Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomozcie gapie, prosze

sliwki wedzone pomocy

Polecane posty

Gość pomozcie gapie, prosze

sluchajcie, poratujcie mnie swoja wiedza! kupilam na bazarku sliwki - myslalam ze to sa suszone, facecik mi ladnie zapakowal, ja kupilam jeszcze pare rzeczy i polecialam do domu bardzo szczesliwa, bo uwielbiam suszone owoce. wpadam do domu, mysle sobie ze zjem sobie pyszna sliweczke, otwieram paczke...a tu sie okazuje ze to sliwki wedzone. jestem taka gapa, ze nie zauwazylam tego przy kupowaniu! nie lubie wedzonych produktow, a mam tego calkiem sporo- podpowiedzcie mi co moge z tymi nieszczesnymi sliwkami zrobic? do czego je wykorzystac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgj,nhjk,,
np. do mięs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wędzone śliwki są niezbędnym
dodatkiem do bigosu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie gapie, prosze
a moze jakis sos? tylko co dodac, zeby nie bylo az tak bardzo czuc smaku wedzonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie gapie, prosze
a duzo sie tego daje do bigosu? bo mi chyba wystarczy na 70 kg kapusty ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darka113
Możesz je dodać do jabłecznika...no ze śliwkami to będzie teraz śliwecznik :D. Zamiast jabłek dodaj śliwki(możesz je utrzeć na tarce lub dodać w całości)niech to będzie z dużą ilością cynamonu i szczyptą(dosłownie jakieś 8 ziarenek)imbiru,chyba że jesteś smakoszem imbiru to dodaj więcej.Mam nadzieję że mój "śliwecznik" ci pomoże. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wędzone śliwki są niezbędnym
no nie, do bigosu to kilka:) Pozostaje Ci zrobić śliwowicę z wędzonych śliwek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Sos jak nabardziej, ja robię to tak, ze pieke miesko razem ze śliwkami, potem ten sos co wytworzy sie w czasie pieczenia(zbieram maksymalnie tłuszcz z wierzchu) miksuję, czasem dodaję sok pomarańczowy ew. przyprawiam do smaku. Sliwki wędzone uzywam do ciasta, zobacz w googlach przepis na mazurek ze śliwkami -jest boski. Mozna tez zapiec z boczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz do bigosu Albo nadziac nimi schab albo zrobic sos sliwkowy Dodac do ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliwki wędzone
należy przed użyciem wymoczyć w ciepłej wodzie i dobrze osączyć, można także je jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×