musze o rade sie zwrocic :) Poza tym ja dale salatke z kielbaski jajek na twardo makaronu ostrego sera zoltego i kiszonego ogorka :) Do tego sol pieprz ziola :) W rode bede robic salatke zecara wedle moih udziwnien wiec podziele sie wrazeniami ;) Moge dac przepis na pierozki w wersji wegetarianskiej ale nie wiem czy chcecie to raz a dwa mowie uczciwie zawsze je podpiekalam siwzych ( tzn prosto z wody nigdy nie jadlam ) wiec jakby co dajcie cynka :) Suoper z Was kobietki ciesze sie ze moge pomoc ale nie przeceniajcie prosze moich umiejetnosci. Zwykla ze mnie kucharka nowicjuszka moim guru jest Ramsay ;) Ale dziekuje za wszystkie cieple slowa :) Kochane jestescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz dawno wyrzucilam
A ten schab ma się w folii spożywczej gotować??? Nie wychodzi suchy? a ten liść laurowy w wodzie i ziele jak "przejdzie" do schabu w folii? Takie głupie pytania ale nigdy nie eksperymentowałam z takim daniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko super przejdzie. Moja rada po ugotowaniu poczekac chwilke minut wszystko stezeje wokol schabu utworzy sie galaretka delikatna :) Naprawde to jest pyszotka :) Ja dzis ugotowanych ogladalam kusza mnie te placki z poledwiczka wieprzowa ale dam z sosikiem wlasnym albo z.... no wlasnie nie wiem jak wymysle napisze :D Oki slonca moje hazband w skyrima grac chce a ja z Nim. odezwe sie raczej jutro :) Sciskam was mocno buziaki i teczowych snow :) Okolo weekendu dam kilka przepisow na kurze cyce u mnie w mig schodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Ten wyżej post był mój :D Dziękuję, muszę koniecznie wypróbować, nawet wcześniej niż przed świętami :p Ugotowanych oglądałam wczoraj i też zainteresowały mnie placki z polędwiczką :) Jak coś wymyślisz wcześniej to daj znać :) Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaj Kaciaa :)
O Kacia ma swój temat, super. Kaciaa - jakich noży używasz? Tyle gotujesz to pewnie masz jakieś dobre sprawdzone? Napisz proszę jak możesz, bo jestem na etapie poszukiwania nowych noży i już się tyle naoglądałam w googlach, że nic już nie wiem. Chodzi mi głównie o noże do mięsa, ryb i warzyw. Do serów i pieczywa mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś chciał przepis
Ktoś chciał przepis na placki z jabłkami -ja robię tak -ciasto jak na nalesniki tylko bardziej gęste (mleko ,jajko ,sól ,mąka ).Jabłka albo kroję w plastry(wycinam ogryzek i wychodzą koła z dziurką ) -maczam w cieście i smażę na oleju lub trę na tarce i mieszam z ciastem.Podaję posypane cukrem z wanilią i polane smietaną.Do ciasta mozna dodać odrobinę proszku do pieczenia i smażyć na małym ogniu na początku pod przykryciem (urosną większe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kaciaa>>>>>> zaskocze Cie :) Nie mam zadnych specjalnych nozy ani garnkow anic nic w tym stylu :) Noze ostrze albo ostrzalka do nozy jakie mialy jeszcze nasze mamy i babcie albo moj maz ostrzy :) Nie uzywam veget kostek ucharkow bulionetek :) Aczkolwiek przyznaje uzywam przyprawy do skrzydelek pikantnej kamis *( sporadycznie ) Po prostu lubie experymenty i to wszystko :) Jutro na bat beda bitki z kluskami slaskimi :) uwielbiam :) Preferuje w kuchni cebule czosnek siweze i suszone ziola :) Ja nawet sie nie spodziewalam ze wlasnego tematu sie doczekam i ktos go zalozy ;) To sa takie tam moje proby mniej i bardziej udane :) Myslalam zeby zrobic ta poledwiczke w sosie serowym z pikantnymi plackami ziemniaczanymi z odrobina piree ziemniaczanego z dodatkiem jabluszka i tymianku :) Spodziewam siem gosci na weekend to napisze czy zdalo egzamin ;) Poki co przepis na przystawke ktora jeszcze nigdy mnie nie zawiodla ktora wszyscy uwielbiaja :) potrzebna nam bagietka , 3 zabki czosnku serek wiejski cytryna szczypta soli losos wedzony Bagietke kroimy na dluzsze kromki smarujemy maslem z posiekanymi zabkami czosnku :) i szczypta soli. Serek wiejski odsaczamy doprawiamy odrobina oregano lub ziol prowansalskich. Smarujemy przypieczona bagietke ukladamy na tym plastry lososia wedzonego leciutko kropimy sokiem z cytryny. podajemy na lisciu zilonej salatki na wierzch mozemy dac cieniusuenki plasterek pomidorka :) Roboty max minut 10 a walory smakowe ;) poezja :) Ok lece spac jutro nie wiem czy dam rade zajrzec mam mega ciezli dzien :) W srode po poludniu bede na bank od ok 15 i zapraszam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze moze Was zainteresuje dziewczyny :) Pierozki szpinakowo-serowe posypane orxechami Ciasto na pierogi jak zrobic wiecie Szpinak podsmazam na masle delikatnie sole daje 2-4 zabki czosnku :) Szpinak oczywista drobno pokrojony :0 delikatnie sole pieprze ( pieprz bialy niby tylko do ryb ale.... ) do tego dodaje drobniutko posiekana gorgonzole. Mozna tez zrobic z niej sosik serowy ale to raczej jako polewa :) mieszam do chwilimuzyskania jednolitej konsystencji. Potem normalnie ciasto walkuje mieszam nadziewanm sklejam gotuje w lekko osolonejn wodzie. Podaje posypane lekko uprazonymi na sucjej patelni orzechami laskowymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×