Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ceniąca dobre przepisy

temat dla kaci,w którym będzie dzieliła się przepisamy:)

Polecane posty

Kaciu, ja mam głupie pytanie - czy spotkalaś się już ze świeżą kolendrą? Bo w przepisie miałam łyżkę posiekanej kolendry, a jakoś trudno mi wyobrazić sobie te kulki posiekane. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię łososia bardzo!
Świeża kolendra teoretycznie jest dostępna w marketach przez cały rok, w doniczkach tam gdzie zioła. Choć często jest też tak, że nie ma nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raz kupilam w Krakowie i uzylam do zupy tajskiej U mnie w miescie nie ma niestety. A przynajmniej ja nie widzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Dziękuję za przepis na te placki :) chodziło mi jednak o coś innego bo te jabłka miały być starte i wymieszane z tym ciastem ale mimo tego z przepisu skorzystam bo takich jabłek w cieście naleśnikowym jeszcze nie próbowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez nie widziałam nigdy świeżej kolendry w markecie. :( Poszukam moze na wystawie kwiatów, bo ostatnio był tam duzy wybór ziół. Ale to dopiero na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
Przepis na racuchy z jabłkami wrzucę :) Ok pół litra mleka letniego 1 małe opakowanie cukru waniliowego 3- łyżki cukru 5 dkg drożdży 1 jajko,2 żółtka mąki tle by ciasto było trochę bardziej gęste niż na naleśniki(takie jak gęsta śmietana) 2 jabłka utarte na tarce o grubych oczkach! Drożdże rozetrzeć z 1 łyżką cukru,jak staną się płynne,dodać do miski z mlekiem,dodać resztę cukru i cukier waniliowy,następnie dodać jajka i ciągle miksować dodając partiami mąkę,aż ciasto będzie odpowiednio gęste,dodać starte jabłka,miskę przykryć ściereczką i zostawić na ok. 30 -40 minut w ciepłe miejsce,aż ciasto podwoi swoją objętość.Po tym czasie racuchy smażyć na złoty kolor z obu stron na mocno rozgrzanym tłuszczu(oleju).Przestudzone popudrować cukrem pudrem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewo, 33 szkoda , ze masz
kaciaa, a Ty robilas kiedykolwiek poledwiczki wieprzowe w sosie z gorgonzolla??? Jesli tak to plis, zapodaj przepis kochana . 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię łososia bardzo!
Dziś byłam w leclercu i faktycznie nie było kolendry, ona jest tak jakoś falami - raz jest zatrzęsienie, a potem przez jakiś czas nie ma nigdzie i strasznie mnie to denerwuje, bo uwielbiam kolendrę i mogłabym ją jeść z wieloma rzeczami. No nic, obym tylko nie musiała czekać do wiosny :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) No ba pewnie ze robilam to moje ukochane danie a wlasciwie jedno z ukochanych Poledwiczki pluczesz rozbijasz dlonia i marynujesz ( sos sojowy odrobina oliwy sol ziolowa szczypya lubczyku szczypta papryki ostrej ) Smazysz krotko na srednim ogniu. SOS GORGONZOLA Na wolniutkim ogniu rozgrzewasz smietane do zup i sosow ( preferuje laciata ) i wkruszasz gorgoznole mieszasz caly czas aby sie nie przypalilo. Sosik nie powinien byc za gesty. Mozesz dodac drobniutko posiekany lub wycisniety przez praske zabek czosnku i ewentualnie naprawde szczypte soli. takie danie to 20 minut roboty max. Dobrze by b bylo gdyby poledwiczki posiedzialy w tej marynacie w lodowce cala noc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciaa, a te poledwiczki to smazysz w calosci, czy w plastrach/stekach? chyba w koncu (bo czytam juz o tych twoich poledwiczkach z gorgonzola od miesiecy) zrobie ten smakolyk, bo poledwiczki wypadnie mi w ten weekend przyrzadzac :) z czym to pasuje podac? z kasza jeczmienna mogloby byc, czy raczej z czyms delikatniejszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szimmery
kaciulku załóż konto na garnku, gotujesz takie wspaniałosci, że fajnie by było pooglądać twoje specjały na fotkach. Co o tym myslisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preferuje plastry koncmaze :) Z gorgonzola sa pycha dzis robie z piree i konfitura cebulowa. Co to konta na garnku nie mam teraz na to zupelnie czasu moze kiedys ale dziekuje serdecznie :) Dziewczyny przepraszam nie bylam u Babuni. Moze w tym tyg bede mam nawal zajec :) Wtedy dam tez przepis na pyzy pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do podania kinczito polecam z piree smietana maselko im odrobina gruszki bez skorki startej na tarce sproboj tak. Mnie i mojej rodzince i wszystkim smakuje. A sery plesniowe gruszke lubia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preferuje plastry koncmaze kochane mialo byc radwo ledwo na slipka patrze przepraszam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szimmery
kaciulku, ale to minutka roboty, tylko podajesz nika i hasło i gotowe. a fotki bedziesz wstawiac, jak bedziesz miała czas. tutaj masz adres garnka http://www.garnek.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szinmery ok ;) Obiecuje ze w weekend postaram sie chwilke znalezc. Zagladaj prosze na ten topik. Sprawe usuniecia zarowno twojego jak i mojego postu zglosilam na smietnik do redakcji kafe. Zajrzyj prosze i oblukaj co napisalam ;) a DZIS POLEDWICZKI W SOSIE CEBULOWYM MARYNOWANE W ZIOLACH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
Dziękuję za przepis na racuchy 🌼 Tak się mężusiowi chciało a tu bum, dzisiaj u lekarza był i ma refluks żołądka i nici z jedzenia smażonego :( Kaciu tak wszędzie zachwalasz te polędwiczki, że kurcze muszę spróbować :D Z czym to najlepiej podać? ziemniaki? ryż? jaka surówkę do tego preferujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj robiłam pieczeń
a już doczytałam, że z ziemniakami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. uczciwie przyznam ze pomysl z gruszka sciagnelam od ramsaya ;) Co do surowki preferuje pomidory posiekane w kostek z odrobina bazylii soli i smietany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szimmery
baardzo dobrze napisałaś, tylko że to chyba walka z wiatrakami:( na erotycznym było kilka osób które walczyły z modkami min.innymi niejaki bywalec-moze slyszałas o nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szimmery
ok bede zagladac, jak sie zalogujesz to wstaw linka do garnka w stopke🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szimmery
właśnie przeczytałam Twoją wiadomość na tamtym topiku:) pozdrawiam serdecznie i pisz pisz jak najwiecej, moze dzięki takim osóbką jak TY coś się tutaj zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciu, dziekuje za porade w sprawie gruszkowych ziemniakow do poledwiczek :) bosz, jaka ja mam skleroze :D jak napisalas o tej gruszce, to przypomnialo mi sie, ze juz kiedys o tym wspominalas i jak to faktycznie gruszka do serow typu gorgonzola, bleu itd. ;) a propos tematu o paczkach :o no wlasnie! 😠 nawet nie napisze co ;) ;) ale jak chcesz, to sie domysl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczita to ja dxiekuje ze Ty pytasz o porade. :) A serowe fonduu z gruszkami jablkami opiekanym mieskiem??? ;) Poezja :) Co do paczki.... mysle ze rozumiemy sie bez slow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to git :) a teraz ciekawe, czy postacie z' komisji sledczej' dadza nam satysfakcje i zaczna sie jakies insynuacje ;) jak nie, to jeszcze lepiej. ps. wyobrazam sobie takie fondue ;) i dobrze, ze jestem za leniwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koncita A fondue z np cheddara gorgonzoli parmezanu i nsera salami?? Podlane bialym wytrawnym winem kieliszeczkiem wisnioweczki zabkiem czosnku odrobina galki muszkatulowej i szczypta ziol?? Maczan w tym podpiekana bagietka losos wedzony grillowana poledwiczki winogrona orzechy twarde jablka???? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :D napisalm na smietniku post do modkow :D Zajrzyjcie jesli chcecie :) Lece lulu pozdrawiam serdecznie. Zanioslam godzinke temu kumpeli do pracy te polewdiwczki z piree i ziemniaczkami z gruszka. Nie chwale sie ale talerz wylizala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciu, jeszcze jedno pytanko odnośnie twojego pierwszego przepisu na kurczaka w soli. Chciałam wczoraj zrobić i zaczęłam się zastanawiac czy tej soli ma być 3/4 cm czyli 7,5 mm czy 3-4 cm. Żadna wersja mi nie pasowała. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×