Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chinka_i_ja

Co to za robale?

Polecane posty

Gość chinka_i_ja

W nowym mieszkaniu (w bloku, po remoncie) zauważyłam pojawiające się robaki. W pierwszym momencie przestraszyłam się, że to prusaki, ale po przyjrzeniu się raczej chodzi o inny "gatunek". Przede wszystkim, nie ma czułków, jest mały (poniżej 1cm), ale może małe prusaki nie mają czułków? Ma skrzydełka, z zewnątrz brązowo-czarny, jakby w paski, ma 6 odnóży. Przed blokami i pomiędzy jest wiele drzew, park, więc sobie gdybam, że to stamtąd przylatują do mieszkania, ale czy o tej porze roku to możliwe? Niestety, nie wkleję zdjęcia, bo z komórki nie dało się zrobić na tyle wyraźnego, żeby można rozpoznać okaza. Może ktoś coś zasugeruje, bo nie chcę mieszkać razem z robalami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Kiedy są najbardziej aktywne? Czy wieczorem? Jak reagują na światło? Czy w dzień też się przechadzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinka_i_ja
Nie przechadzają się, raczej "siedzą" w miejscu, tylko pojedyncze okazy jak do tej pory znalazłam. Były na parapecie i w łazience (na ściance kabiny). Nie uciekają, nie wyglądają jak typowe prusaki, które do tej pory widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×