Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Monal

Aromaterapia

Polecane posty

Gość Monal

Witam wszystkich, Od jakiegoś czasu ogólnie moje samopoczucie jest słabe. Nie chodzi o to, że coś mi dolega, ale wciąż czuję się przybita, zmęczona, apatyczna. Często jestem senna i poddenerwowana. Sądzę, że to może być wynik przepracowania. Mam ostatnio wiele na głowie. Moja pani doktor poleciła mi aromaterapię. Podobno każdy zapach posiada jakieś właściwości i są na rynku specjalne olejki zapachowe, które można stosować w domu. Nie wierzę jednak, by zapach mógł mi pomóc. Czy ktoś z Was miał już do czynienia z aromaterapią? Gdzie szukać takich olejków, czy są drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia_Z
Z tego co się orientuję aromaterapia jest dobrą metodą "samoleczenia" z stanach depresyjnych, zmęczenia i ospałości, więc słusznie Twoja doktor założyła, że jeśli nic szczególnego Ci nie dolega - to skup się na relaksie i aromaterapii. Z takich dobrych źródeł mogę Ci polecić serię dr'a Beta i ojeki: mięta pieprzowa, rozmaryn, Vapomix - łagodzą zmęczenie, ociężałość umysłową i napięcie nerwowe. Mają piękne zapachy, można je ze sobą łączyć nie przekraczając dawek. Jeśli zastosujesz je w kominku aromaterapeutycznym na podgrzewacze świeczkowe - to dawka nie powinna przekraczać 15 kropel wszystkich olejków w naczyniu z wodą. Sama stosuję tę metodę od kilku lat już i czuję się o niebo lepiej. Dlatego z czystym sumieniem mogę potwierdzić ich działanie. Ich cena jest niewielka - ok. 10 zł za olejek (bardzo wydajny - wystarczy na bardzo długo) a w zestawach kupisz o wiele taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadzikM
Świetnie, że ten temat pojawił się na forum. Do tej pory używałam kilku ulubionych zapachów w specjalnym kominku lub dodawałam kilka kropel do nawilżacza powietrza (takiego zawieszonego na kaloryferze), ale nie wiedziałam, że może mieć to wpływ na moje samopoczucie nawet :). Gdzie mogę sprawdzić które zapachy na co wpływają? Podrzućcie jakiś link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia_Z
MadzikM, źródeł jest w sieci bardzo wiele. Znajdziesz je choćby na stronie drBeta w sekcji "Jakie olejki na jakie schorzenia?" - sama z tego korzystam. Jest tam wszystko dobrze rozpisane. Powodzenia! Daj znać, jakie wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola34
Fajny temat! Ja osobiście również stosuję te olejki, ale jako afrodyzjaki :). Kilka lat po ślubie pojawił się u mnie problem z brakiem namiętności i pożądania. Trafiłam na artykuł o aromaterapeutycznych afrodyzjakach i spróbowałam. Najbardziej zadowolony z mojego pomysłu jest chyba mój mąż :). Gdyby kogoś interesowało - to z serii Dr Beta olejki o tych właściwościach to: rozmaryn, koper włoski, sandałowy, różany i goździkowy. Szczerze polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1234
Polecam aromaterapię! Dzięki olejkom, można się wyleczyć z wielu chorób i dolegliwości. Ja najczęściej stosuję olejek geraniowy dr Beta. Jest rewelacyjny! Na dodatek jest bardzo wydajny. Mam do tego specjalny kominek :0 Super sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika2325
Aromaterapia jest rewelacyjne, od dawna używam olejków nie tylko jako aromatow zapachowych ale do masaży czy kąpieli. Ostatnio Zakochalam sie w zapachu cappucino;)jak ktos lubi ten temat to zapraszam do swojego sklepu www.beyondbeauty.aromagroup.pl na pewno każdy znajdzie coś dla siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_G
Ja zdecydowanie preferuję zapachy cytrusowe, orzeźwiające i bardzo odświeżające, dlatego jestem ogromną zwolenniczką olejku pomarańczowego, eukaliptusowego oraz z drzewa herbacianego. Także robię zakupy u "dr Beta", ponieważ mają najlepszy i najbardziej przekrojowy wybór olejków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijghb
Uwielbiam olejek lawendowy, do kąpieli 8 kropel, pełen relaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aromaterapia jest praktyka stosowania lotnych olejów roślinnych, w tym olejków eterycznych , dla psychicznego i fizycznego samopoczucia. Olejki eteryczne, czysty Istotą rośliny stwierdzono zapewniają korzyści zarówno psychologicznych i fizycznych, gdy są stosowane prawidłowo i bezpiecznie. W Olejki Profili naftowej szczegóły okoliczne ponad 90 olejków eterycznych. absoluty , CO2s i hydrosols są również powszechnie wykorzystywane w aromaterapii. Mimo, olejki eteryczne, ekstrakty CO2 i absoluty są destylowane różnymi metodami, termin olejek jest czasami używane jako określenie zbiorcze na wszystkie naturalne, aromatyczne, lotne, oleje roślinne, w tym CO2s i absolutu. Oprócz olejków eterycznych, aromaterapia zachęca do korzystania z innych naturalnych składników, w tym uzupełniających tłoczone na zimno oleje roślinne, wosk jojoba (płyn), hydrozole, ziół, mleka w proszku, soli morskich, cukry (złuszczający), iłów i mułów. Produkty zawierające składniki syntetyczne są źle widziane w holistycznej aromaterapii. Ważne jest, aby zauważyć, że olejki zapachowe znane również jako olejki aromatyczne (i zazwyczaj oznaczona jako "zapach" na etykiecie składnika) nie są tak samo jak olejki eteryczne. Olejki zapachowe i olejki zapachowe zawierają syntetycznych substancji chemicznych i nie zapewniają korzyści terapeutyczne olejków eterycznych. Buyer Beware: Stany Zjednoczone nie reguluje wykorzystanie aromaterapii słowo na opakowaniu produktu, oznakowaniu lub w reklamie produktu, więc każdy produkt może być sprzedawany jako produkt odpowiedni do aromaterapii. Istnieje sporo produktów na rynku, które zawierają nienaturalne składniki, w tym olejów zapachowych i twierdzą, że są aromaterapeutyczny. Ważne jest, aby spojrzeć na etykietę składnika podczas poszukiwania prawdziwych produktów do aromaterapii. Ponadto należy zachować ostrożność z zastrzeżeń marketingowych Członkowskim produkt jest "Made z olejkami eterycznymi" lub "Wykonane z naturalnych składników." Takie twierdzenia nie stwierdzić, że produkt ten został wykonany jedynie z substancją (-ów) określonego. Takie produkty mogą zawierać ciężkie proporcje syntetycznych olejów zapachowych i zawierać tylko ilość minut olejku, aby po prostu być w stanie wyznawać "Made z olejkami eterycznymi" roszczenia. Nie pozwól fałszywe Marketing Hype straszyć od korzyści holistyczne aromaterapii. Poprzez zbadanie AromaWeb i inne zasoby do aromaterapii, można dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać tylko kilka olejków eterycznych i rozpocząć zyskuje korzyści z aromaterapią. Jeśli zdajesz sobie sprawę, przytrzymaj jeszcze głębsze zainteresowanie, można nauczyć się robić własne produkty i kontrolować dokładnie składniki zawarte w własnych produktów firmy osobista aromaterapii. Nie wszystkie produkty gotowe z oznakowaniem aromaterapii Aromaterapia słowa są czyste i naturalne. Produkty, które zawierają sztucznych składników nie dostarczają prawdziwych aromaterapii korzyści. W najgorszym wypadku, stanowią one żadnych korzyści lub być szkodliwe. W najlepszym przypadku, stanowią one tylko część korzyśc***produkty naturalne zasilającego. Kupujący szukają prawdziwych produktów do aromaterapii należy spojrzeć na etykietę składnika, aby upewnić się, że produkt nie zawiera olejów zapachowych lub unpure komponenty (chemicznych). Ogólna zasada-of-kciuka jest, aby uważać na produkty, które nie wymieniają swoich składników i tych, które nie pochwalić czyste olejki eteryczne (poszukaj produktów, które zawierają czyste olejki eteryczne na ich liście składników i unikać tych, które mają takie słowa zapach). Należy jednak pamiętać, jest to, że niektórzy sprzedawcy z dobrej jakości mieszanek aromaterapii nie wymienić ich składników, ponieważ obawiają się, że inni mogą kopiować ich tworzenia. Prosząc sprzedawcę więcej o mieszanki, i słuchając, jak reagują, trzeba mieć lepsze wyobrażenie o jakości mieszanki sprzedawanych. Dobre dostawcy powinni być szczęśliwi, aby zapewnić Państwu listę składników. Oni rozumieją, że niektóre osoby muszą unikać szczególności oleje z powodu www.aromaterapia.medicaltrainings.pl problemów zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dytkaa
Fajna sprawa, ale ja idę bardziej w stronę świeczek ;) zwłaszcza, że natrafiłam na bardzo fajny sklep internetowy Goodies.pl. : http://www.goodies.pl/101-swiece-zapachowe Można w nim zamówić wszelkiego rodzaju świece zapachowe marki Yankee Candle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście najlepiej mi odpowiadaja olejki dr Beta.Ładne maja też swoje kompozycje miksów na różne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na takie zabiegi chodze regularnie tutja www.bsmira.com i jak najbardziej moge polecic, neisamowity relaks oraz wyciszenie organizmu, dokladnie to chyba czego Ci trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie mozna sobie przeciez samemu takie olejki kupic, ja zawsze kupuje u www.profarm.com.pl pozniej juz wszystko w twoich rekach, zdecydowanie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antwerpia7777
Jest cała seria magicznych olejków od Alqvimia. Mój ulubiony to grejpfrutowy, ale używam też z czarnego pieprzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dłuższego czasu inetersuję się kosmetykami naturalnymi. Zaczęło się od olejków. A później w prezencie dostałam książkę https://www.ecofanaberia.pl/pl/p/Vademecum-Olejkow-Eterycznych-i-Aromaterapii/599 i przepadłam. Uwielbiam olejki i uwielbiam napawać się ich zapachem. Ale do rzeczy. W książce tej jest rozdział m.in. dla pracującego mężczyzny i dla pracującej kobiety. I tutaj jest podrozdział STRES. Są różne rodzaje stresu, np. środowiskowy, chemiczny, fizyczny, psychiczny czy emocjonalny. Każdy z nich się różni. I na każdy polecane są różne olejki. W Polsce aromaterapia nie jest aż tak rozpowszechniona jak w innych krajach, ale jeśli już ktoś spróboawał olejków to zrozumiał, że one na prawdę działają. Więc polecam książkę, bo ona wiele wyjaśnia. W większości przyzpadków powtarza się olejek geranium, lawenda. Pomarańcza bergamota, grapefruit i drzewo różane są środkami przeciwdepresyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antwerpia7777 wspomniała Alqvimię. Jestem zakochana w ich olejkach :) http://www.alqvimia.pl/ Niestety ceny niektórych zwalają mnie z nóg, więc szukam innych, naturalnych. Np. Balm Balm, Essential Care, So Bio, Alva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko należy pamiętać, aby olejki eteryczne były naturalne, najlepiej z certyfikatem. Organiczne. 100%. BIO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ezilka
Zerknijcie sobie koniecznie tutaj http://www.cocolita.pl/yankee-candle . Można tam bowiem zakupić zapachowy wosk. Super się sprawdza. Wystarczy wosk należy umieści w misce kominka i podgrzać neutralną świecą. Są tam różne zapachy do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli chodzi o aromaterapie to smialo moge polecic firme www.bsmira.com naprawde swietnie robia te wszystkie zabiegi z oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stosuje te metode już od jakiegos czasu i to naprawde dziala bardzo pozytywnie, olejki kupuje tutaj www.sklep.profarm.com.pl bardzo Duzy wybor i atrakcyjne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to naprawde poprawia samopoczucie i ogolne zdrowie, osobiście uzywam olejkow od www.sklep.profarm.com.pl i jak najbardziej mogę je polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara008
Na wszystko najlepsza jest sauna i łaźnie parowe. Ja mam szczęście posiadać swoją dzięki warszawskiej firmie Sauna M+J . Nie wiedziałam, że roboty mogą przebiegać tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakot33
Długo się zastanawialiśmy z mężem czy kupować coś do inhalacji dla dzieci, czy nie, ale ostatecznie też po rozmowie z lekarzem stwierdziliśmy że kupimy. Padło na inhalator Pro Sanity. Raz że to polska marka, a dwa, że jest to całkiem wszechstronny aparat – mogą dzieci korzystać, ale jak mamy potrzebę z mężem to też taką inhalację jesteśmy w stanie w tym modelu sobie przeprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na www.airvitai.pl można kupić urządzenia oczyszczające powietrze z alergenów i roztoczy a także uzupełnić je o minerały bez których niezbędne byłoby funkcjonowanie człowieka(obecnie ok 1/3 polski ma niedobór jodu który skutkuje chorobami tarczycy...) Dodatkowo można zastosować w nich olejki eteryczne które także wykazują zdrowotne działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogromna prośba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogromna prośba ! Prowadzę anonimową ankietę do pracy magisterskiej na temat aromaterapii, jak możesz wypełnij, potrwa to tylko chwilę Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie olejki stosujecie do aromaterapii? Jakie Wam podobają się najlepiej? Tutaj http://www.optima-plus.eu/ przeglądam różne, chce zamówić właśnie takie naturalne. Eukaliptusowy jest fajny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×